Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis-, közepestermtű,...

Milyen kis-, közepestermtű, családias kutyust tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit akarsz vele foglalkozni?
2012. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban kéne vázolnod a feltételeket, mert akár egy KÁJból is lehet kellemes családi kutya, ha jól van nevelve. Mennyi időtök lenne rá napi szinten? Mennyit lenne egyedül? Kint vagy bent? Hosszú vagy rövid szőrű? Mennyire értetek a kutyákhoz? Lenne lehetőség kutyasuliba járni?
2012. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mik pontosan a feltételeid, elég keveset adtál meg, de ajánlok néhány kutyát, válassz közülük, ha gondolod, de még keresgélhetsz az interneten is, vagy akár beszerezhetsz egy menhelyről egy kedves kis keveréket.

-Kis termetű kutyák:

-Máltai selyemszőrű kutya: kb. 2-3 kg, 20-25 cm, gondozás időigényes, képzése átlagos, színe csak fehér lehet. Brátságos, apró termető, hosszú, egyenes, selymes szőrű családi kutya, kedveli a futkározást, de legalább annyira a nyugodtabb életstílust is, ezáltal városi kutyának, panelba ideális, jól tűr más kutyákat. Szőrzete könnyen filcesedik, ezért napi ápolást igényel. csak benti kutyának ajánlott.

-Bichon frisé: kb. 3-6 kg, 23-30 cm, gondozás időigényes, képzése átlagos, színe csak fehér lehet. a púderpamacs megjelénésű bichon frisé kiegyensúlyozott családi kedvenc. Ápolásakor figyelni kell az ínyére és fogaira, szőrzete napi ápolást igényel. Sok fehér szőrű fajtától eltérően ő nem igazán hajlamos bőrbetegségekre. Csak benti kutya lehet.

-Coton de Tulear: kb. 5,5-7 kg, 25-30 cm, gondozása időigényes, képzése átlagos, színe fehér, sárga-fehér, fekete-fehér is lehet. A Bichon bolognese-hez hasonló, hűséges, kedves társ, gyengéd a gyerekekhez, barátságos más kutyákkal. egyre ismertebb lesz. Csak benti tartása ajánlott.

-Bichon bolognese:kb. 3-4 kg, 25-30 cm, gondzása időigényes, képzése átlagos, színe csak fehér lehet. Nem annyira nyitott és nem annyira ismert, mint a bichon frisé, de hű társ, gyerekekés más kutyák társaságában jól viselkedik. nincs aljszőrzete, csak benti tartásra ajánlott.

-Bichon havanese: kb. 3-6 kg, 20-28 cm, gondozás időigényes, képzése átlagos, színe ezüst, krémszín, arany, kék vagy fekete lehet. Hűséges társ, szelíd, készséges, néha félénk, de jól tűri a gyerekeket, elég jó családi kutya. Csak benti tartásra ajánlott.

-Kinai kopaszkutya: kb. 2,5-5,5 kg, 23-33 cm, gondozás minimális, képzése átlagos, többféle színben előfordul, létezik kopsz, és szőrös "púderpamacs" változata is. Barátságos, élénk családi kutya, a púderpamacsok genetikailag egészségesebbek, a kopasz változatnak a hideg és a napfény ellen védelemre van szüksége, hajlamos a fog-és körömrendellenességre.

-Pomerániai törpespicc: kb. 2-2,5 kg, 22-28 cm, gondozása időigényes, képzése könnyű, színe narancsszín, fehér, krémszín, szürke, fekete, vórósnarancsszín, kék, barna lehet, nekem a narancsszín tetszik a legjobbaan :). A német spicc miniatürizált változata, tudatában mindig nagynak képzeli magát, ezért nála jóval nagyobb kutyákkal is szembeszáll, hangoskodó jelzőkutya. Aktív, örökmozgó társ, kölyökkorban meglepően könnyen tanítható, jó családi kutya válik belőle, csak lakásban tartható, de ki lehet engedni napközben a kertbe.

-Tibeti spániel:kb. 4-7 kg, 25 cm, gondozása átlagos, képzése időigényes, minden színben előfordul. A fajta talán nem is tibeti és nem is spániel, soha nem használták vadászatra, kedves és szórakoztató jelző- és családi kutyák, de sokönállóság van bennük, és nagy a mozgásigényük, de kellően nagy séták, kirándulások mellett panelban is tarthtó, kinti-benti, vagy benti kutyának ajánlott.

-Japán spicc: kb. 5-6 kg, 30-36 cm, gondozása időigényes, képzése átlagos, elég könnyen tanítható, színe csak fehér lehet. A méretén kívül mindenben a samoyedre emlékeztető, megbízható családi kutyák, éber jelzőkutyák, más kutyákkal jól kijönnek. Egyre növekszik a népszerűsége.

-Border terrier: kb. 5-7 kg, 25-28 cm, gondozása átlagos, képzése könnyű, színe lehet szalmasárga, cser, kék-cser, szürke. Nem igazán népszerű fajta, hosszű lába van, erőteljes, izmos kis testét sűrű, durva, szálkás az időjárás viszontagságaitól jól megóvó szőrzet borítja, minek köszönhetően a border azon kevés kistermetű kutyafajták közé tartozik, melyek télen-nyáron tarthatók kertben, sőt, ajánlott így tenni. Más terriereknél nyugodtabb, kitűnő családi kutya. Mérsékelten aktív.

