Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék segíteni átnevel...

Hogyan tudnék segíteni átnevelni egy elég agresszív, domináns, akaratos, romboló kutyát/2 éves szuka amstaff/? Milyen tanácsokat, technikákat vessek be ellene? Melyik problémájával kezdjük az átnevelését?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon el volt kényeztetve, mindent hagytak neki, és sajnos mára már odáig jutottak, hogy a kutya a 4. kanapét fogyasztotta el, a gyerekeket mordul, más kutyákkal nagyon domináns, akár agresszív, ha épp játszi van, és fel szeretném venni a labdáját rám is rám mordul, odakap, pedig mindig is vezetőként viszonyultam hozzá, persze nem vagyok neki senkije, tehát én is ezt tenném az ő helyébe. Sajnos a gazdik rossz tanácsokat fogadtak meg a nevelésében, mint pl morgós játék kutyák közt->nembaaaj, hagyd rá, majd ők eldöntik... Stb...

A gazdik annyira nem tudják kordába tartani, hogy a megváláson gondolkoznak, amit persze nagyon sajnálnak, pl ha elmennek otthonról a radiátorhoz van láncolva, hogy ne 'egyen' több kanapét. Szerintem szeparációs stressz miatt teszi am, mert ha elmennek otthonról kb 30 percet sír utánuk.



2012. ápr. 24. 20:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, ha egy kutyát elkezdesz különlegesnek látni és különlegesként kezelni :) Az alapszabályok minden kutyánál ugyanazok, és bár nagyon meggyőzően tudja játszani, hogy ő mégis kicsit ember módjára gondolkodik, ne dőlj be neki. Ugyanazok a motivációi, mint minden más kutyának :)
2012. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
viszont ha a labdára nagyon pörögne, akkor kajával motiváljátok, és tényleg, legyen egy napirendje, az nagyon fontos.
2012. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Emberként már rég nem kezelek kutyát, a kutyás dolgaira értem, hogy más... Pl egyszer, amikor vendégségbe látogattunk hozzájuk, a gazdija mutatott egy vékony gumi játékot, és mondta, hogy már mindent szétrágott a házban, a játékait is beleértve, csak azt az 5 centis gagyi játékot nem, pedig azért egy sztafinak nem kis harapás ereje van, legalább egy kicsit meg kellett volna sértenie, de egy karc sincs rajta :DDD Kifeküdtem a nevetéstől :D Vagy pl minden kutyával és emberrel abszolút domináns, de a kis yorkival aki velünk volt látogatóba, felé olyan érdeklődést, törődést, kíváncsiságot, még félelmet is mutatott :DDD Tehát alapjában egy nagyon jószívű kutya, csak félre volt nevelve... :S
2012. ápr. 26. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!