Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutya?

Miért csinálja ezt a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos németjuhász-tacskó keverékünk,akit nagyon szeretünk,minden nap visszük sétálni.Sétáltatás úgy zajlik,hogy úgy megy előre,én meg mögötte jobb esetben megyek,és úgy húzza a pórázt,hogy majd megfojtja magát,liheg,tapad a padlóra.Ha megállunk egy kicsit utána is folytatja,sokan azt mondták,hogy fárasszuk le,(amit én magam is működőképesnek hittem,de akkor is)Ha meglát egy kutyát elkezd még jobban húzni,ugat,és sír,(játszana vele,de általában akit kiszemel 10x nagyobb nála)ilyenkor föl kell venni,különben a nagy kutya neki esne,vagy megfojtja magát.Néha visszamegy az öreg kutyához,és harapdálja.És van kutyatársa,mindig visszük föl hozzá játszani.Hamarosan hámot veszünk neki,nehogy megfojtsa saját magát.Jó sok taktikát alkalmaztunk,de egyik sem vált be.Ötlet?

2012. júl. 23. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hámot felejtsd el, attól nem fog megtanulni normálisan sétálni!

Miért is kell felvenni a kutyát ha másikkal akar találkozni?

Gondolj bele. Soha egyetlen emberhez sem szólhatnál, mindig egy madzagon vezetnének, ha kommunikálni szeretnél nem engednék, nem játszhatnál másokkal. Mennyi idő alatt bolondulnál meg? Na, a kutyád is pont ebben a helyzetben van. Egy antiszociális, idegbeteg kutyát sikerült belőle csinálnotok, a tudatlanságotok miatt. Kérjétek szakértő segítségét.

2012. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor sétáltatod és húz a kutya akkor megállsz,és egy mozdulattal visszarántod és úgy tartod.Majd ha lenyugodott,megállt előtted azonnal lazára engeded a pórázt.A lényeg mindig az,hogy sose legyen a kutyád és közted húzás ellen húzás,mert akkor mindig húzni fog a kutyád
2012. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért mert azokkal a kutyákkal akar ami ugat rá,és vicsorít.Komolyan azt akarod,hogy egy kis töpszlit engedjünk odaegy farkasölő kutyához?Főleg ha ottvan a gazdája és olyan szemekkel néz rád,hogy menj el melegebb éghajlatra.Amúgy volt olyan,hogy volt egy kiskutya az úton,odaszaladt hozzá,és elkezdte harapdálni,meg letaposta,mert ugye hozzászokott,hogy a nagy kutyánkal játszik.Mondom,van barátja,és mindig játszanak ketten.
2012. júl. 23. 21:25
 4/9 A kérdező kommentje:
2es válaszoló,ezt leteszteltük,megálltunk,simogattuk jó pár percen keresztül,utána is.A pórázt nem lehet lazábbra engedni,mert akkor meg úgy húzza.
2012. júl. 23. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy a lényeget nem sikerült leszűrni.
2012. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

sétára tanács: ha húz hirtelen válts irányt ezt többször csináld, egy idő után figyelni fog rád, melletted fog közlekedni. ezt a módszert minden sétánál alkalmazd amíg teljesen rád nem figyel kb 5-6 séta után eléred ezt. be vállt módszer. nekem a német juhászom csinálta ezt. most már rendesen tudunk közlekedni.

játék: még kölyöknek számít, hagyd játszani, csak akkor vidd el onnan ha a másik kutya nem vevő a játékra!

2012. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1:A lényeg az lenne szociális részről, hogy ha sétáltok, meglát egy másik kutyát nyugodtan menjetek közelebb, mert akkor fogod látni, lehet e barátkozni az idegen kutyával, avagy nem. És azt ne mondd, hogy mind vérengző fenevad. Nekem németjuhászom van, és szeret barátkozni a kisebb kutyákkal, ha azok nem idegesítően viselkednek (ez alatt nem a finom-játékos lábrágcsálást, és a baráti ugatást értem).

Marhára nem tesz jót neki, ha életében csak 1 kutyával barátkozhat!!! Antiszoc lesz.

2:A póráz húzásra rengeteg technika van. Klikker és jutalmazás a leghatásosabb. Kutyás boltban kapható halti is, ha nagyon nem megy(olvass utána). A hámot felejtsd el! Szerinted ha nyakörvvel így húz(ami neki kellemetlen), hámmal hogy húzna? Loboghatsz utána, főleg nagyobb korában.


Javaslom foglalkozz mind2 témával, mert saját bőrömön tapasztaltam a 2est. Rosszul kezdtük el nevelni séta közben, de még tudtam korrigálni. Sajnos nem lett rendőr fegyelmű, de sokkal jobb, mint volt. Ha 1éves koráig nem javítasz ezen, akkor az így is fog maradni.

2012. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos... hámot azért nem szabad venni, mert attól még jobban húz... vegyél halti hámot, éd még egy pórázt... amikor sétátok... akkor legyen rajta halti hám, nyakörv és 2 póráz.. egy a hámon.. egy a nyakörven
2012. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 24. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!