Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon saját kutyámat...

Kiállításon saját kutyámat fogom felvezetni, mit kell tudnom, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Még nem csináltam ilyet. Beleszámít-e a kutya bírálatába hogy a felvezető hogy van felöltözve, vagy esetleg hogy nő, vagy férfi, vannak-e ilyen előítéletek? Első törzskönyves kutyám és nagyon sokan dicsérték, hát gondoltuk megpróbáljuk.

2012. jún. 13. 14:49
 1/9 noesamuel ***** válasza:
96%

akkor menjél fel a jutubra, oszt nézzél végig 3-4 versenyt, és tudni fogod.

szerintem az, h férfi, vagy nő vezeti a kutyát, az irreleváns.

érdemes normálisan felöltözni, de nem kell kisestélyi, vagy frakk, csak ne tréningruhába csapasd, a bírók nem azért vannak ott, hogy téged bíráljanak, az egy másik verseny.

2012. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenned egy olyan ringdresszúra tanfolyamra, ahol nem elsősorban a kutyát, hanem téged tanítanak. Én most voltam a Borsod Dogsportban, nagyon hasznos volt! Vannak olyan fajták, amiket be kell állítani, mint például a spánielek. Már egy alkalom is sokat segít.
2012. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok gyakran kiállításra, de azért próbálok segíteni. Szépen fel kell öltözni, ahogy az előző is mondta. Elvileg a kutyát nézik, de azért a bírálatok valamilyen szinten mindig szubjektívak lesznek, ezért beleszámít az is, hogy milyen az első benyomás. Hogy férfi vagy vagy nő, az teljesen mindegy. Arról, hogy hogyan vezesd fel, kérdezd meg a tenyésztődet, vagy sok kutyasuliban van ringdresszúra, érdeklődj a legközelebbiben. Ha ezek nem jöhetnek szóba, youtube-on keress rá, hogy dog show handling, legjobb, ha a saját fajtádra keresel rá. Itt van pl. egy sorozat, amiben kezdőknek adnak tippeket: http://www.youtube.com/watch?v=CYM6qIlOUdM&feature=related Viszont adok két jó tanácsot, ami triviálisnak tűnik, de én mindig elfelejtem: 1, ha a hungexpora, kincsem parkba stb. mentek egy nagy nemzetközi cacibra, idejében induljatok el, mert nagyon be tud dugulni a forgalom, minimum fél órával a bírálatok kezdete előtt igyekezzetek odaérni. 2, vigyetek összecsukható széket vagy sámlit. :) Ugyanis a legtöbb helyen nincs ilyesmi, vagy ha van is, azt villámgyorsan elfoglalják és baromi rossz egész nap állni.
2012. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát el kell keserítenem az első hozzászólót, hogy van olyan bíró akinél igen is számít hogy női vagy férfi handler van e, de ezt majd idővel megtanulod, hogy kihez érdemes nevezni kihez nem.

Illik csinosan felöltözni, nőknél most nyáron egy nem túl kivágott nem túl rövid csinos nyári ruha tökéletes lehet. Férfiaknál egy vékony nadrág meg egy rövid ujjú ing, nyári öltöny.

Ha olyan a kutya akkor érdemes egy jó kozmetikust is találni aki tökéletes szőrbe hozza a kutyát kiállításra.

Valóban érdemes videókat nézni, és otthon is sokat gyakorolni a kutyussal. Elsőre senki nem profi, idővel tanulja meg az ember a trükköket.

A szék meg valóban szuper ötlet!

2012. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Széken kívül napernyő illetve Quechua sátor. :) Vannak olyan szervezők, akik előszeretettel teszik az egész rendezvényt tűző napra és a nagytestű hosszúszőrű fekete kutyákat hagyják a végére.


Az öltözék a fajtától is függ és attól is, hogy a többi kiállító mennyire rittyenti ki magát. Ezt majd kitapasztalod. Én normál utcai ruhában szoktam menni, télen farmer és pulcsi, nyáron rövid gatya és póló. De ha mondjuk egy csili-vili yorkit vezetnék fel, akkor én is csinosabban öltöznék.

2012. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kutyasuli nincs a közelben. :( De a YouTube jó ötlet. Néztem is már párat.
2012. jún. 13. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a legközelebbi suli 70 km-re van (illetve akadna közelebb is, de nem tudok még szlovákul). Szerintem egyszer-kétszer meg lehet oldani. Vannak olyan hibák, amiket nem látsz magadon. De csak egy ötlet volt :)
2012. jún. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
55%
Ha kutyád fegyelmezetten tud viselkedni,hallgat a parancsaidra,akkor van esélyetek! Általában a Női vezetőket sokkal jobban elfogadják a bírák,de a férfiakkal sincs semmi gond! Az a lényeg,hogy a kutya felé minél jobban sugározd,hogy szereted őt,bízol benne...ne legyél ideges,mert akkor ez a vonulás közben a kutyára is átterjed,és nem fog olyan jól teljesíteni.Gyakoroljatok sokat! sok sikert kívánok a gyakorláshoz,és a kiállításhoz! :)
2012. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az előző vagyok! az öltözködésnél csak annyi a lényeg,hogy ne tréningruha legyen,hanem egy elegáns fekete nadrág,blúz/öltöny
2012. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!