Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted milyen a tökéletes...

Szerinted milyen a tökéletes kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Pl. milyen oktatást tartasz fontosnak (engedelmes, ovi, ŐV, agility, szocializáció stb.), havidíjas vagy tanfolyamos, inkább olcsó vagy inkább profi, klikkeres, falkavezéres, hagyományos... Bármi jöhet, ami szerinted jellemez egy jó kutyasikolát :)

2012. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Havidíj vs tanfolyam: is-is. Tehát legyen az ovi, 1 tanfolyam, klub és problémás kutya foglalkozás (agresszió stb). Az oviban simán meg lehet tanítani az alapokat, és még játékra is van idő. Viszont, ha sok a kezdő gazdi, akkor a kutyák viselkedésének elemzésére, a saját kutya kommunikációjának megismerésére is lehetne hangsúlyt fektetni. A tanfolyam szóljon azoknak, akik kevés kutyás tapasztalattal rendelkeznek, akik nincsenek tisztában az alapokkal. Szerintem logikus lenne, ha lenne lehetőség a tanfolyam átlépésére, mert mondjuk a gazda már sok suliban volt és orrán-fülén folyik a tanfolyami anyag egy idősebb kutyával. Ezt lehetne mondjuk úgy csinálni, hogy a gazda benyújtja ezt az igényét, és egy teszt plusz a kutya szemrevételezése után az oktatók eldöntik, tényleg mehet-e rögtön klubba. Azoknak pedig, akik már többedik kutyájukkal járnak a suliba, valami kedvezmény lehetne, pláne, ha 40.000 + -os a tanfolyami díj.

A klub ugye havidíjas, viszont itt lennének a finomságok, amiket a következőkben részleteznék:

Fontos oktatás: hát ez ugye kinek mi, szerintem érdemes a sportok minél szélesebb kínálatát nyújtani az engedelmes mellett, de az is fontos, hogy ez ne menjen a minőség rovására. Nekem tetszetős felépítés: legyen vizsga felkészítés, trükk-dogdancing klub, agility, ŐV, esetleg kiállítási felkészítés, érdekességek (itt ki lehetne próbálni különböző sportokat, mint a súlyhúzás, treiball, flyball, szagazonosítás, nyomkövetés, kihelyezett óraként: terelés, vadászkutyáknak belekóstolni a vadászkutya képzésbe, az adott sport első alkalmával vendégelőadóval...), problémamegoldó sarok (előzetes egyeztetés alapján egyéni nevelési gondokkal lehetne jönni klubtagoknak). Felügyelt futtató.

De hogy a bérlet általános, vagy x alkalmas, és előbbi esetben hány foglalkozásra jogosít fel, hát... nehéz kérdés.


Olcsó vagy inkább profi: szerintem az a jó, ha az iskola elérhető átlagembereknek is, és esetleg bizonyos funkciók (pl ahová vendégelőadót kell hívni) egy kicsit drágábbak. A tanfolyamra részletfizetési lehetőség, kedvezmény menhelyes kutyáknak, magyar fajtáknak szerintem pozitív dolgok. Igazából én elég kis pénzzel gazdálkodom, szóval nekem az ár egy nagyon fontos szempont, de mindazt, amit föntebb írtam, gondolom nem lehet olcsóért jól csinálni. Én egy hónapra 2 kutyával kb 10 ezret tudok stabilan iskolára szánni.


Klikkeres, falkavezéres, hagyományos: szerintem az a jó iskola, amelyik elég eszközt ad a gazda kezébe ahhoz, hogy a saját problémáit ő maga meg tudja oldani, és így nem szorítkozik egyetlen módszerre.


Egyéb:

Szerintem jó, ha a kutyaiskola barátságos, jó hangulatúak az órák. Csak néhány címszóban, ami még eszembe jut: közös kutyás programok szervezése, bemutató csoport, segédkiképzői lehetőségek, kulturált kutyatartás hirdetése, szakmai felelősségvállalás


Hát, lehet kicsit zavaros lett ezen a fejfájós délelőttön, azért remélem segítettem.

2014. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok:

egyrészt, jelzem, hogy nem olvastam el a többiek hsz-át.

másrészt, Akumi, mikor nyit az iskola és hol? :P

2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Inkább nem kiabálok el semmit :D Majd bedobom ide a linket, hátha nem törölteti senki :)

2014. ápr. 7. 11:50
 24/35 A kérdező kommentje:
Apropó, csak kíváncsiság: aki idetéved, nyilatkozna, hogy őt inkább vonzaná, vagy taszítaná az, hogy személy szerint én oktatok egy suliban? Nem mintha ezzel terveznénk reklámozni, egyszerű hiúságból érdekel :D
2014. ápr. 7. 13:36
 25/35 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tökéletesen egyet értek a 21-es válaszolóval!!!!

