Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ezzel még kezdeni...

Lehet ezzel még kezdeni valamit (szobatisztaság)?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet: kan havanese, egészséges, értelmes, szeretetben élő családi kutya, 3 éves. Lakásban él, de kertes házban, ilyenkor nyáron nyitva az ajtó, ki-be mászkálhat, meg is teszi. Ha a lakásajtó zárva is van, pl. télen, ha kéredzkedik, bármikor ki van engedve.

A probléma: akkor megy ki pisilni - kakálni, ha úri kedve úgy tartja. A vizelet visszatartásával semmi gondja nincs, mert ha nincs otthon senki, 8-9 órát is képes tartani - ha úgy van kedve. Kakálni is hol kimegy, hol nem, és összevissza ürít, a legváratlanabb helyeken lépünk bele (teraszlépcső, vagy kertkapu előtt stb)

Naponta egyszer visszük sétálni, többször nem megoldható, de ismétlem, bármikor kimehet az udvarra.

Mivel tényleg értelmes, pontosan tudja, hogy nem szabad, amit csinál, mert pl. lepisili a fotel szélét és már bújik is el az ágy alá, onnan várja a balhét. Ha a szőnyegre kakált és látja, hogy észrevettem, már bújik is el, bűnbánóan pislog és lekushad.

Tudom pontosan, hogy el lett valami nagyon rontva a szobatisztaságra nevelésnél, de nem én voltam akkor a kutyával és most már kár is keresni a felelőst. Nincs szükségem olyan válaszokra, hogy így vagy emígy KELLETT VOLNA, mert azt tudom, hogy hogyan kellett volna, az a kérdés, hogy MOST HOGYAN HOZHATÓ HELYRE A DOLOG??? Ebben a helyzetben ugyanis a kutya, akármennyire szeretjük is, nem tartható, mert rohadt büdös húgyszagú a lakás, és a bútorok is, amiket lepisál, és tönkre is mennek. A szőnyegről nem is beszélve. Nem vagyok az a fajta állattartó, aki, ha büdös neki a kutyaszar, kidobja a francba a kutyáját, de ettől már megőrülök, hogy minden reggel szedem a kutyaszart a szőnyegről, ami tocsog a pisitől. A parketta már egy-két helyen el van feketedve, úgy át van ázva. Ha látja a kutya, hogy nagyon dühös vagyok, esetleg kimegy a teraszra és oda pisil.

Várnám az ötleteket, előre is köszi minden jó tanácsot, az "így kellett volna" válaszok meg nem hiányoznak.


2012. júl. 27. 09:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden okos és kevésbé hasznos választ már kaptál, de az biztos, hogy ha csak 5 perced van, akkor is menj le!ki vele megközelítőleg azonos időpontokban mert a megszokás is sokat lendíthet előre.


Ui: a yorkim nekem is 8 hónaposan lett szobatiszta, most 2 éves de azóta sem történt semmi "baleset".

2012. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 sippara ***** válasza:

Nem vagy hiteles falkavezér a kutyád szemében (ahogy a yorkie-s válaszoló sem). Ha az lennél, nem sz@rna a "helyedre". Napi egy séta olyan kevés, hogy az hihetetlen. Te mit szólnál hozzá, ha napi 23 órában be lennél zárva (feltételezve, hogy az az egy séta LEGALÁBB egy órás...)? Jahh, persze, a kertbe bármikor kimehetsz. Tetszene? Nem ott b****nál ki azzal, aki ezt csinálja veled, ahol csak tudsz?

Persze értem én, ha valakinek csak napi egy sétára van ideje, van is rá megoldás: nem kell kutyát tartani.

2012. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!