Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért volt véres hasmenése a...

Miért volt véres hasmenése a kutyámnak? Volt igy már valaki?

Figyelt kérdés

3 éves spitz kutyám van nöstény.

pár napja hasmenése van de eszik iszik mindent, nem bágyadt stb.. ma reggel láttam amint 3 alkalommal van véres nyákos nem sok széklete, benne zöld fü valami, szokott legelni a kertben.. .

ha látszolag nincs baja és iszik vizet, akkor mi okozhatja ezt? nem tüzel, megnéztem, nem onnan jött a véres..

nagyon aggodom érte, be van otva féreghajtot is kapott 3 hete..

kérem irjon, hogy mit tegyek, hétvégén nincs itt állatorvos. vagy mire figyeljek, hogy baja ne legyen? mitöl lehet ez a véres hasmenés?


2009. júl. 18. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Üdv,nekem volt kb. 3 hónapja ilyen esetem,nálam 3 nap után eltávozott a kutyus az örök vadászmezőkre,ő is szuka volt!Valószínűleg veled is ez lesz!Elvittem az egyik legjobb állatorvoshoz,Budapestre,azt mondta,hogy megműthetjük,de nem ajánlja,mert napjai vannak hátra,szivárog a vér a belében,gyógyíthatatlan betegség!Így nem lett megműtve,az orvos szerint nem segített volna,még pár napot szenvedett szegénykém,és elpusztult!Szerintem -főleg ha nem viszed orvoshoz- készülj te is erre!Üdv!
2009. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amint tudod, vidd el orvoshoz, addig is szigorú diéta! Csak keveset adj neki enni, főtt csirkemellet (csont nélkül!), rizst, natúr joghurtot. Mindig legyen előtte friss víz.


Hogy mi okozhatja, azt nem tudom így látatlanban megmondani, sokminden lehet.

2009. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok ismét, az első jól Rád ijesztett... Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, bár tény, hogy ez is benne lehet a pakliban, de nem valószínű. Ha meg akarsz nyugodni, akkor próbáld meg mégis elvinni a kutyát valahová ügyeletre, vagy hívj fel telefonon egy állatorvost. Én asszisztens vagyok egyébként.
2009. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy kérdés, hogy a kakiBAN vagy rajta van a vér.

Ha csak rajta, akkor nincs gáz, valószínűleg az erőlködéstől lett véres egy kicsit, felszakadt egy-két hajszálér. Valami a kajájában nem volt okés, ennyi.

Ha viszont benne van, akkor már mélyebbről jön, legjobb lenne egy dokit felkeresni.

2009. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad napokat várni hasmenéssel. Mi most voltunk, doki talált vért a lázmérőn, de a kakiban nem. Holnap megyünk vissza, azt mondta, hogy a vérzést egy bizonyos baktérium okozza, amire erős gyulladáscsökkentő és szteroid kell, különben a kutya elpusztul pár nap alatt! Hál'Istennek az én kutyám már jobban van, de te mindenképp siess orvoshoz a tiéddel, ha kedves az élete neked!
2009. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A véres székletet okozhatja a giardia nevű féreg is, amit a sima, kötelezően ajánlott negyedévi féreghajtó nem visz ki, speciális féreghajtó szükséges hozzá.

Miharabb vidd el orvoshoz, és csináltass egy széklettenyésztést - bakteriológiát, virológiát, giardia-t kell kérned.

(A dokik nem szoktak a giardiara gondolni, mert nem gyakori.)

Addig is diéta, ahogy írta valaki előttem (főtt csirkehús, rizs, esetleg reszelt répa).

2009. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
sziasztok köszönöm mindenkinek a válaszokat, a vér a kaki tetején volt, kevés volt és a kaki hasmenése volt. azota is figyelem, de azota nem volt egyszer sem. most nincs leengedve a kertbe, csak ide az udvarra hogy lássam mit csinál.. de semmi. jol van, és ivott sok vizet. de nagyon aggodom, és mérges vagyok hogy hétvégén nincs doki..
2009. júl. 18. 17:06
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha kaki tetején volt, és nem a kakival együtt, valószínűleg az erőlködéstől pattanhatott meg néhány kapilláris a végbél falán. Nem volt esetleg táp (kaja) váltás? Kapott csontot tegnap vagy azelőtt?
2009. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Én elaltatnám minél előbb,ez a kutya csak szenved,és ha te ezt hagyod,KÍNZOD!
2009. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem kinzom a kutyát, már semmi baj szerencsére, lehet csak erölködött. már jol van köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 19. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!