Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inu kutyus csak akkor...

Akita inu kutyus csak akkor fogadott szót, ha ráordítottam. Van valami csendesebb módszer a fékezésére ha pl zavarja a csirkét, mert ilyenkor nem hall, nem lát?

Figyelt kérdés
Ma is indulok a munkába, és erre egy kiscsirke átjött a kerítésen (el vannak kerítve a csirkék, kiengedjük őket, hogy "legeljenek"). A kutya pedig elkezdte zavarni, eddig egyet fojtott csak meg, és ennek is az lett volna a vége. Kétszer ordítottam rá, mire feleszmélt. Amúgy nem vagyok kiabálós, de muszáj volt. Aztán a helyére akartam zavarni, de makacskodott, elszaladt, bohóckodott, de mentem utána. Addig szólítottam szingorú hangon, hogy végül a helyére ment, szót fogadott. Vágre elértem, hogy hallgat rám. De nem tudom, hogy csináljam, nem akarok mindig ordibálni rá, de ha nem tettem volna, megfojtja a csirkét, ugyanis vadászat közben süket és vak, kizárja a külvilágot. Bünti az szokott lenni, hogy megkötöm, az elég is neki mert hisztizik, ha meg van kötve. Akkor kötjük csak meg, ha pl a kocsit ki kell hajtani az udvarból, vagy ha a macska enni kap, mert kül a kutya ellopja tőle. Nagyon huncut a disznója :).
2012. okt. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Van valami csendesebb módszer a fékezésére ha pl zavarja a csirkét, mert ilyenkor nem hall, nem lát?"


Igen, van. Úgy hívják: kiérdemelt tisztelet.

2012. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem én foglalkozom a kutyával, itthon sem vagyok szinte egész nap. De most muszáj volt közbeszólnom, máshogy nem reagált volna. A családom hozta, én nem tartanék kutyát ennyi elfoglaltság mellett,majd csak ha tudnék időt is szánni rá.
2012. okt. 10. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha csak ordibálni nem akarsz, de a zajok nem zavarnak, akkor fogsz egy nagyobbacska boroskannát, beleraksz 3-4 kavicsot, és hozzávágod, ha ilyet csinál. Nem fáj neki, próbáld ki magadon, de eléggé kizökkenti a hang ahhoz, hogy abbahagyja a vadászást. Preventív jelleggel meg rendszeresen vidd be a csirkékhez, és "magyarázd el" neki, hogy a csirke tabu, pórázzal vagy kanna segítségével, ahogy jól esik. Emellett viszont ha ennyire vadászós, akkor ki kell elégíteni a vadászösztönét rendszeresen, hogy ne a csirkékbe akarja ölni mindet, játsszatok vele sokat vadászósat, labdával, ronggyal, bármivel, amit szeret. Az nem fog működni, hogy csak letiltod, de nem adsz helyette más elfoglaltságot neki.

Amúgy én is fenntartom, hogy némi tiszteletet kéne tanulnia annak a kutyának, ha macskát etetni meg autóval közlekedni sem lehet mellette nyugodtan. De persze ha a család nem hajlandó rendesen foglalkozni vele, akkor felejtős minden, készítsd be a kannát és legyél résen, aztán lesz ami lesz.

2012. okt. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!