Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? Körülmények: első kutya lenne, bikejöringeznénk együtt, lakásban lakna.

Figyelt kérdés

Első kutya lenne, de sztem határozott és következetes vagyok. Rendszeresen bringázok, ehhez keresek társat (de járnánk kutyaiskolába is).


Tetszenek a nagyobb testű kutyák, és szeretem, ha kicsit protektív az eb (vagy van olyan megjelenése, hogy ne támadjanak meg, ha velem van), de ezeket a kutyákat nem ajánlják első kutyának.

Inkább közepes energiaszintű kutyát szeretnék. Mivel itthon dolgozom, alig lenne egyedül, többször lemennénk sétálni (nyilván!), de jól kellene tűrnie, hogy nem birkákat terelünk, hanem én a gép előtt ülök, ő a lábamnál, amíg nem jön el a móka ideje.


Természetesen gondoltam menhelyi kiskutya örökbefogadására, de itt belép a képbe az a probléma, hogy a keverékeknél kiszámíthatatlannak tűnik, hogy mekkora lesz, vagy hogy milyen a temperamentuma. Ezzel kapcsolatban van tippje valakinek?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. júl. 25. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a skót juhász is jó választás lehet. Imád a gazdival lenni, közepes mozgásigényű,de rendszeres mozgásra van szüksége, otthon megelégszik azzal, ha a lábad mellett fekhet.
2012. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann vagy óriás schnauzer jó választás lehet, esetleg ha egy napi rutint tudsz alkalmazni akkor a boxer is, de nála a meleget fokozottan figyelembe kell venni a nyomott pofája miatt. Igaz, hogy elég aktív fajta, de ha hozzá van szoktatva, hogy este van egy nagy séta és ekkor le is van fárasztva akkor egész nap nyugton van (ez igaz a többire is). A hovawart is megfelel minden igényednek, igaz kinézetre barátságos, de suli mellett kitűnő ÖV kutya faragható belőle, mint az összes többi felsorolt ÖV fajtából.
2012. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! Szerintem (miközben folyamatosan monitorozom az allat.info menhelyi kutyáit) elkezdem felvenni a kapcsolatot tenyésztőkkel, és megismerkedek a javasolt fajtákkal. Mégegyszer köszi!
2012. júl. 26. 12:20
 14/15 anonim ***** válasza:
48%

azért azt tudd,hogy a kutya fajtája,kb: 20 %-ban számít majd, a lényeg a nevelése!!

mozgatás,nevelés,fegyelem,rendszer,következetesség.

a keverék kutyák legnagyobb előnye,a fajtisztákkal szemben ?: egészség!!,túlélő ösztön, kevert,és ezáltal könnyen formálható wessen! ( egyéniség ,temperamentum ,viselkedés),hiszen minden kutya keverék,( a legfiatalabb pl: argentín dog!!)alig 50 éves a fajta:)

a lakásban ,és bárhol a kutya akkor lesz nyugodt,ha te is az vagy!

ha bízhat benned,és a veletek élőkkel.

( pl: nektek háttal eszik !!)

2012. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: persze, tisztában vagyok vele, h a kutya elsősorban kutya és csak utána vmilyen fajta, de azt is gondolom, h vannak fajtajellemzők.

Sajnos a menhelyes kutyákkal kapcsolatban éppen ellenkező a tapasztalatom az egészséget illetően: egyik barátnőm elhozott egy kiskutyát, amelyik fél év múlva meghalt vmilyen örökletes betegségben, egy másik barátnőmé pedig egy hét múlva... szóval az, h a menhelyi kutyák egészségesebbek, sajnos csak egy sztereotípia.

2012. aug. 6. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!