Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie es a Skot juhasz...

Sheltie es a Skot juhasz kozott csak meretbeli kulombseg van?

Figyelt kérdés

szeretnek egy skot juhaszt.de ha csak meretbeli kulombseg van a ket fajta kozt akkor inkabb a shetie-t valasztanam.segitsetek legyszi.

Tenyesztotol vennek ezert linkelhetetek megbizhato kenneleket,mert amit en lattam annak a volt kutyai is fent vannak a neten,szul.datummal es elhalalozasukkal es 5-8 koruli eveket eltek csak.szoval oket biztos nem valasztom.esetleg fajtamentok oldalat is megkoszonnem.



2012. ápr. 22. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem csak méretbeli különbség van.

3 nagyon hasonló féle kutya van:

a collie

az aussie

és a sheltie

A collie a legnyugodtabb, legkevesebb mozgásigényű fajta. Bár ő a legnagyobb a 3 közül, mégis leginkább őt ajánlják panelba.

Ezután jön a sheltie. Kicsi, pörgős kutya, nagy mozgásigénnyel.

Az aussie pedig a 3 közül, aminek a legnagyobb a mozgásigénye. Olyan nagy, mint egy border collienak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__159779-melyik..

2012. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

sheltie kennelből ajánlani tudom:

[link]

[link]

[link]

A sheltie élénkebb mint a collie, tenyésztési szempontból egy viszonylagosan fiatal fajta és a betegségek se gyakoriak. ( a szembetegségekre kell figyelni a szűrések közül)

2012. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

az aussie miben hasonlít a sheltiere és a colliera?? küllemben nem.. személyiségben nem... még a kontinensben sem ahol kialakul... komolyan nem tudom mire gondolsz kedves első.

Ennyi erővel a border is jöhetne a sorba ami szintén angol pásztor ír mintával (mondjuk az aussie nem angol fajta)

2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Külalakra gondoltam.

Mert úgy vettem észre, hogy a kérdező eddig csak a külsejét látta meg ezeknek a kutyáknak. Nem jellem alapján kereste őket, mert nem tud róluk semmit. Csak hogy ezek tetszenek neki.

2012. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne mondd, hogy nem hasonlít... nézd meg a kaleido kennel honlapján (2-es válaszoló linkelte) a kölyköket, egymás mellé van téve mind a 3 fajta...
2012. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
kölyökként talán de felnőve szerintem azt leszámítva, hogy a mintájuk hasonló akkor a fejforma és felépítés számomra nem mutat hasonlóságot... bár olyan régóta vagyok kutyák között, hogy már a colliet és a sheltiet se látom hasonlónak :)
2012. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.a mozgasigenyre a collie felene meg igazabol,meretre pedig a sheltie.Napi 2szer 1 ora mozgas elengendo a sheltienek?persze ezenkivul lehetne a kertben is,de mindenkepp benti kutya lesz.semmi kep sem akarok nagyon porgos kutyat.
2012. ápr. 22. 20:15
 8/18 A kérdező kommentje:
mozgasra a setakat ertem
2012. ápr. 22. 20:16
 9/18 anonim ***** válasza:

szerintem ennyi elég a sheltienek de legyen intenzív mozgás pl labdázás vagy agility ezeket imádják!

a sheltie nem elviselhetetlenül pörgős szóval nem nehéz lefárasztani és napi 2x 1 óra pl labdázás elég neki

(nekem 3 shelteim van szóval tapasztalat)

2012. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mekkora mozgasigyet ertetek a shelti-nel?mit pl az amstaffoke?
2012. ápr. 22. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!