Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ilyenkor? (a...

Mi a teendő ilyenkor? (a szomszédom egy gonosz néni)

Figyelt kérdés
Most költöztem új albérletbe a kutyámmal. Ma 6és fél órát volt egyedül itthon, az egészet felvettem. A 6és fél órából 7 percet vakkantgatott az első órában. Estére arra értem haza, hogy szóltak a közös képviselőnek és feljelentéssel fenyegetőznek. Ilyenkor ha fel is jelentenek de a ház 75%-a aláírta a beleegyező nyilatkozatot, illetve hangfelvételekkel tudom igazolni, hogy nem igaz, amit mondanak, mi lehet a következménye? Legrosszabb esetben elvitetik a kutyát? Figyelmeztetnek?
2012. szept. 10. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tehetnek semmit :) van bizonyítékod hogy a kutya nem ugat egész nap
2012. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Önkormányzatonként eltérhet a szabályozás, de általánosan az a szabály, hogyha a négy falszomszédod beleegyezését adta írásban, akkor a többi lakó, élükön a gonosz nénivel, mehetnek a sóhivatalba.


Jó tanácsként: az új környezet és az, hogy egyedül marad napközben, felboríthatja a kutyus bioritmusát is. Mielőtt munkába mégy vidd le hosszabban és közvetlen távozásod előtt adj neki enni. Az emésztés jó időre leköti a figyelmét, és ha rendszeres a napi beosztásod, tudni fogja mikor érsz haza, és nyugodtabb lesz.


Nem szokványos módszer, de beválhat: hívd meg a szomszéd nénit kávéra, barátkoztasd őket össze, valamint hívd fel a figyelmét arra, hogy még egy szomszédban lakó kutya is hatékonyabb a vagyonvédelemben, mint a hevederzár. :-)

2012. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk az a szabály, hogy 75%-a a háznak írja alá. A többi nem fontos. Ma másfél órát sétáltunk reggel póráz nélkül, kaját is akkor kapott, mielőtt elmentem. Bár az az igazság, hogy szerintem ingerelte is a nő, mert itt szokott üldögélni az ajtó előtt... :( Csak kíváncsi voltam, szeretném ha pofára esne majd, mert ez elég undorító intézési mód volt. Én elhiszem, hogy 7 percet sem akar hallgatni, és nem is kell neki, a kutya nem sokára megszokja az új helyet.
2012. szept. 10. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
max az öregasszony annyit tehet hogy addig jár a tulaj nyakára akitől béreled a lakást, hogy megunja és vagy az öregasszonyt küldi el a fenébe.. vagy nos... téged
2012. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kérd meg szépen, hogy ne a te ajtód előtt üldögéljen, hanem mondjuk a sajátja előtt. és akkor nem ugat a kutya.
2012. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen kutyusod van?
2012. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy 10 kilós tacskó keverékem.
2012. szept. 11. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!