Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok...

Milyen fajta kutyát ajánlotok parkosított és veteményes kertbe? Olyan kutya kéne aki nem tapossa ki a füvet nyugodt természetű de azért ne jöjjenek már be lopni a cigányok! Köszönöm :-)

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha a kert fontosabb a kutyánál, akkor ne legyen kutya. Nekem mindenem a kutyám, minden nap nagyokat sétálunk, játszom vele, tanítom, kutyasuliba jár, szóval rendesen van mozgatva és foglalkozva vele, de a virágoskertünk fele mégis kipusztult mellette. Ez van. Rokonaink ugyanígy voltak, mint te, hogy gyönyörűen gondozott kertjük volt, veteményes meg minden, a kutya az csak úgy mellékesen kellett volna nekik, 2 év alatt 3 kutyájuk volt, mert mindegyik kipusztította a kertet, az egyik menhelyen végezte a másik kettőt elajándékozták. Mostanra belátták, hogy választani kell kert és kutya között. Azóta nincs kutyájuk. Hacsak nem tudjátok azt megoldani, hogy a kert felét lekeríteni és csak a kutya rendelkezésére bocsátani, akkor nem jó ötlet kutyát vennetek. Akkor inkább vegyetek riasztót, ahogy előttem is javasolták, azt még etetni sem kell.
2012. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
fogadjunk kiraknák a kertbe a kutyát, sétát sosem látna, foglalkozva sem lenne vele, aztán meg kikötnék láncra,mert nem tudták megnevelni és letaposta a veteményest..
2012. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Te utolsó gyökér!!!! Honnan a picsból szedted ezt???? ismersz???? NEM akkor takarodj innen a válaszoddal....
2012. júl. 21. 19:31
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat szerintem maradunk annál, hogy elkerítünk egy részt a kutyának, meg visszük sétálni.
2012. júl. 21. 19:32
 15/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Ne a kutyának keríts el egy részt,hanem a veteményest kerítsd körbe. A villanypásztor a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás.

Dogot ne vegyél, nem neked való...

2012. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Ja és ha az argentín dog drága akkor a dog még sokkal drágább.
2012. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
De jó, hogy tudod, hogy mi a nekem való :D
2012. júl. 30. 15:58
 18/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Akinek az argentín dog drága annak a dog nem való, drágább, nagyobb, költségesebb. Tudom miről beszélek, de nekem nagyon úgy tűnik,hogy Te nem láttál még kutyát közelről....
2012. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazából konkrét fajtát én nem mernék ajánlani, sőt, hat éve még egyetértettem volna több válaszolóval, miszerint ilyen elvárások mellé nem létezik kutya, mára már kicsit másképp látom.


Nálunk is van vetemény és virágoskert, akadtak csirkék is, úgyhogy a három kutyánk (Svájci fehér juhász, pumi, Óriás snaci-Német juhász keverék) mellett egész belső kerítésrendszert kellett felhúzni, hogy a kutyák ne öljék meg a csirkéket, ne rágják le a rózsatöveket, és ne tapossák/ássák ki a veteményt.


Aztán mikor két kutyus elpusztult, vettünk egy kölyök komondort. Egy évre rá a harmadik idős kutya is elpusztult, a komondor egyedül maradt, és onnantól kezdve elmaradoztak a gödrök, kezdett kinőni a fű a korábban letaposott füves részeken, később próbaképp nyitva hagytuk a virágoskert, majd a vetemény, végül a baromfiudvar ajataját, és nem tapasztaltunk semmi pusztítást, kárt, ekkor lebontottuk a virágoskertet, és a veteményt védő kerítést.


A komondor hat éves, azóta is kizárólag a járdán sétál, olykor minket is lelökdösve róla, csak akkor tér le róla, hogyha mi túlságosan elkanyarodunk a kiépített útvonaltól, és már nyaknyújtogatva sem tud elérni minket.


Emiatt ajánlanám a komondort, de nem hiszem, hogy mindegyik komondorra általános igaz ez a szokás, ezen felül nagyon nagy telekre van szükségük, és határozott gazdára.

2012. okt. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!