Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy egy...

Mennyi az esélye, hogy egy német juhász áprilisba múlt 1 éves és egy 9hetes staffi kölyök kutya a későbbiekben összeverekedhet? Mind a két kutyus szuka. Persze etetésre mindenre odafigyelnék hogy semmi miatt ne legyen harc. Van egy 5éves csivava is.

Figyelt kérdés

Találtam egy kis staffi kislányt (kb 9hetes lehet) és van mellette két kutyám. Egy német juhász aki 1 éves múlt áprilisban és van mellette egy 5éves csivavám. Nagyon szeretném megtartani a kis staffi lánykát csak anyáék nem engedik mert vad és akaratos kutya szerintük. Még attól félnek, hogy a két szuka a későbbiekben összeverekedhet. Ez a pánik azért van nekik mert régen volt egy német juhászunk és egy rotink és ők összeverekedtek. De szerintem csak azért mert a német juhász volt 8 éves a roti meg 10hetes. Később a német juhász megvakult és gyenge lett, a roti gondolom én ezt 2évesen a lehetőséget kihasználta, hogy úgymond átvegye a vezér szerepet. Én tudom rosszul? Esetleg tényleg összeverekedhetnek a későbbiekben?

Még annyi,hogy a csivava nagyon elkényesztetett és anya pici gyöngye.

Kérlek segítsetek,hogy ti az én helyemben mit csinálnátok vagy akár adjatok tanácsot! Mellesleg én szeretnék elköltözni remélhetőleg 2év múlva és szeretném magammal vinni.



2012. jún. 10. 16:37
1 2
 11/12 zoli918 válasza:
a lány kutyákkal nem lesz semmi baj ha odafigyelsz néhány dologra amiket leírok. nos először is csak a fiú kutyák törekednek a hierarchia csúcsára vagyis ,hogy bebizonyítsák egymásnak ,hogy ők az erősebbek ezért szoktak összeverekedni, a lány kutyákba nincs ilyen kényszer, ők nem akarják össze mérni az erejüket. más szóval egy lány - lány illetve egy fiú -lány kutyák nemfognak összeverekedni csak két fiú legalábbis ilyen céllal. a lány kutyáknál az fordulhat elő ,hogy féltékenységből verekedenek ,mert esetleg az egyiket jobban szereted vagy többet foglalkozol vele, ebben az esetben a másik féltékeny lesz és neki mehet. Na most a helyzetedet figyelembe véve neked azt kéne csinálnod ,hogy úgy 2hétig a németjuhásszal és a csivaváddal kéne jobban foglalkozni és akármennyire is nehéz mivel kis kutya és biztosan aranyos is, a staffordshire kölyököt hanyagolnod kéne vagy legalábbis jelentősen kevesebeet kéne vele foglalkoznod azért ,hogy a másik 2 kutyád érezze ,hogy még mindíg őket szereted jobban (és ha a szüleiddel élsz akkor nekik is ezt kéne tenniük). ez csak 2hét (kilehet bírni) ,utána fokozatos foglalkozhatsz vele egyre többet de azért csak mértékkel ,utána se hanyagold el a többi kutyát mert ez a veszély később is fenn állhat. ha erre odafigyelsz akkor nem lesz semmi baj a kutyákkal. Jó kutyatartást! remélem ,hogy segítettem.
2012. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!Sokat segítettetek és én is így gondolom,hogy megmentettem!Bár sokan nem.Nem hiszem,hogy normális magyar ember cipőfűzővel a nyakába sétáltatná.Ahol meg én találtam ott sajnos tudtommal vannak olyanok akik verekedtetik az ilyen fajta kutyákat!Még egyszer köszönöm szépen a válaszotokat :)
2012. jún. 14. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!