Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ért a jó minőségű tápokhoz?...

Ki ért a jó minőségű tápokhoz? Segítene valaki nekem?

Figyelt kérdés
Egy nagytestű kutyusnak (felnőtt kiló 25 körül) mennyi nyersfehérje, mennyi zsír, és mennyi kalcium szükséges egy tápban? Hány százalékot kell keresni a szákokon?

2012. júl. 23. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyáknak tökéletesen megfelel a 25-16 arány. a kálcium felnőttnél már csak nyomokban van bent, nem érdemleges.
2012. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ő még csak 2 hónapos. Felnőtt súlya lesz 25 kg körül. És így?
2012. júl. 23. 13:46
 3/3 Maxitabi ***** válasza:

Szia, nagyon eltérő lehet a tápok (mármint még a jóké is) összetétele. Én inkább azt nézném az összetételben, hogy:

- első helyen hús, max húsliszt álljon(az még jobb, ha %-ra le van bontva az arány!! Ne legyen benne állati melléktermék.

- tilos benne cukor, (és minden ami erre utal: fruktóz, karamell,cukorrépa stb), ízfokozó, színezék, tartósítószer és mesterséges adalékanyagok.

- alig, vagy egyáltalán ne legyen benne gabona, kukorica, szója tilos, max rizs.(persze én nagyon gabonaellenes vagyok!!)

- a vitaminok nagyobb részt természetes úton (zöldség, gyümölcs, gyógynövény) kerüljenek bele.

- Állítólag rákkeltő a DL-metionin és a D1 vitamin adalék.

- A fehérje egy tápban a növényi és állati fehérje összegéből adódik, nem mindegy, melyikből van benne több: a kutyának állati fehérjére van szüksége!!

És a kalcium mellett nektek fontos az izületvédők megléte a tápban:pl zöldkagyló, glukozamin.

Kalcium-foszfor arány 1.5-1 legyen!

Véleményem nem mindig egyezik az itt válaszolókéval, de egyetértek az orijen jelszavával: minél több hús,annál nagyobb fehérjetartalom. Ajánlom elolvasásra az orijen fehér füzetet: [link]

Ez a két táp szerintem nagyon jó, de nem minden kutyának felel meg.(És sajnos nem minden gazdi tud drága táppal etetni.)

Ajánlanám még: Taste of the Wild, Natural&Delicious ..stb

2012. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!