Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyámon 3 hónapja fent...

Ha kutyámon 3 hónapja fent van a Scalibor, de közben samponnal megfürdettem, akkor is ki kell várni a 2 hetet mire újra elkezd hatni, vagy hat így is?

Figyelt kérdés

2012. máj. 17. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Első két hétben nem ajánlott fürdetni. Így igen, újabb 2 hét. Remélem levetted róla a nyakörvet, amikor samponoztad?!
2012. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja 3 hónap, bocsi :) 3 napot olvastam vmiért.. Akkor nem kell, hatni fog ugyanúgy tovább.

Csak annyi, hogy fürdetéskor le kell venni a nyakörvet.

2012. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Persze, levettem róla. ÁÁ, akkor szombaton lesz még csak két hete a fürdés, akkor még várjak a sétával? (spot on nincs rajta)
2012. máj. 17. 10:48
 4/11 A kérdező kommentje:
Most láttam, hogy félrenézted. :) Hülye újfajta nyakörv, régieknél simán már másnap sétáltam. Ezt benéztem akkor...
2012. máj. 17. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Jah, hát igen :) Ezeknél már nem olyan nagy dózisban kapják az ellenanyagot, így tovább tart :) Én csak az első 2 hétről olvastam, hogy addig nem ajánlott fürdetni (úsztatni sem), de utána már minden mehet ugyanúgy, csak annyi, hogy a samponos fürdetésnél le kell venni (meg a zsíros samponokat kerülni kell - de hogy ezekbe konkrétan mik tartoznak, azt meg nem mondom) :)
2012. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na közben a volt és a mostani dokimat is megkérdeztem. Régi azt mondta, elég 6 napot várni, az új meg, hogy újra indul a két hét... Na szép! :S

Holnap mennénk dokihoz gyalog, vasárnap meg kutyaparádé. Szombaton lenne meg a két hét.

2012. máj. 17. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem vágom. Na mindjárt utánanézek a scalibor honlapján. Azért nem értem, mert akkor elvileg nem is úszhatna. Meg hát nem a szőrén van a hatóanyag, amit lemosol a samponnal, hanem a bőrén is, a szervezetében is.
2012. máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene várnod bármennyit is? Nem napokra vetted le, csak egy fürdetés idejére. Én minden úszásnál lekapom, de még egyszer sem tapasztaltam az évek során, hogy ettől ne működne a védettség.
2012. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell várni vele. Az én kutyám mostanában szinte órákat áztatta magát a patakvízben ami felér pár fürdetéssel, vagy legalábbis nem tudom elképzelni, hogy 10perc samponos fürdetés mi olyat moshat le róla, amit 2-3órányi dagonyázás, úszás... nem. Semmi baja, folyamatosan járunk kullancsos területen még nem találtam se benne, se rajta egyet sem, miközben aki mást használ folyamatosan panaszkodik, hogy tele volt kullanccsal a kutyája.
2012. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz. Már én is teljesen belegabalyodtam megmondom őszintén. Enyém is úszott már vele, előtte levettem, utána vissza és nem volt semmi. Csak a samponosnál reagálták kicsit túl a dokik.
2012. máj. 17. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!