Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb bolha és kullanc...

Melyik a jobb bolha és kullancs elleni védekezés?

Figyelt kérdés

Yorkim van és ő minden hónapban bevan kenve Advantix bolha és kullancs ellen+ rajta van a Kiltix.

A dokinál 1180Ft fizettem azért, hogy bekente Advantixxal. Ha megvenném és én raknám rá az többe kerülne? Másik kérdés ki milyen cseppel védi meg kutyáját? A frontline az jó?


2009. júl. 10. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk a Frontline bevált.
2009. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy törpe schnauzerem van, mindig Frontline cseppet használunk. 4 hétig megvédi a kullancsok, bolhák és tetvek ellen, a bőrére kell kenni.

Nyakörvet nem használunk, mert soha nem volt a nyaka körül semmi, kezdettől fogva hámot teszünk rá.

Szerencsére eddig jól működik a védekezésünk a Frontline-al, mert nem volt még benne semmilyen élősködő, csak ajánlani tudom, bár közel annyiba kerül egy kezelés, mint amennyit fizettél a dokinál a kezelésért (ha jól emlékszem, egy 3 db pipettát tartalmazó Frontilne 2-10kg kutyára 4ezer Ft körül van).

2009. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

az advantix is 1 hónapos védelmet nyújt bolha, kullancs, légy, szúnyog ellen. Ő is hámot visel mivel yorkira csak hámot lehet rakni, a kiltixet jól viseli a nyakán nem bántja. szerintem akkor legjobban inkább nem úgy járok ha elmegyek az orvoshoz és 1200Ft-ért bekenetem? Mert egy pipetta ha megveszem 1490Ft 4 db pipetta 5460Ft között van. és ha azt számolom, hogy minden hónapban elviszem számolok 4 hó-t akkor az orvosnál 4720 Ft fizetek. Akkor olcsóbban kijövök mintha megvenném.

Azért persze várom a válaszokat továbbra is.

2009. júl. 10. 14:05
 4/16 anonim válasza:
Én a Killtix nevezetű kullancs és bolhairtó nyakörvet veszem évek óta. 7 hónapig nyújt védelmet, ára kb 5000ft, állatorvosnál lehet kapni. Meg vagyok vele elégedve, kutyám abszolút élősködőmentes (labrador keverék).
2009. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igazából a frontline-t a legtöbben szidják, nekem mostanában az advantix se jött be... A killtixről jók a vélemények nagyrészt. Ex-spot lehet még jó, az elég olcsó is, meg hát meg kell kérdezni a dokit. És nem lesz drágább attól, mert ő rakja fel a cseppet, sajnos a legtöbb ilyen szer sokba kerül. A nyakörvek általában olcsóbbak, mármint elég drágák, de tovább hatnak, mint a cseppek. Van egy újfajta nyakörv is, nem ugrik be a beve, valami S-betűs, nekünk bevált az egyik eben.

Én viszont meggondolnám a helyedben a csepp+nyakörv kombót, elég sok vegyi anyag ez egy elég kicsi kutyának. Csak az egyiknek is hatnia kellene, de ha nem bízol az egyfajta védelemben, vehetsz ultrahangos kullancsriasztót is (bilétaszerű cucc formájában a kutya nyakörvére kell akasztani). Az nem vegyszer, úgyhogy nyugodtan alkalmazhatod mással együtt is.

Viszont ha nem jársz vele erdőbe meg egyéb dzsindzsás helyekre, bőven elég lesz csak a csepp vagy csak a nyakörv is.

2009. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem elég. Amikor nem volt rajta Kiltix amit 3200-3600Ft-ba kerül és nem csak állatorvosnál lehet kapni hanem bármely állatosüzletben. Na szóval amióta nem volt rajta a Kiltix csak az advantix csepp akkor 4 kullancsunk volt + bolha, és nem jártunk erdős helyeken csak az utcákon sétáltunk benn a városban. Hülyeség, hogy csak az erdőben meg ilyen helyeken van kullancs..sajnos mindenhol van. A doki szerint jól csináljuk, hogy minden hónapban bekenetjük + kiltix is van rajta. Erről a bilétás dologról hallottam már kb az mennyibe kerülhet?
2009. júl. 10. 15:23
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nem erre gondoltál? Scalibor...hm?
2009. júl. 10. 15:32
 8/16 anonim ***** válasza:
Mind a két kutyánknál Frontlinet használom.Nálunk ez vált be.
2009. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én prac-tic (állatpatikában, elvileg új termék) nevű pipettát vettem közép uszkáromnak, és eddig egy darab kullancs sem volt benne, de még csak nem is mászott rá. 1500-ba került.

Nekem spec orvosnál drágább lenne mindenképp, mert a vizsgáatért s fizetni kell. :/

Az összes együtt sem véd 100%os védelet bőven elég egyfajtát használni, ne terheljük agyon a kuty szervezetét, inkább figyeljünk. ;)

2009. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, persze továbbra is várom:) szerintem attól hogy két fajta védelmet kap a kutya nem terhelem le a szervezetét...akkor a doki is mondta volna, bocsánat hölgyem de ez nem vmi jó így a kutyának. De a doki azt mondta nekem: hogy nagyon jól tetszem csinálni így.
2009. júl. 10. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!