Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy bár a törvény szerint a segítőkutyák bemehetnek hotelekbe is (jogilag gyógyászati segédeszköznek számítanak ezen esetben, mint a pl. kerekesszék) egy csomó helyen mégse engedik be őket vagy felárat számítanak fel?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben persze hívhatna rendőrt a fogyatékos ügyfél, de ugye elég furán jönne ki utána ott szobát bérelni.

2012. szept. 24. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne furcsa? Az embernek a jogaiért nem szabad mimózáskodni. Ha meg is orrolnak rá, de megtanulhatják , be kell tartani az előírásokat. A szoba meg nem lesz rosszabb amíg ott lakik.
2012. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy furcsa hogy utána biztos bunkó módon viselkednének és kinek van kedve úgy pihenni?
2012. szept. 24. 14:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó barátom jutott eszembe a kérdésről. Elmentek nyaralni 2 éve a Balatonra. Egy szállodában foglaltak szobát 1 hétre. A barátom nagymamája vak, így mindenhova vakvezető kutyával(golden retriever) megy. Amikor elmentek a szállásra, akkor derült ki, hogy őket nem értesítette senki, hogy kutya is van a "bérlők" között. Természetesen szólniuk kellett volna, hogy kutya is velük tart. De mégis csak egy vakvezető kutyáról volt szó, nem pedig egy "sima" kutyáról. Odáig fajult a dolog, hogy közölték, visszafizetik a pénzt, és mehet mindenki amerre akar. Természetes lenne, hogy egy vakvezető kutyát úgy kezeljenek, mintha egy fehér bot lenne a vak ember kezében..Szerintem. Hozzáteszem, a szállodában ki van írva a falra, hogy kutyával egyeztetés alapján lehetőség van szállást bérelni. Nem tudom ebben az esetben kinek volt igaza, de szomorú dolgok ezek...
2012. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jogilag nem kell szólni, ugyanúgy ahogy a fehér botért, hallókészülékért, járókeretért sem. Tehát mivel volt foglalásuk és nem adták ki a szobát, a barátodék rendőrt hívhattak volna és ha feljelentik a hotelt az Egyenlő Bánásmód hatóságnál, valószínűleg pert is nyertek volna. De pont ez az, hogy ki fog ilyennel a nyaralásán foglalkozni meg utána hónapokig bíróságra járni? Az ilyen procedúrák egy ép embernek is kellemetlenek, nemhogy egy fogyatékosnak. Szóval ez a törvény elvileg szép és jó, de megint egy vmi, amit senki nem tart be:(
2012. szept. 24. 14:45
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem kötelező a szállodának beengedni a segítő kutyákat. Mint ahogy nem kötelező a szálloda szolgáltatását igénybe venni. Egy magán cég, magán terület, azt enged be, akit akar. A segítő kutyákat szerintem csak a közintézményekbe kötelező beengedni. Ennek ellenére csodálkozom, hogy a szállodák balhéznak miatta. Nekem egyszer egy szállodalánc "fájdalomdíj" gyanánt felajánlott egy hétvégét egy belvárosi 4 csillagos hoteljében ahova szeretettel látták volna a 65 kilós nem segítőkutyámat is. Persze nem fogadtam el, de ettől függetlenül nyaralni a kutyámmal járok, viszont úgy választok szállást hogy vihessem a kutyát is, így nincs belőle félreértés.
2012. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kötelező beengedniük, ugyanúgy mint boltba, stb.. olvasd el a segítőkutyákról szóló rendeletet. Ha nem engedik be az diszkrimináció,mert akkor a segítségre szoruló embereket nem engedik be. Vannak akiknek élethalál kérdés a segítőkutya, például akiknek roham előtt pár perccel jelez a kutya és fel tudnak rá készülni, mentőt hívni stb... Vagy ha a szálloda nem engedi be a kutyát, akkor vállalja a felelősséget, ha valami történik a vendéggel, ami kutyával megelőzhető lett volna.
2012. szept. 24. 15:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Elolvastam, tényleg kötelező beengednie. Akkor viszot nem tudom, hogy mi a kérdés? Ja, hogy mi a véleményünk erről? Az, hogy tudatlanok (vagy köcsögök) a szolgáltatók. Ott kellett volna az orruk alá nyomni a jogszabályt és szépen elfoglalni a szobát. Ha én leállok vitatkozni a rendőrrel az utcán és bebizonyítom, hogy nem kell szájkosár a kutyámra, akkor pont egy szállodától kellene megijedni? :) Én fizetek, nekem van igazam! :)
2012. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem akarsz belépni egy jogvédő szervezetbe?:) Tök jó lenne. Nagyon kevés szálloda segítőkész, amelyik meg beengedné az meg kér felárat vagy valami irreális feltételt szab.
2012. szept. 24. 16:09
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor meg kell nekik mondani, hogy szívesen kifizetjük a felárat, meg keresünk másik szállást, és reméljük, hogy a büntetés nem lesz túl magas, amit majd az illetékes hatóság kiszab emiatt, köszönünk mindent, viszontlátásra.
2012. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy helyben kiverném a balhét, és kihívnám a rendőröket is. Ha a rendőr sem segít, mennék pereskedni, médiának szétkürtölni a hírt, lejáratnám őket, ahogy csak tudom. Szerintem nem szabad annyiban hagyni, mert felbátorodnak.
2012. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!