Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyánknak?

Mi lehet a baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés

Yorkshire kan lassan 8 éves, mindig megkapja az oltásait, szépen ápoljuk nem engedjük más állatok közelébe.

Növérem ismerkedik egy sráccal 1 hónapja kb, eleinte örült neki a kutyánk, de a srác durván bánik vele (nekünk mintha a gyerekünk lenne a kutya úgy bánunk vele), egy pár napja van ez: esténként ha felkel agresszív és a játékait védi mintha el akarnánk venni töle, tegnap óta: mindig szemmel tartja növérem barátját és ha megszólal morog, ha a srác közelít söt ha már csak megmozdul elkezdi ugatni mint egy véreb, csak akkor nyugszik meg ha én ott vagyok és felveszem az ölembe, vagy ha nincs itt a srác. Szerintem féltékeny a srácra, de fél is töle mert ha felé megy akkor elbújik mögém.

Elvigyük állatorvoshoz?

Vannak hasonló tapasztalatok?


2012. máj. 21. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bántotta a fiú.
2012. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

"szépen ápoljuk nem engedjük más állatok közelébe."

Ugye ezt viccből írtad?

2012. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert félreneveltétek, és a megváltozott szituáció kihozta a kutyából a legrosszabb oldalát.

Olvassatok utána sürgősen a falkavezérségnek, vegyétek észre, hol rontottátok el, és rakjátok helyre.

[link]


Egyébként minden kutyának szüksége van a más kutyákkal való találkozásra. Persze, szeretnek emberek közelében lenni, de a fajtársaik mégiscsak természetesebb társaságot jelentenek a számukra. Kerítsetek alkalmat rá, hogy kutyák között lehessen. Ha ez macerás, mert fél vagy agresszív, akkor szocializáljátok, sosem késő.


Ha meg már valakihez vinni akarjátok, akkor kutyaiskola vagy kutyakiképző legyen. Ez minden, csak nem állatorvosi probléma.

2012. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"nekünk mintha a gyerekünk lenne a kutya úgy bánunk vele." Na,hát egy kutya nem hiszem,hogy nagyon boldog lenne ettől.Ha jót akarsz a kutyának és közel kerülni az ő lelkéhez,megérteni őt és hogy ő megértsen téged,akkor TE kell kutyaként gondolkozz,megközelítsd.Tehát egy jó és normális kutya és gazdi-kutya kapcsolat csak úgy lehet,ha az ember próbál kutya nyelven kommunikálni és nem a kutyát akarja emberré alakítani.Ott gondok lesznek...
2012. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!