Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal etessem majd a...

Milyen táppal etessem majd a kis pulimat?

Figyelt kérdés

Nemsoká hozzuk el a kis fehér szuka pulinkat :) Most 6 hetes, sajnos nem tudom mivel etetik, mert ismerős által lesz a kutyus, 200 km-ről tőlünk.


Szeretném jó minőségű táppal etetni. Melyik éri meg a legjobban? Ami nem is irtózatosan drága, de ár/érték arányban jó. Úgy hallottam, drágább táppal olcsóbbra jön ki az etetés, mivel kevesebbet kell belőle adni. Ez igaz? Köszönöm annak, aki tud nekem tanácsot adni! Szeretném, ha szépen, egészségesen fejlődne. :)



2012. szept. 7. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Acana, Orijen, Taste of the wild - ezek szerintem a legjobb tápok.

Ami prémium minőség alatt van egy kicsivel, az a Brit, Dog Chow, Happy Dog, Josera - de amúgy ezek is tényleg nagyon jó beltartalommal rendelkeznek, kicsit olcsóbbak, mint a másik 3.

Ezek között nézelődj, hogy milyen kölyöktápjaik vannak. És nézz meg néhány webshopot, ahonnan meg tudod rendelni, Fressnapben nem érdemes vásárolni, mert nagyon drága.

2012. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maxitabi ***** válasza:

Összességében nem lesz drága, (persze tényleg relatív..a napi adagokat nézd meg:) a nagy kiszerelések mindig olcsóbbak természetesen.Mi mindig neten rendeljük, házhoz hozzák. Az acana puppy pl 1000 Ft/kg (acana.hu)ebben van gabona, orijen puppy 1300/kg (orijen.hu)taste of the wild (1000Ft körül (zoofast), brit care 840/kg (zoofast.hu).. ezek talán a legjobbak közé tartoznak, mert gabonamentesek.

Tényleg kevesebb kell belőlük, mint a gyengébb minőségűekből, 13.5 kg orijen a 17kg-os kutyának kb 1.5-2 hónapig elég, az kb 330Ft naponta..Ráadásul megelőzhetsz nagyon sok problémát is. Viszont sok kutya gyomra nem bírja ezeket a tápokat-gyógynövények, magasabb fehérjetartalom miatt-ezt kisebb kiszereléssel ki kell tapasztalni-kb 2-3 hét alatt kiderül. Mivel a kölyköknek érzékeny az emésztése, náluk nem szabad gyakran váltogatni a tápot v kaját. Ajánlom olvass sokat a témához, pl: [link] [link]

2012. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Mindig is volt kutyánk, most is van egy öreg pulink, 14 éves, de neki soha nem vették meg a jó minőségűt a szüleim, mindig csak konzerv, far-hát, fej, nyak, szárnyvég stb. ilyesmi lett főzve. Úgy tudom ezek a hús-félék se rosszak, ha főz nekik az ember, de én szeretném, ha maximálisan jó minőségű eledelt kapna. A 200 Ft-os, kilós konzervvel nem szeretném etetni.


Már 22 éves vagyok, úgy gondolom most már tudok felelősségteljesen gondoskodni a kutyáról, és meg tudom én is venni neki a megfelelő tápokat, csak nehéz lesz a szüleimet meggyőzni, hogy drágább tápot vegyünk...de majd megoldom. :)


Köszönöm a tanácsokat, az oldalt amit linkeltetek, pedig végig fogom olvasni!

2012. szept. 8. 08:31
 4/5 Maxitabi ***** válasza:

Amúgy a hús-farhátas dolog tök jó, csak a vitaminbevitelre figyelj. Bár én amíg fejlődik (de ez egyéni vélemény) nagyon jó táppal, kiegészítve majd 5-6 hónaptól a hússal, kefírrel, zöldséggel gyümölccsel(ha szereti)etetném, hogy szépen felnőljön, utána válthatsz egy kicsit olcsóbb tápra is. Amúgy a brit care sztem nagyon jó árban van, mégsem 1300/kg... De olvasssssss hozzá!!

És jó kutyázást!!!

2012. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. szept. 8. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!