-Cairn terrier:kb. 6-7 kg, 25-30 cm, gondozása átlagos, képzése könnyű, a krémszíntől kezdve a szürkén, sárgán és a vörösön át a feketéig sokféle színben előfordul. Bátor, de jól kezelhető, kevés ápolást igénylő, vidám, parancsoló természetű, játékos kis teremtés, erőteljes szögletes alakjával és bozontos kétrétegű durva szőrzetével, rusztikusan zilált megjelenésével ideális egy aktív család számára, ez a kutyus vidéken és városban is jól érzi magát.

-Cavalier king Charles spániel: kb. 5-8 kg, 31-33 cm, gondozása átlagos, képzése könnyű, okos kis kutya. Blenheim, háromszínű, fekete és cser, égővörös színekben pompázik szőre, a mellső lábakon hosszabb, selymesebb. Ideális városi kutya, megbízható a gyerekekkel, barátságos az idegenekkel., a kanok más kanokkal szemben agresszívek lehetnek, erős bennük a hajlam a jelölgetésre, ideális családi kutya, főleg első kutyásoknak. A szívbetegség sajnos 10,7 évre csökkenti a fajta átlagos élettartamát, hangos horkolást eredményező torokproblémái is lehetnek, de mindezek ellenére népszerű., ami a természetét illeti,nem is csoda.

-Boston terrier: három súlycsoport: 1. 6,8 kg alatt, 2. 6,8-9 kg-ig, 3. 9 kg-tól max. 11,3 kg-ig., kb. 28-43 cm, gondozása nagyon könnyű, minimális, de képzése csak átlagos, színe csíkozott(világos vagy sötét), fekete vagy seal, mindig fehér rajzolattal. Finom testalkatú, gyönyörű színekben pompázó, kellemes természetű, vidám, találékony, aktív, nem félénk, de nem is kötekedő, soha nem agresszív, izmos, , gyors, sportos, rendkívül intelligens, de azért tanulni nem a leggyorsabban tanul, élénk játszótárs, aktív családokba ideális családi kutya.

-Shetlandi juhászkutya: kb. 6-7 kg, 35-37 cm, gondozása szőre miatt időigényes, napi fésülésre van szüksége, de rendkívül intelligens kutya, képzése könnyű, háromszínű, kétszínű, vagy kékesszürke lehet. Tulajdonképpen a skót juhászkutya miniatürizált változata. Pörgős, engedelmes, hihetetlenül aktív, egész jó házörző, és remek családi kutya. Imádnak labdázni, sportolni, kiállításra járni, persze ez egyedenként eltérő lehet. Két örökletes szembetegség fordulhat elő náluk: a szokásos elváltozás (CEA) és a retinasorvadás (PRA).

Közepes termetű kutyák:

-Staffordshire bull terrier: kb. 11-17 kg, 36-41 cm, gondozása könnyű, de nem minimális, képzése nem olyan nehéz, mint az amstaffé, átlagos, de azért nála is korán el kell kezdeni, minden színben előfordulhat a sötétbarna kivételével, időnként fehérrel kombinálva. Nagyszerű, szeretetre méltó, játékos, odaadó és hűséges családi kutya. Sok energiája van, nehéz lefárasztani. Már majdnem inkább nagy termetű kutya.

-Amerikai staffordshire terrier:kb. 18-22,5 kg, 43-48 cm, gondozása minimális, képzése viszont időigényes, nehéz, minden szín előfordulhat, fehérrel kombinálva, vagy fehér nélkül is. A staffordshire bull terrierekből tenyésztették ki, robosztus, kedves, hűséges és szeretetre méltó kutyák, szeretik a gyerekeket, de korán el kell kezdeni nevelésüket, hogy meg lehessen fékezni más kutyákkal szembeni agresszivitásukat. Már majdnem inkább nagy, mint közepes termetű fajta.

-Sussex spániel:kb. 18-22 kg, 38-41 cm, gondozása időigényes, képzése átlagosan nehéz. Jellegzetes, imbolygó járású, masszív testfelépítésű, otthon megbízható, lelkes munka- és családi kutya, hazájában is ritkaságnak számít.

-Angol cocker spániel: kb. 13-15 kg, 38-41 cm, gondozása átlagos, de képzése könnyű, több színben előfordul, mint az amerikai társa. Az angol cocker spánielek már régóta remek családi kedvencek, boltozatos koponyájuk, lelógó fülük és nagy szemük van. Kiállítási és munkakutyának is ideálisak. Számos öröklött betegségben szenvedhet, így epilepsziában (ritkább), szem-bőr- és vesebetegségekben(ritkább), rák és szívbetegség elég ritka, pajzsmirigytúltengésben is szenvedhetnek, de a lelkiismeretes tenyésztők alaposan kivizsgálják kutyáikat. Néha viselkedési problémák, különösen az egyszínű egyedeknél, adódhatnak. A cocker spánielek sok országban a legkedveltebb 10 fajta közé tartoznak.


