Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Tervueren?

Berni pásztor vagy Tervueren?

Figyelt kérdés
Segítség kéne.Aki tud valamit az egyik fajtáról vagy mindkettőről írja ide.Véleményekre,tanításra meg hasonló dolgokra lennék kíváncsi,mert nem tudok dönteni a kettő kutyafajta között.Értek a kutyákhoz,a nevelés,tanítás vagy bármi más nem jelent gondot.Mozgatnám is őket,meg kertes házban tartanám.Csak azt nem tudom melyik kutyafajtát válasszam.Előre is köszönöm a segítséget.

2012. ápr. 26. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mire kellene a a kutya neked? Mert ah bernit ismerem, a másikról csak most olvasom, hogy sportos kutya, tehát a berni ellentéte. Nekünk berni van, imádni való igazi kis mackó. Vele is el lehet menni futni is, én szoktam, de nem annyira terhelhető. hamar elfárad aranyom. :) Szereti a gyerekeket, sőt ő igényli a dögönyözést, birkózást.. Szerintem jól tanítható, szófogadó a miénk.
2012. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Rokonomnak volt belga juhásza. Nem volt egy nagy lángész szegényke, de lehet, hogy egyedi eset volt. Én inkább bernit vennék (ha van helyem).
2012. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát a berni pásztort nem ismerem, de a belga juhászokat szeretem, bár nekem a malinois a kedvencem, de temperamentumban hasonló mind a 4 fajtája.

Szóval mivel ők munkakutyák elég erősen én őt csak akkor ajánlanám, ha sportolásra használnád (agility, frisbee, flyball) , mert szerintem nem lenne elég neki, az általános foglalkozás. Szóval neki sokkal intenzívebb agyi munka és fizikai elfoglaltság kell, de persze ezt te tudod, hogy mennyire tudod neki biztosítani. :) Berni pásztor ilyen szempontból szerintem könnyebb, de őket nem igazán ismerem.

2012. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Futnék velük,sétáltatnám a kutyust.A belga juhásznál az elég?Mert hallottam ,h nagyon sportos kutya?
2012. ápr. 26. 10:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
kutyatar.hu
2012. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a belga juhásznak ez kevés lenne, ahogy fentebb írták a berni pásztornak elég lehet.
2012. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztort választanám a helyedben!
2012. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
A belgának kevés, ha csak mozgatod. Agyilag is hiperaktív kutyák, nagyon sokat kell dolgoztatni, tanítani. Mondjuk napi 2 óra. Plusz a mozgás mégegyszer ennyi. Csak akkor válassz belgát, ha járnál vele kutyaiskolába és különböző kutyás sportokra akarod használni, különben meg fogjátok keseríteni egymás életét!
2012. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
a berni pasztor nagyon beteges kutyus(a rokonomnak van)
2012. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha jó helyről veszed a bernit egyáltalán nem beteges!!! Nekem is bernim van, és minket csak a kötelező oltásokkor lát az orvos! Persze ha nem jó tenyésztőtől veszel, akkor a diszplázia a leggyakoribb betegsége. De egy jó tenyésztő szűri a szülőket és csak egészséges egyedeket von be a tenyésztésbe.

Én azt szeretem a bernikben, hogy igazi családtaggá válnak. Igénylik az ember közelségét (ha csak kint gyomlálok a kiskertben, akkor is jön utánam, lefekszik a közelemben), imádják a gyerekeket, jól tűrik a nyúzást a dögönyözést (persze határokon belül, de ezt egy gyereknek meg kell tanítani). Nem ugatós fajta, de ugyanakkor kiváló jelzőkutya. Gyorsan és szívesen tanul, igényi, hogy foglalkozzanak vele. Nyáron biztosítani kell neki egy kis hűvös helyet (garázs, pince) ahová el tud bújni a nagy meleg elől. A mienk imádja a vizet is, lehet vele menni fürdeni (az úszástól erősödik). így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed szívesen válaszolok!

2012. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!