Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyusomnak?

Discovery01 kérdése:

Lehet valami baja a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Ma több mint 20 kullancsot szedtem ki belőlle, volt ami megszívta magát volt ami nem. Meg is fürdettem, kiszedtem amit tudtam, lehet valami baja ilyen sok kullancs miatt?
2012. okt. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 1 olyan kullancs is volt benne, ami fertőzött volt, akkor akár bele is halhat.

Hogy a fenébe került bele ennyi kullancs??

2012. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Foggalmam sincs mivel kint tartjuk így jött elő. De ha beteg lenne akkro lenne valami jele nem?
2012. okt. 3. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb lesz, a kérdés az, hogy időben észreveszitek-e. Mindenesetre holnap az első dolgod legyen, hogy vásárolsz neki kullancsriasztó cseppet vagy nyakörvet (és ne a legolcsóbbat, mert azzal könnyen ráfázol), mert ahonnan összeszedte ezeket, onnan fog még jönni.
2012. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De ha kint tartjátok, akkor volt rajta kullancsriasztó nyakörv ugye?
2012. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hétvégétől nagyon figyeled a kutyád. Ha nem úgy eszik, ahogy szokta, ha nem annyira mozgékony, ahogy megszokott, ha bágyadt, netán lázas, irány a doki, de azonnal.
2012. okt. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vírust szerencsére csak kb. minden ezredik kullancs hordoz, de baktáriumot akár minden tizedik. A leggyakoribb kullancs által terjesztett baktérium okozta betegség a Lyme-kór. Emberre nagyon veszélyes lehet! Szerencsére állatokat ritkán betegít meg és általában enyhe lefolyású. De éppen az emberek védelmében ajánlatos a kullancsokat távol tartani az állatoktól.
2012. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De ha jól gondolom abban az esetben veszélyes az emberre ha úgymond neki is szívja a vérét, azaz,h kiszedtem belőlle és utána kezet mostam azzal nem szedtem össze a betegséget ugye?

Köszönöm a választ midenkinek, megfogadom a tanácsokat!

2012. okt. 3. 23:23
 8/10 anonim ***** válasza:

A kullancs nem fertőz, ha időben kiszedik. Amikor még csak vért szív és a portoha megdagad, akkor még nem jut kórokozó az emberbe. A baj csak egy-két óra múlva kezdődik, amikor a potroha tartalmát visszaöklendezi a kórokozókkal együtt.

Ezért kell a kullancsot minél előbb kihúzni. Nem szabad csavargatni, nyomkodni, kenegetni, mert akkor biztos, hogy visszaöklendez. Határozott mozdulattal ki kell rántani körömmel, vagy olyan csipesszel, amelyik a potrohát semmiképp nem nyomja meg. Az sem baj, ha a feje beleszakad, az problémát nem okoz és a bőr ki fogja vetni magából.

2012. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 23:17

Ezt honnan vetted, hogy a Lyme enyhe lefolyású?

Valóban nem mutat tünetet a fertőzés. Viszont , akár évek múltán ízületi gondok, idegrendszeri elváltozások lehetnek. Sőt..a Lyme-t nem lehet teljesen meggyógyítani. Antibiotikummal le lehet állítani, de bármikor újra fellángolhat.

2012. okt. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

A borrelia burgdorferi 31-33°C hőmérsékleten szaporodik legjobban. Az emberi test hőmérséklete 36-37,2°C ehhez jóval közelében van, mint a kutya 38,3-39°C testhőmérséklete. Ezért jóval veszélytelenebb a Lyme-kór kutyákra, mint emberekre.

2012. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!