Ugyanis a legtöbb tükör suliban, és korábban az alfákban is az volt/van, hogy klubra csak az mehet, aki elvégzi kb. 100 rugóért a két tanfolyást...közben ha a kutya már jól nevelt, nem tud vele menni a gazdi kimondottan klubra és sportolni...Azzal indokolják, hogy nem az ő módszerük szerint sajátította el az anyagot gazdi és kutyája. De ha egyébként jól nevelt a kutya, nem mindegy, milyen módszerrel képezték???

Ezért tisztelem az Ebgondolat sulit, mert ott is ugyan tanfolyáshoz van kötve a klub, de ha a gazdi-kutya páros már vizsgázott magasabb szinten, simán mehet klubra egy előzetes konzultáció alapján! :)


Fontos még, talán nem írták le előttem, hogy főleg kezdőben egy oktatóra max 5-7 kutya jusson

2014. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy hiába van egy településen x számú iskola, a kutyatulajdonosok nincsenek tisztában az iskola szolgáltatásaival és attól félnek, nincs rá pénzük, így meg se próbálják. Kevés a tájékoztatás és a tévhit, félelem ezzel kapcsolatban. A bemutatókon főleg törzskönyves drága ebek vannak irodai dolgozók a gazdik sok szabadidővel vastag pénztárcával. Ettől kisebbségi érzése lehet annak, akinek menhelyes kutyusa van, mert az szakmai körökben nem olyan tehetséges vagy értékes. Én meghívnék kutyás közösségekbe oktatókat, hogy eloszlassák a félelmeket. Ez mindkét oldal érdeke.
2014. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Hát mi eleve tervezünk a helyi menhellyel valami komolyabb együttműködést, örökbefogadottaknak kedvezményt, meg hát a saját kutyáink is mind mentettek, ilyen felismerhetetlen keverék is van köztük, és amelyik egyértelműen köthető valamelyik fajtához, az is látványosan keverék, úgyhogy attól annyira nem félek, hogy elriasztjuk a befogadott kutyásokat :D
2014. ápr. 7. 16:02
 28/35 anonim ***** válasza:
Én bemutatókon elég sok keveréket látok. Ha meg egy két iskolában fajtatiszták vannak,ott főként nem a vastag pénztárcára kell gondolni. Bemutatókra azok járnak általában akik jobban érdeklődnek a kutyázás iránt stb. És akinek már célja a versenyzés általában fajtatisztát választ, illetve már kialakultak azok a tulajdonságok,amik egy kutyába látni szeretne illetve nagyobb eséllyel van meg.
2014. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamos, de lehessen járni szintentartásra is később. Fontos, hogy A GAZDI büntessen, tanuljon meg büntetni, rászólni a kutyára, segítők legyenek, de ne vegyék ki a gazdi kezéből a kutyát (ominózus celebsuliban a gazdák csak állnak, és helyettük dolgoznak, azután otthon richtig hülyének nézi őket a kutya). Első alkalommal figyeljék meg a gazdi és kutya kapcsolatát, kérdezzenek a kutyáról, érdeklődjenek. A büntetés csak adott kutyának szóljon, ne feszítsék be az egész társaságot.

Életszerű helyzeteket gyakoroljunk, a falkavezéres dolog helyett csak annyit érjenek el mindenkinél, hogy a kutya tisztelje a gazdáját és lehetőleg hallgasson is rá, behívható legyen, de nem kell nyomatni ezerreé a dominanciagyakorlatokat.

Klikker legyen, alap technikákat lehessen ezzel megtanítani, de ne ez legyen az isten.

Én eddig három suliban voltam:

1) Celebsuli, gazdik nem büntethettek, nem csinálhattak semmit, oktatók kioktatóak voltak

2) Nem annyira celeb suli: egész jó, de ok nélkül palackoztak, nem vették itt se figyelembe a gazdi kutyaismeretét, nagyon nyomatták a falkavezéres dumát

3) Celebsuli egyik másik sulija: na ez már egész jó, itt is volt kissé indokolatlan palackozás, és jó lett volna, ha első órán nem büntetnek, csak megfigyelnek

2014. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó vagyok: ja igen, klubozást ezerrel!!

Mi a reteknek kell nekem egy valag pénzt kifizetnem csak azért, hogy klubra járhassak, ha a kutyám behívható és jól viselkedik? És miért csak haladó után.

Amúgy akumi ha lesz nálatok sulifüggetlen klub, akkor én megyek:))

2014. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!