Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ott hagyjuk vagy hozzuk el?...

Ott hagyjuk vagy hozzuk el? Nagyon sajnálom, és szívem szerint elhoznám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk el anyóséktól. Jelenleg tesómékkal lakunk közös albérletbe, amíg nem tudjuk felújítani másik házunkat, amibe mehetünk.. Decemberbe vettünk egy 5 hetes csivavát.. Elhoztuk magunkkal, de visszakellett vinni, mert szegénnyel nem tudtunk annyit foglalkozni, mert nővérem kutyája állandóan ugrált rá, és én személy szerint féltem, hogy megkapja vagy akármi.. Hozzánk se tudom kihozni, mert a mi kutyánk meg nem tud elviselni másik kutyát.. Annyira sajnálom szegényt, elhoznám, és azt akarom, hogy velünk legyen, de kb kilátástalan a helyzet.. Most egész nap cipeljem magammal mindenhova? Nem akarom nekik ott hagyni.. Ez volt az első kutyus, amit kaptam, és amit tényleg szerettem.. :(
2012. ápr. 18. 15:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
5 hetes? Bármit csinálsz, rossz lesz a kutyának. Nem szabad 5 hetesen elválasztani egy kutyát az anyjától. De ha nem viszed el majd elviszi más... Szegény pára.
2012. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem miért kellett lepontozni az első hozzászólót, igaza volt. 5 hetes kutyát elválasztani az anyjától állatkínzás.

Az, hogy a kutyátok nem tud elviselni más kutyát, a ti hibátok, ezt nektek kell jóvátenni. Neveljétek, szoktassátok őket egymáshoz, másképp nem fog menni. Ha ülsz és siránkozol majd biztos sokkal jobb lesz. Inkább járj el kutyaiskolába vele/velük, vagy ha nincs erre időd, akkor legalább nézz utána, hogy kellene kezdeni, milyen módszereket kéne alkalmazni. Annyi ilyen cikk, könyv van, valamit biztosan ki tudsz belőlük csikarni. Ezt a "nővérem kutyája ugrált rá" dolgot sem értem. Valószínűleg csak közölni akarta vele, hogy ő ott a domináns. Ha ezt nem engeditek, hogy lerendezzék egymás között, persze, hogy nem fognak összeszokni. Kellő odafigyeléssel és akarással meg lehet oldani a problémát.

2012. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha a veletek együtt lakó kutyával kijön, akkor nincs semmi probléma. Nem kell félteni. Igaz hogy kicsi, de attól még ugyanolyan kutya. Hadd játsszon nyugodtan a naggyal, ha esetleg eldurvulna a játék, akkor meg rájuk szóltok. Ennyi. De persze csak akkor vállald el, hogyha van elég időd foglalkozni vele.
2012. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyám van, remekül elvan a kisebb kutyusokkal. Ő is játszik velük, de vigyáz rájuk, tudja, hogy ők kisebbek. Gondolom legalább 2 szobás a lakás, amiben most vagytok ideiglenesen. Ha nincs, aki felügyeljen a kutyákra, akkor zárjátok külön őket arra az időre. A csivi fontos időszakban van most, szocializálni kéne stb stb. Ez nem fog menni úgy, ha egyedül van, foglalkozni kéne vele. Vidd magaddal tesódékhoz.
2012. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elhozom :) Egyedül semmiképp se hagyjuk a nagy kutyával, mikor "anyóséknál" laktunk, meg mikor itt volt arra a kb 1 hétre akkor is bent volt a lakásba, csak akkor vittük ki, amikor kint voltunk mi is. Remélem minden jól fog alakulni.. :)
2012. ápr. 19. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!