Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz egy mudi kutyám! Kan és...

Lesz egy mudi kutyám! Kan és milyen nevet adjak neki?

Figyelt kérdés
Lehet hogy fehér lesz lehet hogy fekete
2012. júl. 16. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én annak híve vagyok, hogy magyar kutyának magyar nevet adjunk. Szerintem mudihoz ezek illenének: Parázs, Szikra, Eszes, ha fekete lesz akkor persze Kormi, Árnyék, ha fehér akkor Szellem. A másik, régi tradíció valamilyen vízről, folyóról, patakról elnevezni a kutyát. Ennek az az oka, hogy a veszettség népies neve a víziszony volt. Azt tartotta a babona, hogy ha vízről nevezzük el a kutyát, a vizek szelleme megkíméli őt és nem fog megveszni. Ezért volt sok Tisza kutya, Sajó kutya, stb. Szóval kereshetsz esetleg valami szimpatikus folyó/patak nevet, mondjuk olyat ami ott van a közeletekben. Az én kuvaszom neve pl. Csele. :)
2012. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen nevet adhatsz neki amilyet csak akarsz. Nem kell magyarnak lennie. Nem attól lesz magyar a kutya, hogy mi a neve, meg szerintem a kutya tojik is rá, hogy milyen nemzetiségű. Biztos van valami amit szeretsz, egy film, egy sorozat, egy könyv, valami emlék, vagy ránézel a kutyára és ami eszedbe jut róla. Én mindig a körülöttem lévő dolgokból adok nevet a kutyáimnak amik megfognak valamiért. Az én mudijaim neve: Bogár (a Bogáncs című könyből jutott eszembe), Démon, Lidérc (Wilbur Smith könyvéből).
2012. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg az is a baj a magyar nevekkel, hogy a legtöbb már teljesen elcsépelt. Minden második kutya Kormi vagy valami ilyesmi.
2012. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%

Te jó ég, szellem meg babona....

Miért nem adsz magyr férfinevet? A kutyaoviban van két mudi, Samu és Huba!

2012. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozd el, várj pár napot, és majd kialakul valami, ami illik hozzá. Mi két mudikölyköt hoztunk annak idején. Az egyik szelíd, kedves, mandulaszemű kis szépség, akire nagyon illett a Csipke név. A testvére hamvas színű, ami félkopasz fülekkel és dülledt, sárga szemekkel jár. Ő robbanékony, idétlen kis őrült, ha már ránézel elröhögöd magad. Tüske lett. Nézegetheted a mudikennelek honlapját, hátha találsz olyan nevet, ami megtetszik. Alapból lesz neki egy törzskönyvi neve is (mert remélem, támogatod e kihalófélben lévő fajta fennmaradását, pláne hogy papírral is nagyon olcsók), ami lehet, hogy hívónévnek is jó lesz majd.

Itt van még egy rakás jó, magyaros kutyanév:

[link]

2012. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tk-val kb milyen ára van?
2012. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy tk-s mudi átlagosan 50 ezer forint. Ez egyáltalán nem sok, mert a népszerű külföldi fajták 80-100 ezernél kezdődnek, ha meg valami ritka fajta, akkor még drágább.
2012. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm igen törzskönyves lesz és ajándékba kapom mert gazdájának náluk 30E be kerül
2012. júl. 22. 13:50
 9/11 A kérdező kommentje:
bocs elírtam azértkapom ajándékba merta gazdájának segítek
2012. júl. 22. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Az jó :) Rendesek a mudisok, nekünk azért van kettő, mert a vőlegényemmel nem tudtunk dönteni a két testvér közt, és ő is kutyázott volna, így a másikat megkaptuk csak a papírok áráért. Neked honnan lesz (melyik kennelből), ha nem titok?

Ha gondolod, regisztrálj be a netboardra, jó kis fórum, a mudis topicba sokan írnak:

[link]

2012. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!