Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a tacsim...

Mit csináljak, ha a tacsim bűzmirigye állandóan be van gyulladva, és 2 hetente kell járnom az állatorvoshoz kinyomatni?

Figyelt kérdés
Nincs vmi tippetek, hogy mitől lehet? Az állatorvos minden alkalommal kinyomja, ad neki egy gyulladáscsökkentő injekciót (ami semmit nem használ), és minden ismétlődik. Akár hetente is mehetnék, csak mivel alkalmanként 2 ezer Ft, így legalább 2 hetet azért kivárok. Ráadásul szenved is tőle, viszket neki, vagy mi, mert álladóan húzogatná a popóját a földön, és vakarózik (bár nem éri el). Ha járt már vki hasonló cipőben, megköszönném a tanácsát.
2012. jún. 23. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik állatorvost, hátha ő tud okosabbat mondani.
2012. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem eszik csirke csontot?
2012. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az orvos kivizsgálta? kenet, vérkép?

Műttesd meg, ha nem gyógyul akkor ki kell venni

2012. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
(kedves második, a csirke csontnak semmi köze a begyulladt bűzmirigyhez)
2012. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szegény kutyu....és te is:( ez így tényleg nem állapot, meg kellene műttetni.
2012. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
nekem az állatorvos ilyenkor azt mondta hogy többször el kell vinni sétálni és akkor nem kell kinyomatni mert kiürül magától. bár az én kutyimnak így is van benne de ezt a kutyakozmetikus kinyomja ingyen
2012. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annyi köze van hozzá a csirke csontnak, hogy emésztés közben éles szilánkokra hasad ami felsértheti vagy ingerelheti a bélcsatornát. Általában minél kisebb testű a kutya és minél mozgásszegényebb életet él annál

érzékenyebb a csirkecsontra is, és általában hajlamosabb bűzmirigy gyulladásra.

2012. jún. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ez butaság, a csirkecsontot megemészti, nem lesznek már szilánkos darabok a székletben.

de az is butaság, ha valaki engedni a kozmetikusnak kinyomni, sajnos sok kutya kap így bűzmirigy problémát. A gyulladthoz pl. nem nyúlhat kozmetikus.

figyelni kell, hogy mindíg kemény legyen az állat széklete, mert akkor ürül a bűzmirigy. Ha puha akkor nem ürül, pang és begyullad.

de szerintem nálad már csak a műtét segíthet

2012. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát meglehet, hogy csak a műtét segít, de a helyedben kikérném az állatorvos véleményét. Az én kutyámnak majdnem elrontotta egy pénzéhes állatdoki állandóan nyomkodni akarta, de szerencsére észbekaptam és dokit váltottunk. Az is fontos, hogy milyen minőségü kaját kap. Itt száraztápra gondolok. Elméletileg akkor ürül, ha minnél keményebb a széklete. Nem jó, hogy ilyen gyakran nyomatod így csak egyre rosszabb lesz. Később majd naponta viheted. Másik állatorvost kell keresni.

2012. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem eszik csirkecsontot, mert konzerv kaját kap, valamint kerti kutya, ennek ellenére sétálunk is minden nap. A széklete tök normális állagú, mondjuk ritkán kemény. Mivel kényes a bűzmirigye, direkt sosem nyomattam ki kozmetikussal, csak a doki. Ennek ellenére én is attól tartok, hogy nem jó, ha ilyen sokszor nyomják, de mit csináljak, ha állandóan tele van? A doki szerint ki kéne műteni, de én azért bizonytalankodom, mert ez a probléma mindig csak nyáron jön elő, érdekes, hogy télre elmúlik.
2012. jún. 24. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!