Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek a kutyasulik...

Miért kérnek a kutyasulik röktön fojtó nyakörvet?

Figyelt kérdés

Szerintem anélkül is meg lehetne tanítani a helyes pórázon követést, de legtöbb helyen esélyt sem adnak erre, röktön fojtót tetetnek a kutyára.

Ma olvastam a Cerberos egyik kezdő tanfolyamát és ott is azt kérnek ( [link] Ezen nagyon elcsodálkoztam, mert mindenütt azt olvasom hogy az milyen jó suli. Persze van úgy hogy szükség van a fojtóra, de nem minden kutya egyforma, van amelyik simán tanítható anélkül is. Sok helyen ráadásul úgy érzem hogy lenézik azt aki ragaszkodik ahhoz hogy fojtó nélkül tanítsa kutyáját. Miért?


2009. jún. 27. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Jó iskola és azért kérnek mert még nem ismerik a kutyát amit tanitani fognak és ha látják hogy megy fjtó nélkülakkor nem használják,de ha a kutya sehogy se tanitható meg a xy dologra akkor muszáj használni hogy megértse hogy mit kell csinálnia. Nekem hál'istennek nem kellet használni és nem is vettem mert tudtom hogy nem kell.
2009. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, lehet h cerberosnál így csinálják, de elég sok (főleg kisvárosi) suli vn ahol egyszerűen nem vesznek komolyan ha te máshogy akarod tanítani, és a legtöbb gazdi bizony beadja a derekát és nem is próbálkozik. akkor ők miért csinálják így? Én már csak arra tudok gondolni hogy így az egyszerűbb nekik és sajnos nics kedvük külön foglalkozni a kutyákkal.
2009. jún. 27. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ez egyszerűen azért van, mert a fojtó hatásosabb, mint a rendes nyakörv, és a legtöbb kutyának (illetve gazdinak) tényleg szüksége van rá. Erősebb ingert közvetít, mint az átlagos nyakörv. A fojtónak ráadásul hangja van, mivel fém, ezért egy idő után a lánc megmozdítása is elég lehet ahhoz, hogy a kutya észbe kapjon, és azt csinálja, amit kell. Ez egy bőrnyakörvnél nincs meg; az vagy húzódik, vagy nem.

Meg hát miért vágnád a húst kis késsel, ha a nagyobbal könnyebben és gyorsabban megy, ugye. Mindkettővel eléred a célodat, csak a hatékonyság, a befektetett energia mennyisége lesz más.

Mellesleg nem kérik minden kutyaiskolában; ahova én járok, ott csak akkor szólnak emiatt a gazdinak, ha látják, hogy sima nyakörvvel egyszerűen nem megy a dolog, és fojtóval is nehéz lesz. Persze akinek van érzéke hozzá, az akármilyen nyakörvvel kiképzi a kutyáját, akinek meg nincs, annak a szöges sem fog használni.

Ahol lenéznek, mert te nem fojtóval képzed a kutyádat, és "működik" rendesen az eb (mert ugye hülyén veszi ki magát az okoskodás, ha közben nem tud semmit a kutya - nem neked szól, csak megjegyeztem), azt a helyet és a társaságot ott kell hagyni. Egyébként sem kell mások véleményére adni, ha te tisztában vagy azzal, hogy iagazad van, de nem akarok átmenni pszichológusba.

Szóval, a fojtó nem bántja a kutyát, de megkönnyíti az életünket, szeretjük :)

2009. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Az iskolában annak örülnének a legjobban, ha mindenki úgy jönne oda, hogy a kutya tud rendesen közlekedni pórázon, figyelni a gazdira, helyesen felnevelve, jól szocializáltan, az alap dolgokat tudná. Nevére figyel, hívásra bejön, szoros kötödéssel akar a gazdival együtt feladatokat megtanulni.Akkor nem kell fojtó nyakörv, sem semmilyen kényszerítő segédeszköz. Ebben az esetben ügyes gazdik tanítanák , ügyes kis kutyájukat, érdekes kutya sportokra.

Amíg ez az ideális helyzet nem jön el, bizony javítani kell, amihez megvannak a szükséges eszközök.

2009. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Amikor mi iskolába készültünk, akkor az oktató azzal kezdte, hogy nem akar látni fojtó nyakörvet, de még csak láncot sem! Bőr vagy szövet nyakörv, bőr vagy szövet póráz. Ha kicsit is húzzuk a kutyát azonnal szól, hogy "Ne húzd a kutyát, laza legyen a póráz!"
2009. jún. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!