Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Pedigree Vital...

Vélemények a Pedigree Vital Protection-nel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19 hónapos amstaffom mindig utálta a száraztápot; én vagyok a harmadik gazdája (első válás miatt vitte vissza a tenyésztőhöz, másodiktól pedig maga a tenyésztő vette el, mert kis híján éhen halt a kutya).5 hónaposan vettem, 1 hónapja kapja az új Pedigree-t.Egyre gyönyörűbb a szőre, izmosodik, jobb az erőnléte is, és ez az első táp, amit két pofára zabál, még magában, mindenféle szaft/hús nélkül. :D Széklete tökéletes, az emésztése kiválóan működik.

Egyesek szerint a Pedigree sz*r, szutyok táp, de szerintem remek.

Gond, ha a kutyámat ezzel etetem?



2012. júl. 20. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ízlések és pofonok. Én nem etetném szeméttel a kutyám, de ha te azzal szeretnéd etesd. Beharangozták, mert új táp jó drágán van. Közben pedig ilyen áron mérföldekkel jobb táppal lehetne etetni.
2012. júl. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Gondnak nem gond, te döntöd el, hogy mivel eteted, de ne jó táp. Ár minőség arány pedig borzasztó.
2012. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kértem lealázást, köszönöm.

A Purina gyártja(ugyanaz, aki a Dog Chow-t), tehát nem lehet annyira rossz, mint pl. a Tesco Gazdaságos táp.

Az lehet, hogy vannak ilyen áron "jobb" tápok is, de 1.szerintem az összesben ugyanaz van, csak a zacskóra más van írva, 2.kutyám legalább enni kezdett.

2012. júl. 20. 23:59
 4/11 anonim ***** válasza:
honnan tudod h szar a tescos... megkóstoltad? esetleg a kutyád tud beszélni?
2012. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

én is híve vagyok annak, hogy a pénzemből a legjobbat kihozzam, merthát nem vagyok az ellensége, ezért nem igazán veszek ilyen "bolti" tápokat, de azt a jelenséget is ismerem, mikor a kisasszony csak a 20ezer forintos tápba kóstol bele, VAGY a pedigree-be, a fincsi ízfokozókba..


persze lehet itt beszélni a tápanyagtartalomról, meg ezekről, igenis fontosak, de az vicces, hogy multkor elbeszélgettem egy 100 kg-s kutyabolond nővel, hogy melyik tápról mit gondol, és persze sorolta az utolsó kis összetevőt is. ez elég érdekes, a saját étkezésére nem tud odafigyelni, de a kutyáéra igen? fontos a jó minőségű táp, épeszű határon belül mozogva. én is sokszor szart eszek, mert hó végén csak a virslire futja, meg a lidl-s édesítőszeres dobozos teára, mégis egészséges vagyok, 5 évben 1x lát orvos. kétlem, hogy egy kutyára ennél sokkal jobban oda kellene figyelni. engem még azért is leosztottak, mert sokszor házi kosztot eszik a kutya. tehát ezek szerint amit mi eszünk, az a kutyának szar.


rengeteg egészséges, életerős, vidám kutya eszi ezeket az agyonmarketingelt tápokat, mint ahogyan az emberek is tonnaszámra öntik magukba a sok szemetet. persze a kutya nem tud dönteni, az ember meg igen. döntsön mindenki a saját kutyájáról. hidd el, nem lesz attól hányattatott sorsú a kutyád, mert pedigreet eszik.

2012. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos azt kell mondjam, hogy ennél a tápnál még a legolcsóbb tescos is jobb, mert abban nincs színezék, vagy ezt leszámítva ugyanaz.

Az összes purina táp ár/érték arányt nézve borzasztó. Persze ha választani kéne hogy pro plan, vagy pedigree, akkor egyértelműen a pro plan a jobb, de azért az árért már lehet Taste of the wild-ot is venni.

Ne engedd a kutyának, hogy válogatós legyen, ha egészségügyileg jót akarsz a kutyádnak, akkor a pedigreet meg felejtsd el.

Csak nézd meg mi van benne, szerinted egy húsevő állatnak olyan tápra van szüksége, aminek max 4% hústartalma van?

Próbáld ki a top farminát, ez sem a legjobb, de szuper prémium minőség, megfizethető áron és eddig az összes finnyásnak mondott kutya 2pofára ette.

Ezen kívül ott a brit premium szintén ebben az árkategóriában, a brit care, ami már igaz drágább, de gabonamentes...

2012. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne vedd személyes támadásnak amit most írok, de ha pedigree-vel eteted, az olyan mintha vízbe áztatott kenyéren élne ,aminek a tetejére még odadobsz 2 karika virslit. 90%-a gabonafélék, szerinted egy ragadozógyomornak erre van szüksége? Azért eszi 2 pofára, mert telenyomták aromákkal és ízfokozókkal, különben csak a tálban porosodna. Ha váltanál jobb minőségű tápra, a széklete valószínűleg fele annyi lenne mint jelenleg, mert a pedigree-ből nem sokat tud hasznosítani, csak átmegy rajta. Régen én is bedőltem a médiának és azt hittem a pedigree milyen király táp, de aztán mélyebben beleástam magam a témába...

Ezt érdemes elolvasni szerintem:

[link]

2012. júl. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez talán egy fokkal kevésbé pesszimistán festi le a helyzetet.

2012. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is bedőltem ennek az első kutyámnál, de meg is fizettem az árát. Kívülről szép egészségesnek látszott,de vese beteg lett a színezék, tartósító szer, íz fokozó miatt. A mostani kutyám elég válogatós szinte semmit nem eszik meg kivéve a taste of the wild-ot ettől szép is és nem tartalmaz se gabonát se íz fokozót se színezéket és változatosak az ízei
2012. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
3x adta el a tenyeszto a kutyat?? XD Xd Xd lol
2017. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!