Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Teljesen...

NKTL125 kérdése:

Mit csináljak? Teljesen megváltozott.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak, mert úgy érzem teljesen megváltozott a kutyánk.

8 hónapos cavalierünket 2 hétre megőrzésre hagytuk a párom anyukájánál, kertes házban egy másik kutya mellé.

Külföldre kellett uteznom, de ahova mentem, oda nem vihettem.Komolyan már bánom az egészet.

Mióta hazajöttünk nem akar rendesen enni, félti a kaját, ha a szemét ki szeretném törölni, akkor megharapja a kezemet.A lakásban nem jön oda hozzám, ha hívom, de ha kint vagyunk akkor igen.

Nem értem, h mi történt, szeretnék rajta változtatni, mert ez elfogadhatatlan, és előtte nem csinálta ezt.

Előre is köszönöm, h segítetek, és kérlek Titeket a bunkó beszólásokat mellőzétek-akinek nem inge ne vegye magára-,mert tényleg azt szeretném, ha a kutyánk mentálisan és fizikálisan is egészséges kutyus lenne.



2012. aug. 8. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom a másik kutya kicsit terrorizálta. Adj időt neki, amig szépen visszaszokik. Akiknél volt, ők is törölgették a szemét? nem fogták le véletlenül? kellemetlen élményhez köti a kutya egyértelműen.
2012. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne hagyd neki, hogy uralkodjon rajtad és semmibe vegyen. Nem tudom pontosan, hogy mitől ilyen, de ha most csak vársz a csodára, akkor könnyen lehet, hogy így marad. Falkavezérségre gyúrj rá (google a barátod, meg a könyvek), legyen rajta otthon póráz, szelíden, de határozottan "szelidítsd vissza". Ha kapkod, ne foglalkozz vele, majd abbahagyja, ha látja, hogy semmi hatása. Persze ha elkapkodod a kezed előle, az máris hatás, úgyhogy azt se csináld, inkább húzz kesztűt, és várd ki, amíg befejezi a hisztit. Ha nem megy oda hozzád, óvatosan tereld oda a pórázzal. Simogasd sokat, de csak akkor, amikor jól viselkedik, akkor viszont mindenütt, a lába ujjától a füle csücskéig, ez remek bizalomépítő gyakorlat. Ha felpattanna néha, szelíden tartsd lent, állj meg kicsit a mozdulatban, de ne vedd el a kezed onnan, ahol volt. A finom kényszer és magabiztosság meghozza a gyümölcsét, ha van hozzá érzéked. Sajnos ezt nehéz átadni így írásban.

Hogy zajlik nálatok egy etetés? Valószínűleg azon is lehetne módosítani, hogy kevésbé érezze az övének a kaját.

2012. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!