Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Kutyaválas...

Melyiket válasszam? Kutyaválasztás előtt vok és nem tok dönteni

Figyelt kérdés

kutya választás előtt vok menhelyről hozok kutyit :)

melyiket válasszam?

1. [link]


2. [link]


köszi előre a választ ja és azt is h miért választanátok ...


2009. júl. 9. 15:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, köszönöm!

Nagyon-nagyon örülök, hogy a Szenendrei menhelyről hozol el kutyust, mert mi is onnan hoztuk a kutyánkat! Hozzánk nagyon segítőkészek voltak a menhelyesek, és borzasztóan örültek, hogy elvisszük a kicsit(ami érthető). Mondanom sem kell, életem legjobb kutyusát válaszhattam ki ott.

Kérdésedre válaszolva, neked az első jobban tetszik, de hát ízlések és pofonok.

Ajánlok egy jó módszert! Én sem tudtam dönteni két csöppség között(tökugyanolyanok voltak) anno, és ennek a módszernek az eredménye döntött végülis. A lényege: ijeszd meg őket! Például háttal állsz a kennelnek, és egy hirtelen mozdulattal megfordulsz és dobbantasz egyet. Az a legbátrabb, aki nem (olyan messze) szalad el. Én is, mikor ott voltam ezt csináltam, az egyik kutyus hanyatt-homlok menekült, a másik meg letottyant a fenekére és csipogni kezdett a gumisünhangján. Vagy még az is jó, ha valami furcsa hangot vagy tárgyat mutatsz meg ekik, és amelyik az érdeklődőbb.

Természetesen inkább tölts velük egy kis időt, és amelyiknek a természete megfog, azt hozd el. Fontos, hogy ne legyenek félősek, és nézd meg, hogy a falkatársaikhoz hogy viszonyulnak. Ha türelmesen, odaadóan, akkor jó, de ha dominánsan, akkor vélhetőleg egyedüli kutya lesz, mert nem nagyon fog elviselni másokat. Lényeg még, hogy érdeklődőek legyenek, tehát ha pl. előveszed a mobilodat, akkor azt érdeklődően szaglásszák, próbálják harapdálni, ne pedig féljenek tőle.

Ha ezek szerint választasz, akkor biztosan tökéletes kutyád lesz.

És mégegyszer, köszönöm, hogy onnan hozol el kutyust!

2009. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mire hasonlít az első kutyus?

Mert nem tudja a netem megnyitni azt az oldalt, csak a 2.at. Am cuki a második és ha mind a 2 tetszik akkor a természetük alapján döntsd el hogy melyik áll hozzád közelebb!!!

2009. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!