Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító dilemma? Vegyek...

Szaporító dilemma? Vegyek innen? Jót tegyek, vagy jól tegyem?

Figyelt kérdés
Szeretném Német vizslát, van a közelünkben egy hely ahol vannak kiskutyák. Az anyuka félős, ijedt, kennelben tartva, ami házilag van összeeszkábálva, az apuka a kert végében kutyaóllal megkötve, nem láncon, hanem valami szövet anyagból készített nyakörv, ami már kisebesítette a nyakát is, neve nincs, mert minek az választ kaptam mikor a nevéről érdeklődtem. Meg akar tartani 2 szuka kiskutyát a hapsi, mi szukát hoznánk, vagyis mentenénk meg. 10.000fitot kér a kicsikért darabjáért. a kajájuk valami sárga színű moslék és áztatott kenyér volt. a kicsiknek is. Nem voltak soványak, a szülők se. A területen rengeteg állat volt még, kecske, ló, tyúkok, nyúl, liba, kacsa, galamb... minden. Mit tegyek? hozzak el egy kutyát onnan és legalább neki jó élete lehet, ha nem hozom el, lehet ő lesz a következő kutyagyáros az anyukája után. 10 kiskutya van.:(

2012. júl. 13. 21:29
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
természetesen semmi oltás, vagy féregtelenítés. És van már kutyám, ha az oltva van, elkaphat valami nyavalyát a kicsitől?
2012. júl. 13. 21:30
 2/28 anonim ***** válasza:
Szegények.:(( És hány ilyen van még.:(( Mentsd meg, de számolj azzal, hogy nagyobb a kockázat a betegségekre. Nem szeretnél egy névtelen bejelentést tenni az állatvédőknek?
2012. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék megkeresni állatvédő szervezeteket, hátha valaki segítene elkoboztatni a kutyákat tőle. És utána fogadnám be az egyiket.
2012. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
sajnos az állatvédők nem tudnak mit tenni, minden menhely tele van, nem fogadnak kiskutyát pláne nem... próbálkoztunk már. A kutyák pedig nem soványak, kennelekben vannak, de az állatvédők, hogy lépni tudjanak hatósági engedély kell, ez kevés a hatóságoknak. Sajnos tapasztalat. Nem folyt állatkínzás, csak be vannak zárva, nem foglalkoznak velük, ezért nem veszik el tőle a kutyákat sajnos. mert jól néznek ki, és etetve, takarítva vannak. :( nem volt büdös sem.
2012. júl. 13. 21:38
 5/28 anonim ***** válasza:
78%
eszedbe ne jusson! jobb élete lesz de az a mocsok a te 10ezreden (is) felbuzdulva tovább folytatja a dolgot... vagy törzskönyves szűrt kutyát vegyél ami nagyon drága, vagy olyat ami nem törzskönyves, de nem kérik el csak az oltás stb árát... ezt a csávót pedig jelentsd állatvédőknél!
2012. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Hiába jelenti be, azért nem kobozzák el mert nem szeretik a kutyát. ha normálisan vannak tartva, nem büdösek, nem vékonyak, akkor nincs mit tenni. Szerintem ne vedd meg, vagy mondd azt, hogy szeretnéd, de nincs pénzed, hátha utánad vágja ingyen. Eladni ugysem fogja tudni.
2012. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%

Ha ennyiért veszel, csak erősíted benne a tudatot, hogy van erre igény sose fog leállni. Ha az lenne a helyzet, hogy agyonvágná a kutyát vagy beadná menhelyre és ehelyett hoznád el ingyen az más. Pénzért egy ilyen körülmények közt lévő, szaporított, oltatlan kölyköt nem vennék.

Inkább őt fogadnám örökbe:

[link]

Ezzel őt is megmented és azt a kutyát aki a helyére mehet, ráadásul egy szaporítót sem támogatsz közben.

2012. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Persze, ezt így könnyű mondani, de én tartottam a kezemben azt a kis csöppséget... és belenéztem a szemébe, és azért, hogy ne támogassam azt a görényt, hagyjam elveszi azt a gyönyörűszép kis szukát? Biztos, hogy ugyanolyan sanyarú sorsra jutna, mint az anyukája, meg az apukája.:( Őt már ismerem, ezt a menhelyi kutyát viszont nem. És ő már biztonságban van, valószínű csak jó emberekhez kerülhet ezután. És ez a kicsi?! Neki mi a biztos?
2012. júl. 13. 22:05
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Igen, lehet évekig várja bezárva a leendő gazdit...

De ha már eldöntötted (a szavaidból úgy veszem ki), akkor miért kérdezed hogy mit tegyél? ÉN biztos nem hoznám el, nem is javaslom. De ez a TE döntésed, más nem mondhatja meg hogy mit tegyél, csak véleményt alkothat, tanácsot adhat.

2012. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Beleszerelmesedtél a német vizslába, mind küllem, mind jellem alapján, vagy ezek közül a kutyusok közül szeretnél pusztán megmenteni egyet és az mellékes, hogy ők pont német vizslák?
2012. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!