Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csinálunk a...

Szerintetek mit csinálunk a magára maradt kutyával?

Figyelt kérdés
Párom anyjáék elköltöztek és a kertes házukban magára hagyták az idősödő kutyájukat(nagy testű németjuhász).Azt mondták nem viszik el, nekik nem kell.Mi etetjük, de elég messze van, így 2-3 naponta kap kaját meg vizet(nagy vödörben több napig megvan).Egészséges amúgy, csak a szőre loncsos.Szóltam a Csillagszem alapítványnak, hogy mit lehet tenni(e-mailben).Még nem jött válasz.Azt viszont nem akarom, hogy büntetést fizessen anyós(megérdemelné pedig).Szereintetek mit csináljunk vele?

2012. júl. 25. 11:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elnézést gyorsan írtam!

*csináljunk, *szerintetek

2012. júl. 25. 11:52
 2/13 anonim válasza:
Sürgőssen új helyet keressetek neki, vagy ha tényleg nagyon idős, bár én állatbarát vagyok és ellenzem, de elaltatás a legjobb megoldás. Több kutyamenhely is van, próbálkozz máshol is...
2012. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vagy magatokhoz veszitek vagy beadjátok menhelyre vagy elaltatjátok állatorvossal (ha megteszi)
2012. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
7 vagy 8 éves, tehát annyira nem öreg hogy elaltassuk .(Erre mi is gondoltunk már, bevallom)Magunkhoz vennénk, ha kertes házban laknánk,de nem.Megpróbálunk neki gazdát találni, de nehéz lesz mert senkinek sem kell egy ilyen idős kutyus.
2012. júl. 25. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Megjegyzendő ilyen esetben az altatás lenne a leghumánusabb. Egy ilyen kertből sosem kikerült, más állattal, emberrel ki tudja hogyan viselkedő, valószínű több viselkedésproblémája lenne új környezetben. Több energiájába kerül egy ilyen kutyát örökbe adni mint 3 normálisat - inkább azokra menjen az idő és a pénz.

Anyósodéknak meg kívánom h ugyanígy szarják le a fejüket öreg korukban....h én h gyűlölöm az emberi fajt :o(

2012. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1 hete költöztek el.Más kutyákkal jól kijön, emberekkel barátságos kutyáról van szó, a macskákat nem annyira szereti azt tudom.Kisgyerekek mellett nőtt fel, sosem bánatotta őket.Beszélni fogok még állatmenhelyekkel, hátha tudnának segíteni.Ha veszélyes állatról lenne szó, nem gondolkoznánk rajta.Igen anyós az csak ilyen sajnos, nem tudok vele mit kezdeni, nem hallgat senkire és semmire:(:(
2012. júl. 25. 12:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet, hogy egy ennyi idős kutya nehezen talál gazdára. Az elmondottak alapján egy kedves, jól szocializált kutyus. Csináljatok szép fotókat, hirdessétek meg. Csak figyeljetek rá, hogy ne valami szaporítóhoz kerüljön. Ha ivartalanítva lenne az lenne a legjobb, mert akkor bármilyen nemű kutyus mellé mehet.
2012. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Németjuhász fajtamentők?
2012. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha megadod a volt gazdájának a telefonszámát, akkor én nagyon szívesen elbeszélgetek vele.
2012. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A második válaszoló vagyok. Igenn hirdetssétek meg, ez lemaradt a tanácsaim közül. Akár aukciós oldalok is. Vatera/teszvesz. És csak leigazolt szimpatikus gazdának adjátok odas, ha valaki jelentkezik...
2012. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!