Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyátok a gyerekektől?...

Fél a kutyátok a gyerekektől? Mit mondasz az anyukának, hogy ne engedje közel a gyerekét, mert baj történhet? Nálunk nagyon sok gyerek van és nagy részük erőszakos, nem érti, hogy haraphat a kutya.

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

miénk imádja a gyerekeket,imádja ha körbeveszik és dögönyözik,meg csodálják!

Egyedül én nem szeretem mert rohadtul féltem ilyenkor! Mikor játszik a téren velük aztán eldobják a labdát bele a tüskés bokorba aztán nekem kell kihalászni,vagy nehogy megrúgják focilabdával stb.

Nem kéne túl aggódnom de nem bízok a kisgyerekekben ilyen téren:)

2012. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
Van olyan kutya, aki nem bírja a kölyköket. Főleg befogadott kutyáknál fordul elő, mert soknak van rossz élménye a gyerekekkel, jól szocializált kutyánál elég ritka. Az anyukáknak pedig nyugodtan mondd meg, hogy a kutya nem bírja a gyerekeket, ne engedjék oda őket. Néhány szülő sajnos nagyon felelőtlen, szóval ne bízz a józan ítélőképességükben, hanem tájékoztasd őket!
2012. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, akinek az egyik kutyája utálja a gyerekeket, nem tudja miért, csak gyanítja, hogy kiskori rossz élmény miatt.

Ő mindig megmondja, ha csak úgy oda akarnak hozni egy kisgyereket, hogy nem szereti a gyerekeket, inkább ne hozza közelebb.

2012. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem dramatizálom, tényleg minden idegennek odakap a kutyám. A mozgó, hangoskodó dolgokra morog, ugat. Szóval, nehéz ügy. Dolgozunk rajta, halad is, csak lassan. Befogadott és bántalmazott kutya. Mindenkinek szólok előre, csak most tavasszal nagyon sok gyerek van az utcán, gyakran szülők nélkül, ezért rohadt stresszesek a séták részemről. Ez nem jó, de csak kihúzzuk a nyári szünetig…
2012. máj. 21. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Mióta megvan az unokaöcsém, azóta imádja a gyerekeket, (yorkshire) farok csóválva, óvatosan közelít feléjük, de látom rajta, hogy nagyon vágyik a gyereksimogatásra. (szerencsére a gyerekek többsége normálisan viselkedik vele)

De ha egy kisgyerek túl durván közelít, vagy hirtelen kap oda hozzá, akkor a gyerekre szólok rá, nem kezdem el az anyukának mondani, hogy szóljon rá ő a gyerekére... Bár megbízom a kutyámban, nem tudom elképzelni, hogy megharapjon bárkit is, de akkor is csak egy állat. Ha megijed, és mégis odakap akkor meg én lennék a hibás...

2012. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sn0wf0x ***** válasza:
Ha muszáj, akkor néha rakj rá textil szájkosarat, mert ha valamelyik hülye mégis oda engedi a gyereket és a kutya megkapja, téged fog feljelenteni :(
2012. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Harap a kutya nem szereti a gyerekeket.Ennyi.
2012. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

szia!


Nekem a beaglem utálta a gyerekeket. Én egyszerűen ezt figyelembe vettem, és nem vittem oda. Ennyi.


A mudim szereti őket, hagyja is, hogy simizzék séta közben. De nem igazán élvez, csak hagyja.


Ezen látszik, hogy minden kutya más. A szülők meg úgy odaengedik a mudimhoz a gyerekeket, hogy sokszor nem is látom őket, mikor a gyerek már a kutyámat simogatja! Pedig magas, nagyobb alkatú mudi, nem az a "törpe".

2012. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Ezt ne hagyd ennyiben, mert komoly következmények lehetnek, ha egyszer odakap egy kölyöknek és az anyja hisztit csinál belőle. Vidd el egy kutyasuliba terápiára, ahol fokozatosan felépítik a kutyában a bizalmat. Alapból egy kutya sem utálja az embereket, ezt ki lehet nevelni belőle.
2012. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván megy majd kutyasuliba, amint megnyugodott és legalább bennem elkezdett bízni. Nyilván egy évbe beletelik a terápia. Addig szép lassan megőrülök.

Alapvetően azt nem értem, ha egy gyereket nem simogatok meg idegenként, akkor hogy jönnek ahhoz az emberek, hogy ugyanezt egy kutyával megtegyék. Szerintem az emberek sokkal alul-szocializáltabbak a sérült ebemnél.

2012. máj. 22. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!