Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kutyám ne folyton más kutyákkal foglalkozzon séta alatt?

Figyelt kérdés
folyton a kerítés mögül ugató kutyákkal akar futni, direkt odavizel az agresszívan ugató ebek háza elé, mint aki játszani akarja a machót. Ő egyébként nem agresszív, szomszéd kutyákkal remekül kijön, holott van köztük kan is, ismerős kutyukkal szintén. Mégis séta alatt lehetetlen elérni, hogy ne ugorjon fel a kerítésre. Múltkor biciglistül rántott el egy pórázon tartott puli miatt. Fiatal még, és tudom, hogy társaságot akar, de ez mégiscsak borzasztó!
2012. júl. 24. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Kitartó neveléssel, vagyis egyszerűen letiltod az ilyen viselkedésről.
2012. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű,enyém is ilyen. Kb fél évbe telt és 2 elszakadt fojtóláncba mire nagyjából lenyugodott,de addig néha úgy kellett rángatni hogy majd leszakadt a feje.Suliban mutatták ,nem szabad soha húzni a pórázt hanem rántani rajta.Suliban mutatta a kutyán az edző ,nem kell finomkodni,mikor kitámadna,két kézzel teljes erőből be kell rántani.
2012. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az jó, mert én is ezt alkalmazom, habár nincs fojtóm. igaz, még nem sok ideje. meg amúgy is húz, olyankor megállok, amikor kitörésre készül, akkor meg rántok rajta. Na akkor talán jó úton haladok, és hamarosan leszokik erről!
2012. júl. 24. 12:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Kerékpárral kutyát futtatni tilos. Amikor pedig sétálsz vele, akkor el kell várni a sétáltatási pórázfegyelmet, ami azt jelenti, hogy laza pórázon láb mellett, szaglászás és pisilés nélkül közlekedés van A-ból B-be.
2012. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kerékpárral kutyát futtatni tilos

Mégis hogy mozgassam szerencsétlent? pff okos :D

köszi már megint egy magát szakértőnek valló ad tanácsot. egyébként az ominózus esetnél épp toltam a kerékpárt, mivel én is láttam, hogy baj lesz ezért leszálltam.

2012. júl. 24. 14:51
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Bizony, tilos!

Azért, mert sokan megteszik, még akkor is TILOS!

Kerékpár nélkül is lehet lefárasztani kutyát. Most nyár van, úszás. Aztán futtatással, ha dobálsz neki valamit.Sima láb melletti séta min 1 órát. Agyilag totál lefárasztja

2012. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvétve látok évente 2-3 kerékpáros kutyást. Az összes többi érdekes módon másként is meg tudja oldani a lefárasztást.
2012. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ja egy 1 éves huskyt biztosan kifáraszt egy óra séta...ne röhögtess. többet tud futni, mint amennyit én gyalogolni. és attól, hogy tilos, még a kutyának így a jó! erdei úton, szántóföld mellett senkit se zavar, rendőrök száma nulla. városban sosem kerózok vele. kösz a semmit, ha nem értesz hozzá miért szólsz bele?
2012. júl. 24. 15:00
 9/14 A kérdező kommentje:
strandra bevinni a kutyát úszás vagy bármi más célból ÁNTSZ által tiltott. nem tudom miféle úsztatásra gondolsz. Nem képzeled, hogy mindenféle vadvízbe beleeresztem a kutyámat, hogy összeszedjen valami élősködőt, vagy betegséget, mikot egy vagyon ment el az oltásaira. Igen, a többi kutyás is ugyanúgy oldja meg, ahogy én, üres földutakra viszi a kutyáját mozgatni, de valahogy oda is ki kell vezetni valahogyan, biciglit én tolom, addig sétál, s utána futás. Ha a te kutyád egy óra alatt kifárad, az jó lusta és öreg is lehet. Egy növendék munkakutyának ez lópikula:D
2012. júl. 24. 15:03
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Igenis a kutyák nyugottan úszhatnak tavakban és folyókban. Lefárasztni lehet tanítással és feladatokkal is. Most végre az is kiderült, hogy husky, tehát húzatni kell, nem futtatni, mert a húzás sokkal jobb ösztönszintű kielégülést nyújt számára. Erdőn, mezőn valóban lehet vele biciKlizni (nem G, ahogy írtad). Van olyan, hogy bikejöring, canicross. Ha már huskyról van szó...
2012. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!