Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szükséges ahhoz, hogy egy...

Mi szükséges ahhoz, hogy egy kutyust átírassak a nevemre? A jelenlegi tulajdonost szeretném kizárni a procedúrából.

Figyelt kérdés
Történetesen évek óta együtt élek egy kutyussal és jelenlegi gazdájával. A gazdi nem igazán törődik a kutyussal, szóval évek óta én etetem és járok vele az orvoshoz. Nagyon szeretjük egymást a kis jószággal, gyakorlatilag elválaszthatatlanok vagyunk. Szeretnék külön költözni és többek között a jelenlegi gazdi teljes beszámíthatatlansága miatt sem szeretném a kutyust itt hagyni.

2012. júl. 17. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nem kell, vidd magaddal. Max az állatorvost megkéred, hogy írja át a chipet a nevedre, mert így egyeztetek meg. Szerintem nem tudod megkerülni, hogy ne vond bele az eredeti tulajt. Ha nem törődik vele, akkor úgyis hagyja, hogy vigyed.
2012. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne, ha így meg tudnám oldani és meg is tenném, mert ez volna a helyes útja. A gondom csak az, hogy haragban vagyunk az illetővel és a tulaj sajnos nagyon "már csak azért is" ember. Szóval nagy ívben let*jja a kutyát, de azért, hogy nekem rosszat tegyen nem mond le róla. Ezért szerettem volna kihagyni belőle.

Nagyon köszönöm a válaszodat :)

2012. júl. 17. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp, ha elkőltözöl, akkor a kutyus dönt. Hogy marad e vagy veled megy. Ha veled megy, nem kell hogy azonnal a nevedre vedd. Aztán, majd egy másik eborvoshoz viszed, és magyarázkodás- érdeklődés nélkül mondhatod, hogy találtad a kutyát, vagy hogy elvesztetted a kiskönyvét. Símán csinálnak egy másikat, amiben már a te neved szerepel.
2012. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van a kutyában bármi azonosító, ami alapján a jelenlegi gazdájához köthető (chip, tetoválás), akkor csak úgy tudod hivatalosan magadhoz venni a kutyust, ha gazdája aláír egy lemondó nyilatkozatot. Ha nincs benne semmi, akkor csak rakass bele egy chipet a te nevedre. Persze, ha nagyon akarja, így is be tudná bizonyítani, hogy eredetileg az övé volt, de ha nem törődik vele, akkor nem hiszem, hogy ezzel foglalatoskodna. Amúgy nem akarná odaadni?
2012. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

MA Magyarországon semmi más nem bizonyít tulajdonjogot, csak és kizárólag egy adásvételi vagy ajándékozási, illetve örökbefogadási szerződés.


Nem igazolható HIVATALOSAN a tulajdonjog oltásival, se chippel.

2012. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha TK-es a kutya és az adásvételi szerződés a gazdi nevére szól akkor mindegy mit csinálsz, nem tudod megkerülni. Tőle kell egy papír amiben lemond róla/eladja neked a kutyát.
2012. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor talán nem is olyan bonyolult a helyzet, mint gondoltam... A kutyusnak se törzskönyve, se chip-je nincs. Tulajdonképpen egy rossz körülmények közül kimentett kutyusról van szó, akit 6 évvel ezelőtt karácsonykor sikerült magunkhoz venni. Így semmiféle szerződés nincs!!! A mostani gazdi csak az oltási könyvben szerepel, ezáltal az önkormányzathoz is ő van bejelentve, mint "tulajdonos".

Azonban én tényleg teljes körűen szeretnék a gazdija lenni, különben később nagyon megüthetem a bokám! A mostani gazdi képes lenne emiatt "elintézni", még akkor is ha különösebben nem érdekli a kutyus... :(

2012. júl. 17. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el az első történetet: [link]

Szerintem neked is össze kéne írnod, mennyit költöttél rá eddig, és ha nem hajlandó lemondani a kutyáról, akkor követelni tőle ezt az összeget.

2012. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kommenteket, nagyon hasznosak voltak!

A történet valóban tanulságos, elképzelhető, hogy alkalmaznom is kell...

2012. júl. 20. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!