Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit lehetne tenni?

MELONE90 kérdése:

Szerintetek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Szóval van 2 kutyánk. Az lenne a gondom hogy amikor tesómal biciklivel kivisszük őket egy rétre akkor az enyémet ellehet engedni és visszajön. De tesóméval már nem ez a helyzet, panelba nevelkedett (nagyrészt) és nem jön vissza kergetni kell nem halgat ránk. Valaki segítsen hogy mit lehet velük tenni kutya kexet kell neki adni ? vagy valami bevált módszert irjatok légyszives már nagyon zavaró hogy nem lehet elengedni csak ha kergetni kell .. kutya sípra talán vissza jönne? válaszokat előre is köszönöm .
2012. jún. 7. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt hívják behívásnak. azt kell megtanulni. én nem tudom leírni neked úgy mint ahogy más leírja szakirodalomba.

talán lesz valaki aki itt egy forumon majd leírja akinek sok ideje lesz. még egyszer: tanítsd meg neki a behívást.

google a barátod sok dolgot tudsz meg a behívásról.

2012. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legelsőre a bizalmi kapcsolatot kell a tesódnak kialakítani a kutyával, ami a szereteten alapszik. A kutyát bármikor hívja odamenjen. Ezt lehet otthon is tréningezni ha odahívja, és oda is megy mindig nagy szeretettel fogadja őszintén örüljön, lehet ilyenkor még finom falattal is jutalmazni, kell is. Ha kint vagytok a mezőn vagy bárhol ezt egy hosszú pórázzal tudjátok gyakorolni 15-20 méteres pórázzal sétáltok és gyakran visszahívjátok a kutyát. Ha oda megy hozzátok mindig kapjon nagy dicséretet és jutalom falatkát. Otthon még játékosan is gyakorolhattok ezt élvezik a kutyák ha bújócskát játszatok, ha megtalál akkor nagyon örülni az ügyességének. Észre sem veszi csak az hogy nagyon jó amit játszatok és mélyül a kapcsolatotok.
2012. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm :) hát nálunk a bizalom megvan mikor haza megyünk örülnek és a kertben hallgat is ránk. A kutya fajtákat elfelejtettem irni: az enyém amstaff a tesómé pedig foxi.
2012. jún. 7. 19:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Különböző dominancia gyakorlatokkal tekintélyt kell szereznie az öcsédnek a kutya szemében, emellett egy normális kötődést is ki kell alakítani a kutya felől. A behívás megtagadás csak a tekintély hiányára utal. Nincs meg a kellő sorrend. A behívást nem kell tanítani a kutyának, hisz a vezényszót ismeri, épp csak neki úgymond nem szükséges, hogy engedelmeskedjen. Mivel ez a legsúlyosabb szemtelenség a kutya részéről közvetlenül a gazda elleni agresszió után, én mindenképp azt javasolnám, hogy menjen el a tesód a kutyával egy normális suliba, ahol a viszonyuk rendezésére mennek rá első sorban. Szép dolog szakirodalmat olvasni, de könyvből nem lehet megtanulni kutyát nevelni.


A síp nem használ. Annak használatához alap feltétel a tökéletes behívhatóság minden helyzetben. De a sípot amúgy sem erre találták ki, hanem a távoli munkához a vadász és juhász kutyáknál.

2012. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) És amúgy a bátyám kutyája. Hát már arra is volt példa hogy a kutya ránk ugatott meg morgott meg kapott a kezünk után. Én eddig azt hittem azért "ilyen" mert fél évig panelba volt tartva. De úgy látszik nem.
2012. jún. 8. 02:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és most jut eszembe hátha ez is számít, a kutyák általában bejönnek a házba és nem nagyon szeretnek ki menni.
2012. jún. 8. 03:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!