-Amerikai cocker spániel:kb. 11-13 kg, 34-39 cm, gondozása a szőre miatt időigényes, de képzése könnyű, többféle színben előfordul(pl barna-cser, háromszínű stb.). Rövidebb végtagokkal, kisebb fejjel és orral, sűrűbb, hosszabb és selymesebb szőrrel , meredekebb homlokkal rendelkezik, mit angol rokona. Nagyon szeretetre méltő fajta, erősen kötődik családjához. Angol őseihez hasonlóan számos öröklött betegségben szenvedhet, így epilepsziában, szem-bőr- és vesebetegségekben, de a lelkiismeretes tenyésztők alaposan kivizsgálják kutyáikat.


Jól fontold meg, hogy milyen kutyafajta mellett döntesz, attól függően, milyen az életmódotok, és csak tenyésztőtől, ne szaporítótól vegyél kölyköt. Huhh, végeztem :)

2012. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)) Sajnos nem sokat vagyok otthon, de nem vagyok napközis ezért, ha otthon vagyok edzésig tudok vele foglalkozni. A kertünk nem nagy, de naponta sétáltatnám, játszanék vele, tanítanám. Nyaralásokra is vinném. Nálam két esélyes van. A golden retriver és a border collie. Tudom nem kis termetűek, de pont jó méretűek lennének. Az első kutyusom lenne. Szinte minden kutyáskönyvet elolvastam és a neten is böngésztem. Mindent megadnék neki, ami tőlem telhető. Én tanítanám, de nyaranta lehet, hogy elvinném kutyasuliba. :D
2012. júl. 31. 11:26
 5/9 anonim válasza:

A golden retriever jó választásnak tűnik, bár én kisebb kutyát javasolnék.

Nekem Cavalier King Charles spánielem van, és ez a kiskutya valami csoda, egy tündér! Nagyon kedves, elképesztően nyugodt, alig ugat, sosem volt még konfliktusa más kutyákkal, emberekkel is nagyon kedves. Könnyen meg lehet nevelni. Nem harap, gond nélkül elviseli, ha nyúzzák - ha zavarja valaki/valami csak arrébb megy és ennyi. Családcentrikus, minden családtagot tisztel és imád. Szereti a hosszú sétákat (de azt sem veszi zokon, ha erre épp nincs idő), szeret játszani. Eddig minden cavalier, amelyikkel találkoztam, "labdafüggő" volt - köztük az enyém is. Pillanatok alatt megtanulta, hogy kell visszahozni és ez a kedvenc játéka.

Ami negatívumot el tudok mondani, az tulajdonképpen számomra nem negatív, vagy teher: állandóan hízeleg és elvárja, hogy folyton szeretgessék. Akkor is, ha a gazdinak más dolga van :). Ja, és valami rágnivalót mindig biztosítani kell számára.


Szóval, én cavalier-párti vagyok, ő az első kutyám és alig volt vele probléma kölyökként (most másfél éves). Más kutyát el sem tudok képzelni magamnak, a jövőben sem és mindenkinek nagyon tudom ajánlani!

2012. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, akkor meg min is gondolkodunk? Ha eleget olvastál, hallottál a két kutyafajtáról, alaposan utánuk néztél, akkor úgyis tudsz dönteni. Én a border collie-t családi kutyának annyira nem ajánlanám, mert hajlamos a problémás viselkedésre, de ez is részben egyedfüggő. A golden bár kicsit nagy, de remek családi kutya, hűséges, sportos, kedves társ, bár pocsék házörző, képes végignézni, amint a betörő éppen kipakolja a házat :)
2012. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bordert eszedbe ne jusson venni. Ez egy terelőkutya, méghozzá a legjobb. Ész nélkül pörög, és bár nagyon intelligens, egyáltalán nem könnyen kezelhető. Napi minimum 3 óra aktív mozgás kell neki, hogy fizikailag lefáradjon, és emellett még szellemileg is ki kell meríteni. Nem tudnád minden nap lefárasztani, és akkor szétszedné a kertet, és végül lenne két csalódott szülőd, egy idegbeteg kutyád, és egy szétrombolt kerted. Akkor már inkább golden. De azt tudd, hogy a golden sem a legnyugodtabb kutyafajta, és neki is kell azért 1-1,5 óra mozgás naponta.
2012. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így lassan másfél év után köszönöm a tippeket. Van egy gyönyörű kislány border collie-m, könnyen kezelhető, nagyon okos. Kutya iskolába is jártam vele, megszereztük az engedelmességi vizsgát max. pontszámmal. Járok vele agilityzni, őstehetség a kutyus. Elvisszük nyaralni, Olaszországban és Franciaországban is járt. Örülök, hogy nem tudtatok lebeszélni róla. Így másfél év után visszanézve a kérdésemre megállapítottam, hogy tényleg eléggé ködösen fogalmaztam. Még egyszer köszönöm a tippeket, válaszokat, bár így utólag elnézve nem volt szükségem rájuk.
2014. máj. 3. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben gratulálok a kutyushoz :D
2014. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!