Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Pedigree...

Mit gondoltok a Pedigree Junior tápról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla?

2012. jún. 26. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Pocsék a beltartalma. Ilyen áron Bosch tápot kapsz, ami fényévekkel jobb, ha meg kicsit többet rászánsz még jobbat.
2012. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
az állatorvosom szerint alsó középkategória. szerintem azt se nagyon éri el. a hagyományos élelmiszerláncokban kapható tápok közül még az egyik legjobbnak számít. de ha jót akarsz a kutyusodnak, nem abc-ben, hanem állateledelesnél vásárolsz neki minőségi(bb) tápot. főleg, amíg növésben van.
2012. jún. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Maxitabi ***** válasza:
100%

Nem nyilvánosság elé való, amit gondolok róla...

De komolyra fordítva a szót: nagyon nem jó. A legrosszabbak közé tartozik. Ráadásul ahhoz képest drága.

Mindig az összetételt kell nézni. Ennél: gabona (14% rizs, 14% kukorica) - a többi????csak a második helyen áll hús és állati melléktermékek (ebből 20% csirke). A legkárosabbak a cukorrépaszelet= cukor, és a mesterséges kivonatok.

Mire kell ügyelni, ha tápot veszel? Ne szupermarketben vegyél,hanem szakkereskedésben v neten.

Az összetételt nézd: tilos cukor, tartósítószer, színezék, mesterséges adalékanyagok(E-k). Az első helyen hús vagy dehidratált hús,vagy húsliszt álljon.A jó tápoknál rá merik írni %-ban részletesen, mi van benne!! Gabona ne legyen (nem csirke a kutyád), vagy csak zab, /búza, szója a legolcsóbb és leginkább allergizálók/, esetleg burgonya, rizs, esetleg kukorica. Ne legyen állati melléktermék = szőr, toll, csőr, vér... A fehérje összetétel állati eredetű legyen túlnyomó részt, ne növényi. Zöldség, gyümölcs, gyógynövények mint vitamin és nyomelemforrás.

Ha megírod, mennyi pénzt tudsz rászánni, akkor tudunk ajánlani esetleg konkrét márkákat is. Én magam a szerintem Mo-n kapható egyik legjobbal etetek kutyát, macskát (Orijen, Acana gabonamentesek)és kevesebb kell belőle, mert többet hasznosít belőle az állat (= kevesebb végtermék)és hosszú távon kevesebb betegség, egészségesebb izületek, szép szőr, jó kondíció. Sajnos nem tudja mindenki ezt adni, de vannak jó tápok kedvező áron is.

2012. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm, nekem most lesz egy Golden retrieverem és most végignézem hogy melyik táp milyen nem akarok olyan drágát venni mert a másik kutyám se ette meg mikor kicsi volt a drágát és azt is odakellet adnunk másnak.Meg csak addig kell valami táp amíg nem ehet házi kosztot mer akkor inkább azt adok neki és szárazat meg csökkentem.A másik kutyám is házi koszton él és makk egészséges.
2012. jún. 26. 19:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi goldenes van itt, én is 1 hónap múlva hozom el a miénket! :) Akitől hozzuk, az ezt ajánlotta, ő ezzel eteti őket: [link]


Ma megkérdeztem az állatorvosunkat, és azt mondta, hogy ezzel nyugodtan etessem, jó fajta táp. Nem éri meg az olcsó bolti kaját venni nekik, hidd el.

2012. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztő el fogja mondani, hogy milyen táppal eteti. Mert ugye tenyésztőtől lesz a kutyus? Először neked is azt kell venned, utána fokozatosan szoktathatod az új (jó minőségű) táphoz.
2012. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maxitabi ***** válasza:

Ajánlhatok esetleg nem olyan drágát,közepesnél jobbakat?

Belcando, Brit Care,Dado puppy large breed

Még elmegy: bozita, happy dog,animonda, josera kids, k9 puppy large breed

Bár én még mindig inkább egy kicsit többet áldoznék főleg az elején-(acana puppy large breed) 12-15 hónapos korig, utána lehet csökkenteni a szárazat, ahogy írtad.

2012. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tenyésztőtöl lesz.És amiket ajánlottatok azokat majd megnézem.
2012. jún. 27. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!