Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1hónapos, kidobott, majd...

1hónapos, kidobott, majd befogadott kölykök férgességei mennyire veszélyesek emberre?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam, az állatorvost is megkérdeztem, de kíváncsi lennék itteni tapasztalatokra is. :) Két, jelenleg kb. 5 hetes kölyökkutya ideiglenes befogadója vagyok. Az első féreghajtás már megvolt, a héten lesz az ismétlés. A féreghajtó utáni első székletben rengeteg már kifejlődött, "cérnametélt" szerű féreg ürült belőlük, azóta kifejlettet nem láttam, ellenben majdnem az összes ürülék tele van uborkamagképű-féreggel. Sajnos még az egy helyre kakilás is csak nagy ritkán sikerül, így folyton zsepivel szedegetem össze. Nyilván ügyelek a kézmosásra, és domestossal is feltörlöm az ürülék helyét, illetve kaptak az első féreghajtáskor bolha elleni cseppet is, azóta bolhát sem láttam rajtuk. Felnőtt, egészséges emberekre mennyire veszélyes ez a típusú galandféreg? Nem puszilgatom őket, és tényleg ügyelek a tisztaságra, de elég rossz érzés, hogy minden itt a szobában történik. :) Van valami megelőzési mód? Olvastam a vermox gyógyszerről, de mivel magamon semmi tünetet nem észleltem, ezért az valószínűleg fölösleges lenne. Ha megfertőződtem a tünetek mennyi idő után jelentkeznek?


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett és előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 2. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom akkor nem megfelelő elővigyázatossággal előfordulhat, hogy ember is fertőződjön, a lappangási időt nem tudom.

Főleg a simogatás után fontos az alapos kézmosás, hiszen a fertőzött bolhák élve vagy halva bekerülhetnek a szájba.

Amióta bolha ellen le lett kezelve, azóta volt fürdetés? Még ennyi ötletem lenne, hogy a kiskutyákat meg lehetne fürdetni, a feneküket különösen.


Esetleg borítsd le a kiskutyák területét újságpapírral, hogy ne kelljen papírzsepizni meg Domestosozni, csak összeszeded és teszel le másikat.

2012. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a kicsiknél három napig kúraszerűen féregtelenítek, utána két hetente. A második napon is még tetemes mennyiségű féreg szokott ürülni. Még nem kaptam el soha tőlük semmit, remélem nem is fogok.
2012. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!