Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutya és a legyek?

Amstaff kutya és a legyek?

Figyelt kérdés
Volt egy Németjuhászom,10 évesen elpusztult mert a legyek kikezdték a fülét, a hátát és lepetéztek benne.Most van egy új kutyám amerikai stafford shire terrier, már 10 hónapos 4 hónapja kennelben van,és a legyek nemhagyják békén, a kutyaürüléket mindig felszedem ha egy van akkoris, emiatt nem lehetnek legyek, ételmaradéksincs.A fülét már kicsipkedik és zavar,hogy látom szállnak rá a legyek.Egészséges kutya,kapja az oltásokat,féreghajtó tablettákat is megkapta mikor vittem oltásra,nemszeretném,hogy ugyjárjon mint az előző kutyám.Mitöl mennek rá a legyek ? Mit tegyek ennek elkerölése képpen ?

2012. júl. 10. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy az idősebb kutyákra szállnak valamiért nagyon a legyek, így a Németjuhászoddal ez lehetett. Nekünk bevált, lebetadineozod, majd kend be jó vastagon neogranormonn krémmel a füle hegyét, ha pl azt piszkálják. Nekünk egy nagyon bevált, és gyógyul is tőle, ha már kikezdték. A kinttartott kutyák általában büdösebbek, zsírosabbak, erősebb a szaguk, mint a bentieknek. Nem csak lakáskutyákról beszélek. Nekünk van kinti és benti is, és a bentinek teljesen más a szaga, gondolom a bentiekét helyét sűrűbben tisztítják, mossák, azért van ez. Amúgy miért tartod kennelben szegény kölyköt? Miért nem lehet kint veletek a kertben, vagy a házban? Valószínű nem lenne rajta ennyi légy, ha nem lenne bezárva egy kennelbe...
2012. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akassz fel chemotox légypapírt a kennelbe, abba beleragadnak a legyek. Kenegesd a fülét betadinnal, stb, és elmennek a legyek más kutya fülére.
2012. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kennelbe kell tartani, kiengedem sokszor de csak ugy lehet ,hogy figyelem mert a szomszéd tacskója a kerítést szétszedte és az én kutyám ugye kiváncsi és át megy a szomszédba :S
2012. júl. 10. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:
"A már kivakart bőrfelületek, ill. a legyek által kicsípett fülkagyló sérülések fertőződésének megakadályozására, a szöveti regeneráció támogatására és a legyek egyidejű távoltartására helyileg javasolt a kiváló légy riasztó hatású M.Á. – SZOL PLUSZ elnevezésű készítmény spray és/vagy kenőcs formában egyaránt beszerezhető változatának helyileg történő alkalmazása, naponta kétszer. Ez utóbbit a tatai Equus Kft. forgalmazza és rendelésre megküldi (www.equus.hu)"
2012. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Bejöhet kutyára is.

2012. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom a legyek kevésbé jelentenek nagy problémát, mint az, hogy a kutyádból, - ha így folytatod - egy neveletlen, szocializálatlan, idegbeteg állat lesz.
2012. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is így gondolom mint az előttem szóló... a legyeket bizonyos szerekkel el tudok kergetni egy 10 hós kölyökről, de ha egy ilyen fajta kutya kennelbe van zárva kicsi kora óta, akkor abból később baj lesz. Csináljátok meg a kerítést a szomszéddal együtt, mert egy idegbeteg kutyád lesz pár év, hónap múlva! Ezek a kutyák azok közé a fajták közé tartoznak, akik ha nem a gazdi mellett élik a mindennapokat nagyon nagyon sok foglalkozással, törődéssel, akkor biztos, hogy vadak lesznek, és azon a személyen kívül aki eteti őket senkit sem fognak megtűrni... ismerősömnek ilyen a rotija... gondolhatod hogy bánja, hogy annó 5 hósan elzárta mindenkitől. Nem egy kennelben tartható típusok...
2012. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Figyelj, szinte éjszakára van csak bezárva mert otthon vagyok vele egész nap.Ezzel a kutyával foglalkozva van nyugodjatok meg,ne térjetek el a kérdéstől.A rotik meg ugy megtudnak bolondulni,haveromnak rotija van és gereblyével tolja beneki a kaját mert ha enni valót lát a kutyája megvadul,és bolond.Tapasztalataim alapján a roti teljesen más tészta,személyiségileg.
2012. júl. 15. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyát a gazdája tesz olyanná, amilyen felnőtt korában lesz. Az az ember aki így fél a saját kutyájától, és nem tudta kialakítani a tekintélyét a kutya szemében, minek tart ilyen kutyát? Vegyen egy pincsit, és a rotinak keressen egy hozzáértő embert, amíg még nem teljesen késő!
2012. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!