Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Labrador Retriever alkalmas...

A Labrador Retriever alkalmas az alábbiakra? Sok kilométeres futóedzésen kísérni, engedelmesnek, okosnak lenni, nem makacskodni vagy agresszívnak lenni, illetve ha valaki a gazdájára támad az utcán, megvédeni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Futni kifejezetten szeret, mozgásigényes fajta. Gondolom nem a marathont akarod lefutni vele, ha normál távon, normál tempóban viszed magaddal kocogni, azt még jobban is fogja bírni, mint Te :) Ráadásul nem lesz belőle az a túlsúlyos, izom nélküli labrador, amit sajnos sürün látni, mert a labrador szeret ám enni!!!

Okosnak okos és én csak nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt labradorokat ismertem, akiknek fát lehetett vágni a hátán, de ez nevelés kérdése is és jó idegrendszeré, ami a népszerüsége miatt már nem életbiztositás, a szaporitók nagy kedvence sajnos.

Megvédeni nem fog, de nem is az a dolga.


Jó kutyázást!!!

2012. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

futni igen, ha jól nevelik engedelmes,okos, ha rosszul nevelik akkor makacs ls agresszív.

és megvédeni nem fog, ő egy retriever

2012. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor van olyan kutyafajta ami megvéd?

De nem akarom elhinni, hogy megyek az utcán, én a kis gazdácskája, és akkor látja a kutya hogy dulakodok valakivel, akkor nem próbál segíteni hőn szeretett ki gazdácskájának. Hát ilyen szívtelen?

Nah jól van ez túl költőies lett. Szóval, akkor milyen fajta ami meg is véd?

Régebben a berni pásztor tetszett, de azt hallottam róla, hogy szenved a melegben, erősen nyáladzik, nagyon lusta, és néha makacs. innentől kezdve lemondtam erről a fajtáról, szóval ne őt ajánljátok!

És ne is a kuvaszt, ne a rottweillert, ne az agarat, ne a dobbermannt, ne az újfundlandit, ne a sarplaninai juhászkutyát.

A német juhászról meg azt hallottam, hogy ha nem foglalkoztatod állandóan, akkor felvesz gazdinak nem tetsző rossz szokásokat, szóval ugrott ő is.

Mindent választ köszönök visszamenőleg is, meg előre is! :D

2012. jún. 14. 15:26
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a Labrador a legalkalmasabb fajta az alábbiakra.

Imád futni és engedelmes családbarát kutya. Agresszív is lehet kutyákkal szemben ha nem jól nevelik, de emberekkel szemben nem hinném. A labi hízásra alkalmas, elég sok kövér labit látni mostanság. Házőrzésre nem annyira alkalmas hiszen éveken keresztül azt tanították neki hogy ne használja erős állkapcsát hogy ne tegyen kárt az elejtett vadban. Ez pár plusz információ, remélem segítettem egy kicsit. :)

(Egy labrador gazdi)

2012. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit késő a válasz, remélem azótam már labival futsz.

Nos. én 2 labival jártam futni az erdőbe, ahol nem egyszer találkoztam hááát, kétes kinézetű alakokkal.nemigen kellett félnem, mert a két labim bizony nem engedte volna, hohgy bántsanak.

2013. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!