Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek-tapasztalato...

Mi a véleményetek-tapasztalatotok a Halti fejhámról?

Figyelt kérdés

Aki próbálta, tényleg nem húz vele a kutya? És egyáltalán milyen? Az is érdekelne, hogy vajon ezt csak egy ideig elég alkalmazni és utána már sima nyakörves verzióban sem húz többet?

Itt van link, leírás és video róla

[link]


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=EyUrTP..


2012. jún. 7. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A kutya nem húz, ha megfelelően használod a pórázt.


Ha pedig nem tudod, akkor meg kell tanulni. Sok nagyon jó szakember van az országban és 1-2 alkalom alatt meg lehet tanulni a dolgot, tehát nem is egy nagy kiadás, ennyit igazán megér a kutya és a gazda érdekében is a dolog.


A halti meg egy teljesen felesleges eszköz a fentiekből adódóan. Egy (a 2 alkalomnál) olcsóbb, és a gazdi-kutya szemszögéből is sokkal rosszabb megoldás, legyen szem előtt bármilyen szempont.


Szerintem.

2012. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoval akkor nem érdemes ezt megvenni?
2012. jún. 7. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen eszköz sem csodaszer, a halti sem. Ha jól használod, és a kutyád nem elmebeteg módon húz, akkor segíthet. Ha viszont rosszul használod, vagy egyszerűen kevés a kutyának a halti, akkor hiába.

Amúgy nem próbáltam még, viszont van egy élményem anno régről lovastáborból, ami ehhez kapcsolódik. Ugye a ló is elvileg úgy működik, hogy amerre fordítod a fejét, arra fog menni, ezen az elven alapszik a halti is. Na most amikor az alattam lévő póni meglátta a cukrosbácsit, aki mindig tömi kockacukorral, hajtogathattam én akármerre a fejét, oldalazva akkor is odavánszorgott a csávóhoz. Egy elég céltudatos kutya simán megcsinálja ugyanezt. Ettől függetlenül egy próbát szerintem megér, max. elvaterázod, ha nem jön be.

2012. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm immár 6-7 éve szenved a kutyájával, elkényeztette, sok mindent ráhagy, ezt be is ismeri, de olyan szinten emberként kezeli még most is a kutyát, hogy képtelen jó gazdi lenni. Sétánál is lobog a kutya után, kb 2éve használ haltit, a séták egy fokkal könnyebbek lettek vele, már ki meri vinni ő is, nem csak a férje, de ha a kutya nagyon akar valamit, akkor haltival is odarángatja. Mivel a hozzáállásán nem változtatott, továbbra sem képes kutyaként kezelni a kutyáját, így az ideiglenes megoldásként vett halti náluk állandósult már 2 éve.

Ha célod az, hogy megtanítsd a kutyát rendesen sétálni akkor ideiglenes megoldás, de ha csak te is előkapod a haltit és csodákat vársz tőle, akkor mindegy mit raksz rá.

2012. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerőseim körében három embernek ajánlottam a haltit. Én sosem használtam, mert az én kutyámnak tabu a húzás. De ha nem tudod megfelelően alkalmazni a haltit, akkor húzni fog a kutya abban is. Ebből egynek nem vált be, de ő nem is engedte, hogy megtanítsam vele a helyes használatát így a kutya ha kevésbé is mint nyakörvben, de húzott. A másik kettőnek tökéletesen bevált, ők igényt tartottak a segítségemre.

A legtöbb amit tehetsz, hogy fojtó + halti. Külön pórázzal. A haltihoz elég egy kis vékony, mert csak korrigálod vele a kutyát. Fojtóval is meglehet tanítani a kutyát, de ahhoz is tudni kell a fojtót használni.

2012. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy két kutyám van és ha egyszerre sétáltatok, csak akkor húznak, illetve inkább csak az egyik. És ha külön, akkor nem vagy csak kicsit-mondjuk az elején. És a leírtakból azt jól sejtem, hogy ezt a haltit nem is lehet fél kézzel használni? Pl ha a másik kezemben a másik kutya póráza van.....
2012. jún. 7. 13:54
 7/9 A kérdező kommentje:
És a retriever póráz????
2012. jún. 7. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szeretjük, mindegyik kutyámnak volt eddig. A keverék harapott, húzott, használtuk, nagyon jó volt, (bár már elpusztult).

A border colliemnak csak buszra kell, szájkosár helyett elfogadják. De néha rá szoktam rakni néha, ha nincs kedvem állandóan dumálni neki, hogy menjen lassabban. Néha emlékeztetni kell rá, hogy lassabban menjen, láb mellett! Akkor rárakom, és olyankor mindig rám figyel, egyáltalán nem húz. Nagyon szeretjük.. :) A staffordshire terriremnek is van, de azt csak a városban használjuk, mert rájuk kell szájkosár.

2012. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A retriever póráz egy egybe fojtónyakörv pórázzal, a hatás ugyanaz, mintha külön veszed meg a kettőt és úgy használod.

Én szeretem mert nem kell vele vacakolni, igaz ritkán használom és akkor is általában addig amíg beteszem meg kiveszem a kutyát a kocsiból és el nem engedem játszani.

2012. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!