Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap meg a kutyám?

Miért harap meg a kutyám?

Figyelt kérdés

Eddig nem csinát ilyet ma hogy ngedtem hovt megkörre rámtámadt és megharapott éskarmolt!Mi lehet a probléma

Sürgős!


2012. máj. 2. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is: írd le magyar nyelven a kérdésedet, utána lehet hogy tudunk segíteni is.
2012. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
eddig nem csinált ilyet ma elengedtem meg akartam kötni de megtámadt(megharapot,megkarmolt).Miért csnálta?Eddig nem csinált ilyet
2012. máj. 2. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert túl határozatlan vagy, és ő a vezér.
2012. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarta, hogy megkösd, és úgy érezte, joga van a fogaival kiharcolni az igazát. Dolgozz a tekintélyeden, mert ez csak rosszabb lesz, keress egy jó kutyaiskolát vagy egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert, aki segít, addig pedig olvass el mindent, ami a kezed ügyébe kerül a kutyanevelésről, falkavezérségről.
2012. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A multhéten voltunk oltáson!Most hogy hivtam nem jött a helyére ugy hogy a láncánál fogva(nem huztam,csak odasétltam vele)a helyére kisértem.Az oltásnál mikor megkapta a szurit a kezem után kapott!Lehete hogy azt hitte megint oda viszem?
2012. máj. 3. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Annak alapján, amiket leírsz, egy fikarcnyit sem ismered a kutyák viselkedését. Ezen lehet segíteni. Meg kell tanulnod a kutyanyelvet, azt, hogy a kutyák hogyan kommunikálnak a környezetükkel, mi az, hogy falka, mit tartalmaz a falka viselkedési repertoárja, mi az a falkavezérség, hogyan lehet elérni, használnak-e agressziót a kutyák az egymás közötti kommunikációban (megsúgom: nagyrészt NEM. A sérülés ugyanis nagyban rontja a falka sikerességét. Vagyis: NEM veréssel és fizikai bántalmazással fogsz eredményeket elérni!!!). Nagyon melegen ajánlom Jan Fennell: Kutyapszichológia című könyvét. Érthető, olvasmányos, hasonló problémából indul ki, mint amivel te küzdesz. Keress rá a könyvre a neten is...

Az mindenképpen a pozitív hozzáállásodat bizonyítja, hogy nem veréssel, esetleg a kutya megölésével akarod a helyzetet megoldani, szóval hajrá! Minden kutyával "szót lehet érteni", a kulcs: érteni kell hozzá. Nincs mese, meg kell tanulni! Sok szerencsét!

2012. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hitt semmit, csak nem tűri, hogy irányítod. De többet nem ismétlem magam :)
2012. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eleve durva, hogy megkötöd a kutyádat, ráadásul láncon... Eléggé frusztrált lehet már alapból a szerencsétlen. Mondjuk biztosan nem csivavát tartasz láncon hanem egy nagyobb kutyát, mondjuk egy rotit, vagy németjuhászt, esetleg valamilyen dogot. Ha korlátozod a kutyát a mozgásban akkor bizony annyi energia gyűlik fel benne, hogy bárkit képes megtámadni, hogy elszabadulhasson. Csoda, hogy eddig nem harapott meg! Nem az oltás az oka, hanem ahogy előttem is mondták, elveszítette irányodba az összes tiszteletet és az alárendeltjének tekint. A fent említett könyvön kívül én ajánlom még Cesar Milan könyvét is, bármelyik jó, mert mindegyik arról szól, hogy hogyan legyünk mi a falkavezérek. Remélem a harapás után nem verted meg, mert ettől csak mégtöbb energia gyűlik fel benne, és lehet legközelebb a karodat le is tépi a helyéről... jó nem szószerint, de komoly sérüléseket szenvedhetsz el, vagy akár a családod.
2012. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

milyen fajta kutya?

mert általában sok fajtának elég nagy a mozgás igénye és gondolom ahogy most elengedted jól érezte magát és nem akarta hogy megint meglegyen kötve és lelegyen gátolva a mozgása.

először is: ne kösd meg,még a kennelbe tartás is sokkal jobb.

másodszor:olvass sokat a kutyákról és vedd át a falkavezér szerepet.

2012. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az elöző is én vagyok,ja és ha nem lesz megkötve nagyon sokat mozogj vele és akkor nem hiszem hogy agresszív lesz amúgy is.

de ha nincs mozgatva agresszívvá válhat akármiylen kutya.

2012. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!