Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én ezt már tényleg nem értem....

Én ezt már tényleg nem értem. Most akkor ez, hogy van?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves Német Dog Kanunk,és egyátalán nem úgy viselkedik,mint a többi Dog!

Őrzi a házat,idegenekkel nem nagyon barátkozik,csak akkor enged be valakit a házba ha én vagy az apukám ott vagyunk,és akkor is csak úgy ,hogy az egyik oldalon én kísérem a másikon pedig ő. Ezt ösztönből csinálja,nemvittük iskolába.

Hozzáteszem tenyésztőtől hoztuk,TK-s.Csináltunk már bátorságpróbát vele, apukám kollegájá bemászott,egyből elkapta HAJNAL 3KOR! Sétáltatni viszem naponta ,de csak este. rengeteget foglalkozok vele. de amikor megtudtam,hogy a Német Dog ok szelíd kutyák teljesen ledöbbentem. de Házon kivül akárki megsimogathatja. Házban meg nemlehet hozzáérni,idegeneknek! Ez miért van?


2012. aug. 7. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Tényleg szelíd kutya a Dog ?
2012. aug. 7. 12:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen kutyára vágyom!

Örülj neki!

Nem néztél utána, hogy milyen a jelleme, mielőtt megvetted? A szelídség nem egyenlő a butasággal, a megvesztegethetőséggel, és az idegenekkel való lepaktálással!

Aki egy dög nagy dog mellett bemászik, meg is érdemli.

Röviden:

"Kiváló őrkutya, főként a kan – azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan. Gyakran azt hiszi az ember, hogy mélyen alszik, de folyamatosan figyeli a környezetét, bár csak a szemöldökét vonogatja. Ha bármilyen szokatlan esemény történik a másodperc tört része alatt felpattan."

Bővebben:

[link]

2012. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A dog manapság őrkutya és családi kutya. Egy igaz dog amikor egy idegen szó nélkül bejön nem üdvözölni fogja, az tuti.
2012. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt olvastam!!

És itt gyakorikerdeseken mindneki aztírja,hogy nem őrkutya,nem alkalmas házőrzésre!

2012. aug. 7. 12:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Wikipédián meg egy csomóhelyen utánaolvastam. de amikor mindenki azt írja már ide,hogy milyen szelíd akkor kicsit ledöbbenek.
2012. aug. 7. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy fajtának az általános jellemzése alig ér valamit. Persze, nagy vonalakban valóban tud irányvonalat adni. De a fajtán belül is vannak eltérések az egyedek között.

A ti kutyátok nagyon rendben van, ne hasonlítgasd másokéhoz.

2012. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy egy szuper, kiegyensúlyozott testőröd és egyben társad van, aki alapból barátságos, jól szocializált, de bátran fellép, ha olyan a szitu!

Manapság minden fajtából egy bamba, mindenkinek és mindennek örülő játékkutyát akarnak faragni :(

2012. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!