Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez dominancia vagy kajlaság?

Ez dominancia vagy kajlaság?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hetes Golden retrieverem. 1 hete van nálam. Mikor etetem, bele szoktam nyúlkálni a táljába, hogy szoktassam a tudathoz, bármikor elvehetem tőle az ételt.


A kutya ilyenkor próbálja a kezemet kitolna a tálból és sokkal mohóban eszik. Volt, hogy ráharapott az ujjamra. Nem tudom eldönteni, kajlaságból volt-e vagy ez már a dominancia jele. Egyáltalán ilyen korban lehet dominanciáról beszélni?



2012. júl. 1. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen már ilyenkor korban is lehet dominanciáról beszélni sőt...

Amit veled csinált az is a dominancia jele volt.

2012. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Dominancia
2012. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindegy, minek nevezik?

Nem engeded meg, hogy ráfogjon az ujjadra, sem, hogy tologassa a kezed.9 hetes kutya még csak most kezdi tanulni az életet. Amit most megtanítasz neki, a szerint fog viselkedni.

2012. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 VBeata81 ***** válasza:
100%
Dominancia. Teljesen természetes, hogy félti az ételét, de ne engedd meg neki. Ha most megteheti, később akár komolyan megharaphat, ha a tálja felé nyúlsz. Tehát írd felül az ösztönt, és tanítsd meg neki, hogy nem szabad: 1. élesen szólj rá, ha nem vagy elégedett a viselkedésével 2. ha nem dominál, tegyél valami plusz finomságot a táljába, hogy a kezedet a jutalommal kösse össze.
2012. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Susie J. ***** válasza:
100%
Én azonnal a helyére parancsoltam, amikor ilyet próbált csinálni, és csak akkkor engedtem, hogy újra egyen, amikor már lenyugodott. Egyértelmű, dominancia...
2012. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazság szerint én is éreztem, hogy dominancia van a dologban, csak hitetlenkedtem, hogy egy 9 hetes kölyökkutyánál is ilyen szinten jelen van.


Természetesen kezelem a helyzetet, elveszem tőle az ételt, rászólok, volt, hogy földre nyomtam. Remélem, hamarosan megérti, ki a főnök.

2012. júl. 1. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Az ételt soha se vedd el előle, mert pont, hogy attól fél, hogy te elteszed, így csak még jobban kijön az agresszivitás, dominancia és egyben a kötődése, bizalma is romlik feléd súlyosan. Ne nyomd le a földre, nem tesz jót neki. Ha az élete során max. 3-4 alkalommal lenyomod, az nem vészes, de egyébként ha ez rendszeres, egy hatalmas feszültséget raksz bele, amitől szintén csak nőhet ez a típusú agresszivitása, de akár más téren is előjöhet rajta ez a stressz. És látszólag nem is hatásos büntetés.


A legeredményesebb, ha kajálás előtt bevéded az eledelét, komolyan, határozottan, hitelesen elmorgod, elzavarod őt, mikor elkezdene enni. Ne használj fizikai hatást, ne lökd el, ne zárd el, stb, csak hanggal, szemmel veréssel, testjelekkel érd el, hogy elhúzódjon a kajától. Majd ha felfogta és elfogatta a dolgot, akkor adj engedélyt neki az evésre. Akkor csináltad jól, ha a még akár 4-5 alkalommal is visszanéz rád, vissza kérdez, hogy biztos ehet-e. Ezzel tudatod vele, hogy a kaja a tiéd, ő csak a te kegyedből ehet. Próbáld ki, hogy ez után nyúlsz a tálba. Valószínűleg máris nem lesz gond, ha mégis, akkor majd a következő alkalommal csináld újra ezt.

2012. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez agresszivitás, ételféltés semmi köze a dominanciához..., de a kajlasághoz sincs, egyszerűen tudomásul kellene venni egy ragadozóval van dolgod aki bizalmatlan és tiszteletlen veled szemben
2012. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!