Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyáimnak ha NEM...

Mit adjak a kutyáimnak ha NEM "híznak"?

Figyelt kérdés

Van két németjuhász kanom (munkavonalú, az egyik 2 éves a másik 6,5 hónapos) és egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy kapnának enni.

A 2 éves profine energy tápot kap (többet, mint amennyi meg van jelölve a zsákon), csak hétvégén járunk iskolába, hétköznap a kertben van, a 6,5 hónapos pedig Brit junior large breed-et kap (szintén többet, mint ami a zsákon meg van jelölve), ő vele csak szerdán és hétvégén járok suliba, hétköznap ő is a kertben van (este a kennelbe). És tegnap megkaptam az állatorvostól, hogy soványak. Én is látom, hogy lehetne rajtuk több hús is, de egyszerűen nem akarnak hízni.


Szerintetek mit adhatnék a táp mellé, hogy jobb formában legyenek?


Köszi


2012. júl. 25. 10:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Helló! Figyi a nagy kan, az tutira nem sovány! Se kilóra, se látszatra! A kicsit annyira nem látom, de mivel kölyök, így még örülj neki, hogy nem túlsúlyos, rengeteg kölyök van elhízva és már félévesen se bír futni.... aztán meg jön a sántikálás és a csípőficam. De ha 50-55 cm és ahhoz 20 kiló felett van, az egyáltalán nem kevés! Egyébként az enyém ugyanilyen sötét rajzos, vagy bicolor színű, mint a Te nagy kanod! Gyönyörűek!!! És az ordas a másik kedvenc színem!
2012. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az elismerő szavakat. :)


Én a nagyra nem mondtam addig, hogy sovány, míg mástól nem hallottam... eddig inkább a jó kondi felé tendáltam.

De ha azt látod, akkor egy kicsit megnyugodtam.


A kicsinél abba bízok, hogy még növésben van, azért nem látszik rajta, végülis ha belegondolok, a kamasz gyerekek is néha soványak, még akkor is ha egész nap esznek.


:)


Na jó.. :) Remélem majd fog rajta is látszódni, hogy ne etióp éhező. :)

2012. júl. 25. 11:57
 13/22 anonim ***** válasza:

Na akkor mindjárt megmutatom az enyémet, hogy megnyugodj!

:D

Sajnos sokan szeretik szép kereken a kutyákat és halálra ijesztgetik azokat, akiknek nincs háj a kutyáján! Állítólag az a jó, ha pl liheg és olyankor kilátszik a borda. Vagy a legutolsó borda amúgy is látszik. Namost az enyémnek mindegyik látszik (de ha nem lenne munkavonalas, nem látszana, mert ugyebár a munkavonalasoknak rövidebb a szőre, szoval nem ér...) Az enyém kicsit sovány, de azt mondta a tenyésztő, hogy ha már lelassul a növésben, úgyis magára szed majd! Próbálok képet tölteni mindjárt, csak valamiért nem fogadja el a képet a kepfeltoltes.

A feketédnek a feje teljesen fekete, vagy van benne barna is?

2012. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Itt vannak a képek! Igen vékony, de ki lett vizsgálva is, semmi betegsége nincs. És, nagyon gyorsan nő, emiatt se nagyon volt ideje hízni, nameg folyton pörög. Inkább, mint egy lusta unalmas kutya legyen...

2012. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Na.. nekem látszatra a tiéd sem tűnik soványnak. :D Úgyhogy ezt megbeszéltük :D


Szép kiskutya nagyon :)

Tőled még nem kérdezték milyen fajta? :) :D Nálunk a kutyasulin van egy-két show vonalas nj gazdi, aki rákérdez az én kutyáimra, hogy milyen fajták? :D Vagy, a másik, hogy "németjuhász keverék?".


Én már csak vigyorgok ezen. :D


Szóval nagyon szép a kiskutyid és szerintem egyáltalán nem sovány. És igen az én nagy kanom is ugyanolyan mint a tiéd. A pofáján ott a folt. :)

2012. júl. 25. 12:29
 16/22 A kérdező kommentje:

Normálisabb képek róluk:


[link]


[link]

2012. júl. 25. 12:31
 17/22 anonim ***** válasza:

Jajj ezek gyönyörű kutyusok!!!

Dehogynem kérdezték! Bár szerintem attól cikibb nincs, mint amit Te írtál, hogy egy nj tulajdonos kérdezi meg, milyen fajta.... jó ég! Ha veszek egy kutyát, minimum utána nézek, milyen színben létezik, nem? Úristen...

Nekem csomószor le farkaskutyázzák, meg le farkasozzák, pedig az ordas szerintem előbb hasonlít a farkasra, de mindegy... meg hogy ez nem németjuhász, mert túl sötét, mire mondom, hogy az anyja meg szénfekete, erre megerősíti magát, hogy hát akkor biztos, hogy keverék, mert fekete németjuhász nincsen.... ilyenkor én mindig azt mondom, hogy otthon olvasson utána, hány színben létezik, egészen meg fog lepődni!

Van egy nagyon jó kis németjuhászos fórum, nincs kedved csatlakozni? Van sok munkavonalas is meg kölyök is!

2012. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

:D

Hát igen, így működnek az emberek. :D A németjuhász az csak rajzosban létezik, a többi nem az. :P

Nem is kell az ilyennel törődni. :D


Én jókat tudok kacarászni rajta. És mikor közlöd, hogy németjuci, csak munkavonal, akkor meg pislognak mint ha a vízben, hogy az milyen? :O


A netboard forumra gondolsz? Ott fent vagyok. :)

2012. júl. 25. 12:43
 19/22 anonim ***** válasza:

Innen szoktuk rendelni a tápot:

[link]

A képet megnézve én sem biztos, hogy azt mondanám rá, hogy sovány, de az állatorvosnak több tapasztalata van, mint nekem :).

A suliban nálunk is mesélik folyamatosan a németjucisok, hogy az emberek nagy százaléka fel sem ismeri a kutyát, mert a Rex nem így nézett ki..., ezzel ellentétben a kisgyerekek a szüleiket megszégyenítve egyből rávágják, hogy az bizony NJ :). Kinézetre nekem is ők a favoritok, nem a rajzosok.

2012. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket :)


igen, valahogy a gyerekek sokkal előbb felismerik őket, mint a szülők. :)

Csak az a németjuci, amelyik olyan mint Rex... amelyik nem.. az korcs. :)


Végülis, nem muszáj mindenkinek képben lennie ezzel, csak akkor ne mondjon rögtön baromságokat :)

2012. júl. 25. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!