Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted szívtelen dolog...

Szerinted szívtelen dolog tőlem, hogy ha elaltatnám a kutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szerencsére makk egészséges az 1 éves labradorom:) Csak beszélgettünk ismerősökkel és felhozódott, hogy ha a kutyánk megvakulna, megsüketülne vagy olyan dolog történne vele ami miatt nem élhetne teljes életet akkor én szó nélkül elaltatnám akár mennyire is fájna nekem, de nem akarnám ,hogy a kutya szenvedjen! Mindenki nézett rám, hogy miért tennék én ilyet. Erre én példálóztam egy ismerősömmel akinek 9éves a kutyusa de már számtalan műtét volt a lábával fél pofája le van bénulva alig bír menni meg ilyenek és az ismerősöm helyébe is elaltatnám, hogy ne szenvedjen! Ti mit csinálnátok ha a kutyátok nem lenne egészséges és nem tudna 100%os életet élni?
2012. júl. 25. 12:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szia!


Az én spánielem évekig (kb 5) már vak és süket volt. 15 évet élt, soha eszünkbe se jutott elaltatni, pedig epilepsziás volt. Világ életében boldog volt, ki volt szolgálva, szeretve volt, és boldogan aludt el családi körben nagyon öregen :).


A beagle kutyám viszont csak 8 évet élt, mert nagyon beteg lett. Hozzá kihívtuk a dokit, hogy altassa el, mert már visszafelé ment az udvaron :(. pedig azelőtt 2 nappal még azt mondta az orvos, hogy még lehet pár hete, de nem hagytuk szenvedni.

2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

:(

Mi baja volt szegény beagle-dnek, hogy visszafele ment?

2012. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ha vak vagy süket lenne a kutyám(most 10,5 éves) tuti nem altatnám el,sőt ha csak 3 lába lenne akkor sem!!!


7 évesen kellett elaltatni az egyik kutyánkat mert daganatos volt és olyan helyen volt ,hogy mondta a doki 70-80% hogy a műtő asztalon elpusztul...gondoltuk amíg nem látjuk súlyosnak az állapotát addig nem altatjuk el amikor felfedeztük a daganatot a hasánál éreztünk egy csomót és az csak nőt nőt,ugye akkor vittük orvoshoz..és 1 hónapot jósoltak a kutyának ,de még fél évet elég boldogan leélt ,aztán amikor elaltattuk már nagyon feszült a hasa és nyöszögött ha feküdt valószínű hogy már fájdalmai voltak..

2012. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

szia!


A doki azt mondta, hogy leukózis...nagyon szenvedett, és jobban is járt, hogy elaltatta az orvos. :(

2012. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
:(
2012. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nekem egy 17 éves uszkárom van. Szinte semmit sem lát, meg lehetne műteni a szemét, csak az altatást nem bírná. Kicsit nagyot is hall szegény.

Most úgy tűnik, mintha egy szomorú, boldogtalan kutyáról beszélnék,de NEM. Még így is nagyon boldog, és játékos is! Bár a labda után nem szalad el, de mivel közelre még egy picit lát ezért szeret a jutalomfalatkákkal játszani. Dobálja- megtámadja,ráugrik stb. Amikor otthon kell hagynom egyedül akkor mindig tudja,hogy nem vagyok ott és szomorú, de amikor megérkezem akkor mindig ugrál és forog össze-vissza örömében. Én nagyon úgy érzem,hogy boldog élete van neki és nagyon szeretném, ha még sokáig így élne. (igaz a nap 70%-át átalussza, de ennek ellenére tele van energiával)

2015. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!