Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SAVTÚLTENGÉSE van a kutyámnak...

SAVTÚLTENGÉSE van a kutyámnak a nedves eledeltől. Mit tegyek? Vajon az okozza a savtúltengést hogy magas a hústartalma? Valakinek hasonló tapasztalat? ötlet? Tipp? Bármi jöhet!

Figyelt kérdés
Ha száraz tápot(Brit Care lazac és burgonya) eszik akkor ilyen gond nincs!nyilván érzékeny gyomrú nem hiába eszi ezt a tápot.Azért adok mellé neki nedveset is mert így jobban csúszik neki és egyből befalja.nagyon jó étvágyú.ilyenkor adjak neki savlekötőt vagy felejtsem el ez a fajta nedves tápot(Natur's Harvest bárány és rizs)?vajon a sima főtt rizs is képes ilyen ilyen okozni?mert ha nem akkor ezt adok neki mint sem savlekötőt!egyébként nem hányással jelentkezik ez nála hanem nagyon erőseket nyel folyamatosan és ha tehetné zabálná ilyenkor a füvet de a 3. em. lakunk és ez rendszerint éjszaka jön rá ezért ilyenkor száraz kekszet próbálok neki adni már ha meg eszi.
2012. szept. 24. 09:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
A nedves tápoknak sok értelmük nincs. Bár ezt a fajtát nem ismerem. Vegyél kutyaboltba valamilyen hús darálokt fözd meg és azt ad a szárazhoz. Az természetes... És nem lesz baja a tőle.
2012. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Elég ám egy nagyon pici konzerv ahhoz, hogy finom legyen tőle a száraztáp, nem kell egy szekérnyit belekeverni. 25 kilós kutyáéba anno egy evőkanálnyit kevertem, az se volt púpos, és tök jól megette vele, amikor finnyázott.

És kérlek, figyelj oda a központozásra, mert így kicsit nehéz kibogozni, mit mondasz.

2012. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Első körben semmiféle képpen ne adj neki savlekötőt, rizsen meg nem élhet hosszú távon. A hústartalom - bár nem vagyok orvos - nem lehet probléma, inkább a konzerv kivitelben lehet még ez-az.

Hosszú menet lehet, de ki kell próbálni - ahogy te is írod - jó minőségű száraztáppal etetni. Szigorúan Kb. egy hét után -de csakis ha addig nem kapott semmi nasit, semmi mást a szárazon kívűl - ha produkálja a savas hányást érdemes orvoshoz fordulni.


Még eszembe jutott valami: nem szokott sok fát enni a kutya? Attól is előfordulhat.

2012. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
néha napján adj neki savanyúkáposztát. Szeretik nagyon, és lugosit. nem szokott legelni?
2012. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

savtúltengés???? mondta az orvos?? vagy a szomszéd?? vagy a kutya??

a nedves kaján , a konzervet( aminek 80-85 %-a víz !! ),vagy a vízzel kevert száraz tápot érted, aminek meg 5-10 % hús-származék??

mert ,ha 1 kg ( nem nyers!)színhúst adsz a kutyának attól sem lesz semmi baja .

tehát??

egyszerűen ne etesd túl!

2012. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Na jó!aki normálisan válaszolt annak KÖSZÖNET!Aki meg nem bírt a kérdésre figyelni vagy normálisan értelmezni annak meg üzenem hogy baromi rendes emberkék lehettek már bocsi!

1.a kutyának egy fél evőkanálnyit keverek a táphoz éppen csak az íze miatt!egy szóval se mondtam hogy sokat tennék hozzá MIVEL érzékeny gyomrú ami írtam is.

2.én nem mondtam hogy rizzsel akarom KIZÁRÓLAG etetni,ezt CSAK kiegészítés miatt nedves kaja helyett gondoltam!

3.nem etetem túl a kutyát mivel annyit kap ami az ő súlyának szükséges NAPI 1X és igen a napi ételét természetesen nagyon jó étvággyal eszi meg.

4.savanyú káposzta????na jó ez eléggé rossz poén

5.igen mondta az orvosunk hogy bár nem jellemző de érzékeny gyomrú kutyáknál előfordul(fel is írta a Quamatel mini tabl. CSAK NEM adom ha nem muszáj)

6.a Natur's Harvest egy szuper minőség!HYPOALLERGÉN párolt étel és NEM KONZERV!(szója,cukor,tej,glutén és GMO mentes,kizárólag szín húst tartalmaz mindenféle más hús származéktól mentes!).előbb utána kellene járni a neten hogy mi is ez nem pedig ismeretlenül leírni.65% bárányhús,21 barna rizs,lazac olaj.....stb. EGYÉBKÉNT AJÁNLOM MINDENKINEK!!!!webkutyán rengeteg pozitív vélemény van róla.ezzel a hozzászólásommal SENKIT se kívánok megbántani DE AZÉRT úgy látom ezen az oldalon már egyre kevesebb a NORMÁLIS,SEGÍTENI AKARÓ VAGY PRÓBÁLÓ EMBER.CSAK A FÖLÉNYESKEDÉS ÉS HÜLYÉNEK NÉZÉS MEGY LASSAN.SAJNOS :(

2012. szept. 24. 11:58
 7/32 A kérdező kommentje:
Ja és 5-ös!ki a fene mondta hogy vízzel keverem a tápot neki?eszednél vagy?olvasd el még egyszer amit írtam BRIT CARE HYPOALLERGEN tápot kap!Sose evett 5-10 %-os hús tartalmú vackokat!Eddig életébe(4,5 év) Acanát és Orijent evett!most nem részletezem de le kellett cserélni most éppen a gyomra miatt.
2012. szept. 24. 12:04
 8/32 anonim ***** válasza:
Fél veőkanálnyit, de mekkora a kutya? Elvileg ha kis mennyiséget kap, akkor nem lehet tőle baja. De ha meg van, akkor fokozatosan csökkentsd le azt a fél evőkanálnyit is nullára, és ne adj neki, csak tápot.
2012. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
4,6 kg.ezért is kap ilyen keveset,mert ezzel csak vonzóbbá akarom/akartam tenni a szárazat neki mert ez nem nagyon ízlik neki pedig minden szárazat szívesen eszik bár Orijen után nyilván nem ízlik úgy neki.
2012. szept. 24. 13:33
 10/32 A kérdező kommentje:
És ha főzök a táphoz rizst?szerinted?az vajon képes gondot okozni?
2012. szept. 24. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!