Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A környéken hiába próbálkoztam...

A környéken hiába próbálkoztam, nem találtam sehol sem megfelelő oktatót, kiképzőt, aki a problémámra megoldást nyújtana. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 8 és fél hónapos Border Colliem. Elkeseredésemben bújtam a kutyás könyveket (Jan Fennel, Cesar Millan). Mivel konkrét segítséget egyikben sem találtam az interneten kezdtem el keresgélni, hátha tud nekem valaki segíteni, konkrét tanácsokat adni, mi tévő legyek. A border collie (Dominó) mellett van még 2 idősebb kutya is (a család kutyái), egy németjuhász (11 éves) és egy foxterrier (10 éves). Egyértelmű, hogy jelenleg a foxi a falkavezér. Dominó egyértelműen tart tőle, tiszteli. Már-már terrorban tartja a foxi, mert ha valami nem tetszik neki, rögtön lerohanja, odacsíp neki. Kölyökkorában is vittük sétálni Dominót, de ekkor még nem volt probléma a más kutyákkal való viselkedésével. Időközben egyre jobban beilleszkedett a falkába,s eltanult olyan dolgokat, amik megkeserítik az életünk. Főleg a németjuhász viselkedését vette át. Miszerint minden idegen kutyát le kell rohanni, ugatni. A sétálás során ha meglát egy kutyát, legyen az a kerítésen belül vagy kívül teljesen elveszti a fejét, annyira vissza kell tartani, hogy már a hátsó lábain áll, oda akar húzni, ugat, ideges. Ilyenkor abszolút nem figyel rám, semmire, nem tudom semmivel elvonni a figyelmét, jutalomfalattal, semmivel az ég világon. Emellett azt is észrevettem, hogy az utcán egy más állapotba kerül, hiba szólítom nem figyel rám. Nagy nehezen mikor, semmi zavaró tényező nincs hajlandó rám pillantani. Ha az erdőben sétálunk, minden rendben van, nyugodt, figyel, akár még póráz nélkül is lehet sétáltatni. Volt alkalmunk egy kutyaiskola alkalmával összeengedni 2 kutyával. Póráz nélkül, farkát behúzva, vicsorgott, ugatott rájuk. Mikor az egyik kutya megelégelte ezt meghajtotta Dominót, aki elmenekült, de verekedés nem lett belőle.

2012. jún. 2. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
ezt nem eltanulta, ez jellegzetes border viselkedés. Sok idősebb korban (nem 3-6 hónaposan)az iskolába kerülő kutyánál tapasztalható. Oktatót keress aki házhozjön, nagyon az alapoknál kell kezdeni a kutya megfogását
2012. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2012. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jelenleg Lyonban :)
2012. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt nálunk oktató, háznál, de erre nem mondott semmit... Amugy Sopron.
2012. jún. 2. 18:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne Border csak kifejezetten probléma??? Az eddigi oktatók mind azt mondák, hogy nem jellemző juhászkutyákra ez a viselkedés.
2012. jún. 2. 19:01
 6/10 Hovarju ***** válasza:

Szerintem legelőször a kettőtök viszonyát kéne rendezni.

Próbálj meg külön csak a borderrel foglalkozni, amikor nem zavar a többi kutya. Fontos lenne, hogy találj egy kutyasulit ahol sokat tanulhattok mindketten. (esetleg kérhetsz tanácsokat, ötleteket e-mail ben a népszigeti, vagy őrmezei kutyasuli honlapján)

Jó lenne őt lefárasztani, főleg agyilag. Adj neki feladatokat, ahol gondolkodnia kell.

Ráadásul kamaszodik, próbálgatja a határokat. Állíts fel szabályokat, következetesen. (ami tilos, az minid tilos)


Ne add fel Ő még kölyök, még megtanulhatja a számodra is megfelelő viselkedést. Jó lenne, ha minél többet vinnéd rendesen viselkedő kutyák közé, hogy megtanuljon kutyául viselkedni.

2012. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hovarju ***** válasza:
az idegen kutyák letámadása is főleg a félelem miatt van. Nem tudja hogyan viselkedjen velük.
2012. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják, hogy több kutya együtt tartásánál bizony, a fiatalabb előbb tanulja el az idősebbek szokásait, mint a gazdája által elvártakat. Mivel a kutyák lényegesen többet vannak együtt időben, mint a gazdával. Szép dolog a figyelemelvonás, meg a többi ilyesmi, de ezek a megtanult dolgokon nem fognak segíteni. Még fiatal a kutyád, így a Te irányításoddal azt kell megtanulnia, mit nem engedsz meg neki. Tehát, egyszerűen használd ki azt, hogy Te vagy a gazdája és a helytelen dolgokat tilts meg. Amikor a kerítéshez akar rongyolni, használd a pórázt , a nyakörvet és a kezed erejét. Tarts, rántsd vissza és szólj rá, hogy nem!. Ilyen szitukban már kevés vagy ahhoz, hogy eltereld a figyelmét.
2012. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Az a jó ha Cesar Millan-nek nézed a müsorát! Aból én meg tanultam írányítani a kutyámat! Legjobb a nyugodt magabiztos energia kisugárzása! És a kutyára úgy adrá a pórázt hogy nyugodt engedelmes legyen! És TE mennyél ki elsönnek az ajtón NE A KUTYA!
2012. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sikerült a problémát meg oldani? ha nem merre laksz?
2013. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!