Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cicám mellé melyik fajta...

Cicám mellé melyik fajta kutya ajánlott akivel a legjobban kijöhet? A terrierkben nagyon ott a vadászösztön?

Figyelt kérdés
2008. máj. 10. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem annyira a fajtája, mint inkább az számít mennyire barátságos a kutyus. De ha kölyökkutyát veszel, az kezdetben mindenképp tiszteletben tartja a macsekodat, s mire megnő, észrevétlenül össze is szoknak. Nekem a német-juhász is öszeszokott a cicussal, pedig mindketten felnőttek voltak, amikor összekerültek. ( a maccsot felnőttként találtam ) Bármelyik értelmes eb megtanulja, hogy a macska is családtag. De ha a cica volt előbb, úgy még könnyebb.
2008. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,végre egy értelmes válasz! már máshol is feltettem ezt a kérdést,és volt,aki azt írta,miért kínzom a macskám egy kutyával! A nagyimnak németjuhásza és egy sziámi cicája volt 15 évig,semmi bajuk nem volt egymással,néha inkább a macska piszkálgatta a kutyát!

Köszönöm mégegyszer!

2008. máj. 13. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl. egy Jack Russel terrierhez kifejezetten ajánlják, hogy legyen mellette egy macskusz, aki olykor rendreutasítja a túlbuzgó is ebet.:) A vadászkutyák nem macskára vadásznak, hanem elfogadják ők is, hogy a macska szintén falkatag, pláne ha ő volt ott előbb.
2008. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra azért vigyázni kell,hogyha kölyökktyát viszel haza,akkor az az eb még sokat ugrál,mivel kicsi és valószínüleg szeretne majd játszani a macsekkal.Ha a macsekod már felnőtt,akkor lehet,hogy ezt nem nézi jó szemmel.Én így jártam egyszer. De még így is úgy gondolom,hogy inkább kölyköt vigyél haza.Sok sikert!
2008. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akármilyen fajta lehet, de akkor kiskorától kell szoktatni.

Amúgy volt egy dalmatánk ami már 7 éves volt meg volt egy macska is az se volt olyan kiscica már és egyfojtába együtt játszottak. Amióta meghalt a kutya a macska nagyon magányos.

Én a dalmatát ajánlom.

2008. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha mindkettő kölyökkorban kerül össze, úgy van rá esély. Vadászkutyákat általában nem ajánlják és agarat semmi esetre sem szabad!

Szerintem a Yorkshire terrier és hasonlók jöhetnek szóba.

2008. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!