Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapkod a kezemhez?

Miért kapkod a kezemhez?

Figyelt kérdés
Nemrég érkezett, menhelyi kutyus volt, ott is hetek óta barátkoztunk. Kezemből vigyázva, szépen eszik, de az edényébe nem lehet nyúlni, mert morog és kapkod a kezemhez (de nem bánt).

#kutya #morgás #kézhez kapkod
2012. júl. 27. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha még csak nemrég kaptad meg akkor ne nagyon nyúlkálj az edényébe. Idő kell, míg megszokja hogy te vagy a gazdája és el is fogad annak. Ha esetleg később is lesz ilyen gond akkor egyszerűen vedd el az egész tállal a kajáját, hogy rájöjjön tőled függ. Sokszor kell megcsinálni, de legalább erőszakmentes módszer.
2012. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Félti az ételét. Le kell szépen szoktatni róla. Üres tállal kezdj. Aztán egy kis marékkal szórjál bele az orra előtt. Ha morog, elveszed a tálat, nincs evés.
2012. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen ez nálunk is így volt,megmentett édesanyám egy kutyát és úgyanígy féltette főleg a csontját,eléggé meglepődtem mert utána nekem kellett rá vigyáznom. Hál isten megszokta a helyet akkor elmúlt ez a viselkedése,igen hálás egy kutya,azóta nincs ilyen gond,talán 2 napig volt ez aztán annyi:) Én azt csináltam vele mikor nálunk volt,hogy nem raktam ki tálba kaját,csak a kezemből etettem,aztán pár nap múlva már raktam ki neki keveset aztán fokozatosan. Bevált.
2012. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ő is nagyon barátságos és hálás, sőt az utcán be akar mutatkozni az ismerősöknek is, ha megállunk séta közben. Ma így adtam neki enni, okos állat, meg fogja tanulni. Vakkan nekem, már őriz, mert ugat, jelez. De még alig múlt egy éves, sokat kell még tanulnia.
2012. júl. 28. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiatal még, bőven van időd jó kutyát faragni belőle!:)
2012. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyre magabiztosabb, az utcán a kerítésen belüli kutyákat erélyesen megugatja vagy barátkozik velük, a szomszédot (aki füvet nyírt) viszont komolyan megugatta. Büszkén sétál, gondolom azt élvezi, hogy van gazdája.
2012. júl. 30. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!