Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg létezik csokoládé...

Tényleg létezik csokoládé színű yorki?

Figyelt kérdés

Ezt a hirdetést láttam a neten:

[link]

A párommal már egy hónapja nézelődünk yorki iránt (tudom, mi a szaporító meg a tenyésztő között a különbség), de ez a csoki szín most nagyon megfogott.

Attól félek, hogy nem fajtatiszták, a mama is olyan furcsának tűnik. Szerintetek?

Tenyésztőtől lehet ilyet kapni?


2012. máj. 24. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ilyen szín nincs, nyilvánvaló, hogy azért extrém a színük, mert belekeveredett valami más fajta is a kicsikbe. Szerintem már a mama sem fajtatiszta, csak ő szürkére sikerült, de szerintem az anyakutya felmenői között lehet valami barna kutya, ami miatt ilyennek sikerültek a kicsik.


Én nem vennék innen kicsit, az biztos, ha abban nem őszinték, hogy milyen fajták a kiskutyák, mit titkolhatnak még el? Lehet, hogy 5 kg-os göndör szőrű kutyák lesznek, ki tudja milyen betegségekkel. :-/


(ha szeretnél különleges Yorkit, ajánlom a GoldDust Yorkit és a Biewer Yorkit)

2012. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Golddust Yorkshire:


[link]


Biewer Yorkshire:


[link]

2012. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Úúúúúúúúristen, mindjárt elsírom magam. Ha már fajtatiszta kutyát akarsz venni, akkor olvass utána, vagy legalább nézz meg néhány képet, hogy hogy néz ki egy yorkshire kölyök.

Ezek a nagyon "egzotikus" csokiszínű yorkik keverékek. És a szülők sem tűnnek fajtatisztának. A törzskönyv fontosságára már nem is térnék ki...

2012. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Off!


Akkor ez msot mi a rák? Ez kamu kennel, hogy mini yorkija van a buxának?


[link]

2012. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem kell lehurrogni, igenis fajtatiszta yorkit szeretnék, de ez a csoki szín nagyon tetszik.

A fent felsorolt 2 fajta yorki nekem nem tetszik, ennyi erővel vehetnék havanese-t is.

Maradok a hagyományos yorkinál.

Tudnátok olyan kennelt ajánlani, ahonnan törzskönyvvel tudnék venni maximum 80-ért kutyát? Nem kell, hogy a legjobb tenyészet legyen, de ennyi pénzért legalább az egészség elvárható.

2012. máj. 24. 10:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:08

Attól még, hogy valaki kivált egy kennelnevet, nem válik automatikusan igényes, felelősségteljes tenyésztővé.

A tenyésztés arról szól, hogy a standard előírásait figyelembe veszi, és annak megfelelően hoz le almot.

Gondolom ennél a tenyésztőnél olyan tenyészkutyák vannak, akiknek bár megvan a tenyészszemléjük, de kistermetűek. Ezektől lehoz almokat, és ezzel a parasztvakító dumával hirdeti őket. Megteheti, semmi nem tiltja. De aki egy kicsit is utánajár a fajtának, az rögtön látni fogja, hogy 1 méret van.

2012. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem nézel körül egy menhelyen? Én soha nem voltam híve a TK-s kutyáknak! Minden kutyám menhelyről van. Egészségesek és valahol bennem van az a tudat, hogy megmentettem az életüket!
2012. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A menhelyeken nem biztos, hogy egészséges kutyát adnak ki. És kitudja milyen volt az elő élete? Ezt a rizikót nem mindenki meri bevállalni.

Ettől függetlenül én bevállaltam egy sintér telepről egy fajtatiszta yorkit. Tetovált a füle, és nem fiatal. Bent elmondták, hogy nagyon beteg. Sokan jelentkeztek rá, de a betegség hallatán lemondtak róla.

Tavaly óta él velünk, köszöni szépen már jól van. A betegsége miatt élete végéig gyógyszerezni kell.

2012. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Árminházi kennel,Bertibono kennel ott kapsz olcsón törzskönyvel.Amúgy ez 100% hogy nem fajta tiszták,mert csak két színe lehet egy rendes yorkinak acélkél vagy cser rajzolattal.
2012. máj. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Árminházit én is jó szívvel ajánlom, 2 ismerősöm is vett már tőlük kutyát, és kiállításokon is nagyon jól szerepelnek.

Ha megmondod, hogy hobbi célra kell (ez ivartalanítási kötelezettséggel jár) akkor olcsóbban szokták adni.

2012. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!