Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem áll fel a kutyámnak...

Miért nem áll fel a kutyámnak a füle? (Yorkshire terrier).

Figyelt kérdés
Bárhol meglátok az utcán egy yorkshire-t mindegyiknek fel van állva a füle...

2012. máj. 2. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Akkor sem állt, amikor elhoztad? a ... gondolom nem tenyésztőtől, mert ők figyelnek erre is, hogy ne adják lógó füllel.
2012. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus?Van olyan kutya amelyiknek csak 3-4hónaposan áll fel a füle.Van törzskönyve a kutyának?Mert ha nincsen törzskönyve lehet,hogy nem fajtatiszta hanem valami keverék és akkor nem biztos,hogy valaha fel is fog állni a füle.Egyébként ha elmész egy kozmetikushoz akkor az lenyírja a fülek végéről a szőrt és akkor bekötözi,hogy felálljon a füle.Amúgy lehet,hogy valami gyulladás van a fülében és azért nem áll fel,vizsgáltasd meg egy dokival,hogy minden rendbe van-e a füleivel!
2012. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Törzskönyves kutyus? Mennyi idős?
2012. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

A yorkiknak nem mindig áll fel a fülük. Várj még 1-2 hónapot....addig is nyugodtan ragaszd fel neki ragtapasszal.

ha kérdésed van nyugodtan írj nekem, mindenre szívesen válaszolok.

2012. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mi is szívesen válaszoltunk volna, de nincs kedve beszélgetni:)

Kérdező, ha mégis olvasod a válaszokat...a füléről a szőrt teljesen le kell vágni 0 mm-re.

2012. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kutyámnak sem áll a füle! Egyik ismerösömék yorkianak sem áll a füle! Az enyém nem törzskönyves de fajtatiszta ismeren mindkét szülönek a gazdáját! Nekik áll a fülük... Ismerösömék kutyája tks és mégsem áll a füle! Ne agodj emiatt nem lesz kevesebb a kutyád ha nem áll a füle! Ugyan ugy fog szeretni mintha állna neki a füle!
2012. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az enyém nem törzskönyves de fajtatiszta ismeren mindkét szülönek a gazdáját" - wow, ez aztán a garancia...

Egyébként semmi baja nem lesz attól, hogy lóg a füle (ill. annyi, hogy könnyebben gyulladhat be), de egy álló fülű yorki sokkal elegánsabb, mint egy lógó fülű. A lógó fülű inkább olyan "kis édes" egy álló fölű viszont az, akire ránéznek az emberek, és azt mondják, hogy "gyönyörű"


Lógó fül:

[link]

[link]

[link]


Álló fül:

[link]

[link]


És egy gyönyörű kiállítási kutya:

[link]


Nem véletlen, hogy versenyeken kizárólag álló fülű kutya indulhat, szerintem ez az egyik legalapvetőbb dolog, amire egy tenyésztő odafigyel. De még egy valamire való szaporító is.

2012. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éves, és nem törzskönyves, de fajtiszta.
2012. máj. 18. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

"nem törzskönyves, de fajtiszta" - ebbe a témába nem folynék bele, mert tudom, hogy nincs értelme.

1 évesen már nem fogod tudni fölállítani a füleit, persze a szőrt akkor is illik lenyírni róla.

2012. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Már mindent értek... Szóval nem tk-es, ergo csak fajta jellegű keverék.
2012. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!